Hamarosan megkezdődhet a Vasvárt elkerülő, 2x1 sávos út tervezése

Fehér Buda 2020-08-07 18:19:08
Összesen egy 4,5 kilométer hosszú útszakasszal segítenék levegőhöz jutni a várost

Megkezdődhet a 74. sz. főút Vasvárt elkerülő szakaszának tervezése az UVATERV Út-, Vasúttervező Zrt. 123 millió forint értékű munkájával – írja a magyarepitok.hu uniós közbeszerzési adatokra hivatkozva. Az új útszakasz a 8. sz. főút és a 74. sz. főút összeköttetését biztosítja majd, így kelet felől lehet kikerülni Vasvárt.

Az új nyomvonalú elkerülőt 4,5 kilométeren építik majd ki, az útszakasz 2x1 sávos lesz, sávonként pedig 3,5 méteres széles. Az útszakaszon 90 km/h-val lehet majd furikázni. Az elkerülő Vasvár, valamint kismértékben Pácsony és Alsóújlak közigazgatási területeit érinti.

A magyarepitok.hu hozzáteszi, a nyomvonal a 74. sz. főút 71-es kilométerszelvényének környezetében tervezett szintbeni csomópontból indulva keleti irányból kerüli majd el Vasvár települést. A 2+500 km szelvény környezetében keresztezi majd a 7361. j. országos közutat, ahol egy közúti csomóponttot is kialakíanak majd. Az útvonal ezután külön szintű átvezetéssel keresztezi a 17. sz. Szombathely – Nagykanizsa vasútvonalat, majd a 162 méter hosszú, négytámaszú völgyhídon átvezetve csatlakozik szintbeni csomóponttal a 8. sz. főút 143+042 km szelvényéhez.

Az út tervezője egyelőre még nincs meg, de azt már tudni, hogy az lesz a feladata, hogy az M9-es autóút tervezett engedélyes tervi nyomvonalán a 2x1 sávos főúti elkerülő szakasz teljeskörű engedélyezési tervdokumentációjának elkészítése, továbbá az építési engedély és a kapcsolódó engedélyeket beszerezze.

Fotó: Pixabay

Szólj hozzá!

Ma végre beköszönt a csillagászati tavasz

Délután háromnegyed négykor köszönt be a nap-éj egyenlőség.

Íme a legjobb győri programok az előttünk álló hétvégére

Tavaszköszöntő, darts bajnokság, jóga szeánsz, rengeteg koncert és még számolatlan kiváló program vár mindenkit. 

A Republikon Intézet szerint a közmédia finoman szólva sem felel meg a kiegyensúlyozottság követelményeinek

Több mint 300 híradót elemeztek, és súlyos aránytalanságokat találtak az M1 műsoraiban.

Narancsos édes nedű, és visszafogott IPA a Dreher legújabb alkotása

Leteszteltük az egyik legnagyobb magyarországi nagyüzemi sörfőzde két új termékét. 

Kósa Roland: elkészültek a Napóleon-ház felújítási tervei Győrben

A kivitelezésre készen áll a város, de a teljes megújuláshoz még forrást kell találni.

A DK kecskeméti jelöltje visszalépett, erre a párt kizárta őt a soraiból

A Demokratikus Koalíció tiszás háttér zsarolásról beszél, szerintük Kopping Rita a pénzt és a pozíciót választotta a képviselőjelöltség helyett.

Ittasan állt az elektromos rollerre egy szombathelyi férfi

Ittas állapotban elkövetett járművezetés vétsége és garázdaság vétsége miatt emeltek vádat vele szemben.

20 millió forintos pályázatot hirdet Győr a művészeti csoportoknak

Április 20-ig jelentkezhetnek az alkotóközösségek támogatásért.

Az ételcsomagolás szerepe a vendéglátásban

Gondoltál már arra, mennyire fontos a csomagolás minősége, amikor egy éttermet választasz? Lehet, hogy eddig nem tűnt fel, de egy jól megválasztott csomagolóanyag nagyban befolyásolhatja egy vendéglátóhely megítélését.

Kiváló programokat ajánlunk erre a hétvégére is a győri régióban

Lesz kutyasuli, Jóbarátok kvíz bajnokság, egy csomó koncert, és rengeteg minden más. 

Magyar Péter szerint Orbán Viktor belesodorhatja hazánkat az iráni háborúba

A Kormányinfón elhangzó Gulyás Gergely válaszból vonta le a következtetést.

434 millió forintos kiadással tervezi a Haladás a 2026/2027-es bajnoki szezonját

A következő idényben a bajnokság megnyerése, és az NB II-be való feljutás a cél.

Március 27-én nyit Szombathelyen a húsvéti vásár

Lesz kalandpark is, amit a a tavaszi szünet végéig látogathatnak majd a gyerekek.

Elkészült a szombathelyi vasútállomásépület felújítása

A felújítási-karbantartási munkákkal tizenkét hónap alatt végeztek. 250 millió forintot költöttek el.

Kölcsönadott szerszámok miatt önbíráskodott egy ivánci férfi

Csontozókéssel próbálta meg visszaszerezni a holmiját.

21 Kutatóközpont: a fiataloknál tarol a TISZA, az időseknél még tartja magát a Fidesz

A friss felmérés szerint erősen kettészakadt a választók tábora - kor és nem alapján is látványos különbségek rajzolódnak ki.

85 millió forint jut idén Körmenden útfelújításra

A város költségvetésében több tételt is a Változást a Városért Egyesület módosításával fogadtak el.