Hadházy Ákos: Egyre többen gyűjtik be saját környezetükben a kormány „álkonzultációs” íveit

ugytudjuk.hu 2020-07-09 18:20:00
A kormánnyal ellentétben Hadházy a gyűjtés végén bárkinek megmutatja, mennyi konzultációs ívet szedtek össze.

Múlt hét óta érkeznek a Vas megyei postaládákba a kormány álkonzultációs ívei. Ezek összegyűjtését tűzte ki célul Szél Bernadett és Hadházy Ákos független országgyűlési képviselők, az akcióhoz pedig a Momentum Mozgalom is csatlakozott.

Hadházy tegnap járt Szombathelyen, ahol készítettünk vele egy rövid interjút.

Mennyien vesznek részt országszerte a konzultációs ívek gyűjtésében?

Szerencsére folyamatosan bővülnek a leadóhelyek, több üzlethelyiség, vagy magánemberek irodái is csatlakoztak a kezdeményezéshez, de a Momentum pultjainál is oda lehet adni őket. Ezeken a helyeken is sokan úgy adják le az íveket, hogy már korábban összegyűjtöttek százat, és egyben hozzák el. Ma is volt ilyen, hogy 100 ívet behozott egy kedves hölgy a 800 fős településről. Hasonlókat tapasztalok, mint anno a Európai Ügyészséghez csatlakozás miatt gyűjtött aláírásoknál. Sokan megmozdultak, és mi is ezt szeretnénk, hogy aktívan cselekedjenek az emberek ahelyett, hogy csak morognak. Pontos számokat így nem tudok mondani, de valóban sokan részt vesznek az akcióban.

Meddig fogják gyűjteni?

Augusztus 15-ig tervezzük gyűjteni, de nincs egy éles határidő. Azt tudni kell, hogy itt minden egyes ív mögött egy valódi ember áll, akinek elege van a rendszerből.

Mi a céljuk az összegyűjtött ívekkel?

Szeretnénk minél hangosabban, minél látványosabban megmutatni, hogy mennyi ember elégedetlen a kormánnyal. Azt, hogy milyen módon, időben el fogjuk mondani. Valahol ez azért mégis csak papír, ami újrahasznosítható, így a legvégén valószínűleg újrafeldolgozásra fognak kerülni. De előtte jó hangosan a tudomására hozzuk a miniszterelnök úrnak a véleményünket a propagandával kapcsolatban.


Az ívek gyűjtésével kapcsolatban a kormányzati propaganda olyan anyagokat gyárt, miszerint az ellenzék kilopkodja a postaládákból a papírokat, vagy Soros pénzén fénymásolja őket. Mi volt a legabszurdabb vád az akcióval kapcsolatban?

Ez mind teljesen abszurd. Eleve azt mondják, hogy mi adatokat gyűjtünk, de bárki megnézheti a saját ívét, azon semmilyen adat nincsen. Ha valaki borítékban küldi el az íveket, akkor a feladó miatt a borítékot egyből ledaráljuk például. Ez a lopkodás is egy vicc. Mai napon volt egy új vád, egy állítólagos tudósító hölgy megkérdezte, hogy ismerek-e egy megnevezett újságíró hölgyet, mert hogy állítólag az ő házába mennek az ívek. Teljesen nonszensz.

Vajon mit fog csinálni a hagyományos módon visszaküldött ívekkel Orbán Viktor?

Ki fog állni, és azt mondja majd, hogy 12 millió magyar ember visszaküldte, és 99%-a azt akarja, amit ők. Éppen ezért nekünk nem az a célunk, hogy többet gyűjtsünk a kormánynál, hiszen az övükét nem lehet majd leellenőrizni, azt hazudnak majd róla, amit akarnak.

Az ellenzék által gyűjtött ívek számát le lehet majd ellenőrizni?

Természetesen, aki kíváncsi lesz rá, annak lehetősége lesz megbizonyosodni arról, hogy ezek mind valódiak.

Szólj hozzá!

Önálló magyar teherautó gyártás lesz Győrben

Ezt Orbán Viktor jelentette be a DPK hatvani road showján.

Elhunyt Fenyő Miklós

A zenész 78 éves volt.

Helló hétvége, helló Győr, helló programok!

Ha nem akarsz otthon ülni, mutatjuk mit csinálj!

Hova utazzak télen, ahol meleg van? Egy utazási iroda útmutatója

Számtalan olyan ország létezik, ahol télen is verőfényes napsütés és meleg vár mindenkire.

Vas megyei település polgármestere is agitál a szombathelyi DPK gyűlésre

A jelentkezéseket most vasárnapig lehet leadni az önkormányzatnál.

Milyen hajformázó eszköz passzol hozzád?

A hajformázás terén ma már számos lehetőség áll rendelkezésünkre.

Jövő héten szombaton Szombathelyre érkezik a DPK Háborúellenes road-show

Információink szerint Orbán Viktor is a városba látogat.

Magyar Péter szerint megint a saját múltjába botlott bele a Fidesz, Orbán Anita támadásakor

A TISZA elnöke emlékeztet: ugyanazért kritizálnak most, amit Orbán Viktor maga is követelt 2008-ban.

30 százalékos rezsikedvezmény jár minden vezetékes energiát használó családnak

A kormány a rendkívüli januári hideg miatti többletfogyasztás terheit vállalja át, a kedvezmény gázra, áramra és távfűtésre is igénybe vehető.

Betöltetlen praxisok, idősödő orvosok - így néz ki a háziorvosi alapellátás Győr környékén

Hét üres praxis a Győr 02-es körzetben, miközben az orvosok jelentős része már 70 év feletti - a TISZA szerint ez már nem kezelhető félmegoldásokkal.

Eljárási hiba miatt újraindul az eltűnt villanyszerelők gyilkossági ügye Győrben

A helyi ítélőtábla megsemmisítette az életfogytiglanról szóló ítéletet, az ügy visszakerült elsőfokra.

Családi téli sport biztosítás – erre figyelj, hogy a síelés valóban gondtalan legyen

Ahogy az a hírekből is kitűnik, az időjárás Európa-szerte elkényezteti idén a havas sportok kedvelőit.

Győr környéki programok a hétvégére

Fafaragás, elvonulás, jótékonyság, miegymás. 

A szombathelyi önkormányzat saját pénzből építi meg a Markusovszky utcai gyalogátkelőhelyet

A polgármester és a három alpolgármester 1 millió forintot ad bele a költségekbe, ami 16 millió forintot tesz ki.

Hangosbemondón viszi vidékre Lázár mondatait a TISZA Párt

Magyar Péter szerint a kistelepüléseken élőknek is hallaniuk kell, mit mondott a miniszter a romákról.

Kátyúzás indult a Hecsei úti felüljárón Győrben -  de ez még nem a végleges megoldás

Az útkezelő 75 kátyút javít ki a felüljárón, a városvezetés azonban teljes rekonstrukcióban gondolkodik.

Elkészültek az M86-os, és M87-es utak kiviteli tervei

A tervek bemutatása az érintett településeken tavaly már elkezdődött.