Hadházy: Aki nem az összefogásban indul, amögött a Fideszt lehet sejteni

Farkas Bazsi 2019-02-20 20:01:00
Az országgyűlési képviselő azt mondta, együttműködés és munka kell egy sikeres önkormányzati választáshoz.

Pár napja ismét Szombathelyen járt Hadházy Ákos független ellenzéki, országgyűlési képviselő. Hadházy legutóbb novemberben nem engedték be a Berzsenyi Könyvtárba, pedig előre lefoglaltak egy termet. Akkor azzal az indokkal mondták le, hogy nem lesz ideje azt kitakarítania a személyzetnek

Hadházytól a keddi fóruma után kérdezhettünk mi is.

Hogy áll most az aláírásgyűjtés, mennyi szignónál járnak?

Az utolsó számolás még karácsony előtt volt, akkor 380 ezernél jártunk. Ahogy most az aláírásgyűjtők elmondták, és nagyjából összesítették olyan 450 ezernél járunk. Eddig a hideg miatt az volt fontos, hogy szervezet formában menjünk kopogtatni a lakásokra, lassan vége a hidegnek, így most az lesz az egyik fő szervezési feladat, hogy a standokkal kint legyünk, hogy megtaláljanak majd minket. 


Beszéljünk helyi dolgokról, ha már Szombathelyen van. Az országban elsőként itt valósult meg az összefogás az önkormányzati választások kapcsán. 

Én a sajtóból értesültem róla első körben, aztán nyilván, amikor jövök, akkor itteni beszélgetéseim alatt is tájékoztatnak az aktualitásokról. Ami a fontos lenne, az az, hogy az együttműködés az csak egy alapkő. Sajnos ez az alapkő hiányzott a 2018-as választásokon, de az biztos, hogy ez az alap. Innen kell építkezni, sok munka van még vissza, sok elszántság kell. Az nem lesz elég, ha csak azok dolgoznak a sikerért, akik a kirakat emberek, hiszen az is egy kérdés lesz, hogy mennyien segítik őket. 

Akkor ez egy minden szinten összmunka? Aláírásgyűjtés és önkormányzati választások?

Kevés a lehetősége az ellenzéknek, így csak sok munkával lehet eredményt elérni. Sok képviselőjelöltnek kell végigjárnia a körzetét, akár úgy, hogy hóna alá csapja a mi európai ügyészséghez való csatlakozást támogató ívünket. Aki nem képes komplexen látni ezeket a dolgokat, az nem jó ellenzéki képviselő jelöltek. 


Ezen felül látni kell, hogy adósak az ellenzéki pártok a választás, a tiszta választás garantálásával. 2018-ban 10 ezer helyből mindössze 5 ezerben volt ellenzéki delegált a választókerületi ellenőrök között. Azt nem szabad hagynunk, hogy ez most is így legyen, és már az EP választáson biztosítani kell az ellenőrzést. Semmilyen csalásnak nem szabad teret hagyni.


Együttműködés és munka.

Na meg az elszántság. Jó az, hogy vannak összellenzéki megnyilvánulások, jó az, hogy az ellenzéki pártok tagjai tudnak egymással beszélni. De még mindig ott van a köztévé ügye, a propaganda ténye. Nem szabad hagyni, hogy a magyar köztévé így működjön, és, hogy csak akkor jelenjenek meg ellenzéki politikusok, ha le kell őket járatni. A kormány eddig 3 milliárd forintot költött el ebben az évben propagandára. Az ellenzéknek ennek a töredéke áll csak rendelkezésre. 

Elsöprőnek tűnik most az ellenzék Szombathelyen, milyen módszerekkel kell Ön szerint számolniuk?

Biztos, hogy lesznek kamupártok. 2014-ben is voltak, miért lenne ez másképp. Jönnek majd az álcivilek, álpártok, minden egyéb, a Fidesznek erre megvan a pénze. Ezek erejének tompítására én két dolgot mondanék. Az egyik, hogy az összefogásban jó jelöltek kellenek, és nem csak az összefogásban résztvevő pártokból, egyesületekből szabad jelöltet állítani, hanem akár azokon kívülről is. (Ez Szombathely esetében így van. szerk.) A lényeg, hogy rátermett emberek legyenek. 

A másik pedig, hogy azt mindenkinek látnia kell, hogy azok a jelöltek, aki mögött nem az összefogás áll, azok a Fidesz jelöltjei.

Szólj hozzá!

Megint feljelentették a Bűnvadászokat

Ezúttal Kőszegen jártak el a rendőrök.

Ha csak egy videót nézel ma meg az este Győrbe érkező Orbán Viktorról, akkor ez legyen az!

18 percben gyönyörködhetsz vagy épp szörnyülködhetsz, hogy a miniszterelnök hányszor hasonult meg az elmúlt évtizedekben. 

Szombat este egy órára elsötétül Győr több ikonikus helyszíne - a Föld órája miatt

A város is csatlakozik a világméretű klímavédelmi akcióhoz, amelynek célja, hogy emlékeztessen: a környezetvédelem a mindennapi döntéseknél kezdődik.

Mit érdemes tudni a lézeres szemműtétek áráról?

A modern orvostudomány egyik érdekes területe a lézeres szemműtét, amely lehetővé teszi az emberek számára, hogy véglegesen megszabaduljanak szemüvegüktől vagy kontaktlencséjüktől. De vajon mennyibe kerülhet egy ilyen beavatkozás, és mik befolyásolják az árakat?

Eredményvárót szervez a TSZV a választás estéjére Győrben

Pintér Bence szerint a győriek számára sem mindegy, milyen összetételű parlament alakul az április 12-i országgyűlési választás után.

Az FBI és a magyar rendőrség közösen fogott el egy Amerikában körözött férfit Győrben

Gyermekpornográf felvételek birtoklása miatt körözték, kiadatási eljárás indult ellene.

Júniusban újra jön a győri éjszakai futás

Elindult a nevezés a XXIV. Büchl Félmaratonra.

Kerékpárutak, körforgalmak, új tervek – így alakítaná át Győr kétkerekű közlekedését a városvezetés

A polgármesteri hivatalban tartott egyeztetésen több, már előkészített bringás fejlesztést is bemutattak, a kivitelezések egy része 2027 elején indulhat.

A víz világnapját ünnepelték a Győri Városházán

Helyi diákok alkotásait díjazták az ÉDUVÍZIG pályázatán.

2043-ban lenne Európa Kulturális fővárosa Szombathely

Így ünnepelnék a város alapításának 2000. évfordulóját.

Illés Károly kollégája lett Tóth Gabi

Igaz az énekesnő ugyanazzal a munkával majdnem két és félszer annyit keres, mint a Fidesz városi elnöke.

Horváth Gábor, fideszes szombathelyi önkormányzati képviselő hiányolta a közgyűlési teremből Rápli Róbertet, a TISZA helyi parlamenti képviselőjelöltjét

Hende Csaba megválasztott képviselőként 2019 óta nem tette tiszteletét egyetlen közgyűlésen sem. Őt Horváth sosem hiányolta.

Több mint 68 millió forintos távhő hátralékot halmoztak fel a szombathelyi önkormányzati lakásban élők

Ezt leginkább a Paragvári utca 86., a Károly Róbert 1., és a Dr Szabolcs Zoltán 1-ben élők hozták össze.

Levette a napirendről a Fidesz a környezetvédelmi javaslatot Győrben

Balog-Farkas Renáta szerint személyeskedés történt a szakmai vita helyett.

Fekete Dávid hirtelen megszerette a 444-et 

A fideszes frakcióvezetőnek szemlátomást akkor nincs baja a lappal, amikor az épp azt mondja, amit hallani szeretne.

Hogyan biztosítsunk hosszú életet a fa szerkezeteknek?

A faanyag védelme mindig fontos feladat, hiszen a természetes szépsége és tartóssága gyorsan veszélybe kerülhet a különféle időjárási hatások miatt. A vastaglazúr ebben jelentős szerepet játszhat, különösen, ha minőségi és esztétikus védelemről van szó.