Győri idősellátás: több forrásunk szerint is vannak beteg gondozottak az intézményekben

Pintér Bence Papp László Tamás 2020-11-11 15:13:00
A hivatalos tájékoztatás szerint nincs idős COVID-pozitív beteg a győri idősellátásban, több forrásunk szerint azonban ez a tájékoztatás nem igaz. A dolgozók között 31 fertőzöttről számolt be a város tegnapi COVID-híradója.

Megjelent kedd este a második győri COVID-híradó, amelyben a város és városi intézmények vezetői tájékoztatják a győrieket a járványhelyzetről. A keddi adásban szó esett az idősellátásról is. Király Csabáné Darinka, az Egyesített Egészségügyi és Szociális Intézmény szakosított ellátási igazgatóhelyettese elmondta: az idős gondozottak között beteg nincs, a gondozók között viszont 31 biztos fertőzött van, és még 26-an várnak tesztre; miközben a kórházból visszatérő időseket a Répce utcában izolációs otthonnak kialakított épületben helyezik el.

Ez a számadat már önmagában kérdéseket vet fel, hiszen nehéz elképzelni, hogy az EESZI különböző intézményeiben 31 dolgozó legyen fertőzött, és mindeközben egy darab gondozott se kapja el a fertőzést. Az EESZI kötelékében 478 ember dolgozik egyébként.

Log into Facebook | Facebook

Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

Mindeközben Király Csabáné állításával szemben lapunk több, egymástól független, az intézmény működésére rálátó forrásból úgy értesült: vannak koronavírusos megbetegedések az EESZI idősellátásában a gondozottak között.

Arról egyelőre nincs pontos információnk, hogy hány beteg van vagy volt az intézménynél, azt viszont egybehangzóan állította több forrás is, hogy nem igaz, hogy nincs megbetegedés a gondozottak között. Az ügyben kerestük az intézményt levélben, amire választ nem kaptunk, illetve kerestük Kányai Róbertet, az EESZI igazgatóját e-mail-ben, illetve telefonon, aki annyit mondott lapunknak, hogy szabadságon van, valamint a COVID-hiradóban elhangzottakat ajánlotta figyelmünkbe.

Tegnap, még az esti COVID-hiradó előtt megkerestük a területért felelős alpolgármestert, Dr. Pergel Elzát is. Írásban mind tőle, mind az igazgatótól megkérdeztük: hány megbetegedés (azon belül kórházi ellátásra szoruló eset, illetve elhalálozás) volt eddig a különböző létesítményekben? (Értve ez alatt az EESZI három gondozási központját, tizenkét idősek klubját, egy Fogyatékosok Napközi Otthonát, kettő időskorúak gondozóházát és négy idősek otthonát.) Jelenleg hány aktív fertőzött van? Mennyire nőtt a megbetegedések, illetve elhalálozások száma?

Választ egyelőre nem kaptunk. Amint mégis kapunk választ valamelyik féltől, jelentkezni fogunk.

Szólj hozzá!

Elkészültek az M86-os, és M87-es utak kiviteli tervei

A tervek bemutatása az érintett településeken tavaly már elkezdődött.

Szeles Szabolcs 140 karakterben írta le a SEMMIT

Egyeztettünk, folytatódik - ezt üzente a győri politikus.

Elegancia és megbízhatóság: miért válassz modern betonkerítést?

Mekkora szerepet játszik számodra a kerítés otthonod körül?

Csillapítani vagy nem csillapítani: mit érdemes tudni a lázról?

A láz csillapításával kapcsolatban olykor egymással homlokegyenest eltérő tippeket, tanácsokat kaphatunk, olvashatunk. Ebben a zavaros helyzetben nehéz kibogozni, melyiket is érdemes követni.

30 millió forintért szeretne szökőkutat építeni a körmendi Fő térre a polgármester

A testületi többséget adó Változást a Városért szerint fontosabb lenne utakra és járdákra költeni a város pénzét.

Kicsi nagyköveteket köszöntöttek a Győri Városházán

Fiatal tehetségek vehettek át elismerést. 

Ingyen odaadták, most hazugságok mennek rajta - Kósa Roland a Győr+-nak ajándékozott városi hirdetési felületekről

Az alpolgármester szerint a győriek így komoly bevételtől esnek el, ráadásul a szerződést 10 évig felbontani sem lehet. 

Egy soproni munkásszállón szúrta le élettársát egy fiatal nő

A sértett életveszélyes sérülést szenvedett, az elkövetőt letartóztatták. 

A Závecz Research 10% előnyt mért a TISZA Pártnak a Fidesszel szemben

Majd’ 3 millió emberre teszik az ellenzéki párt támogatói bázisát - de erősödött a kormányoldal is.

15–20 darab MRI gépet jelentett volna az egészségügynek, ha a Nemzeti Konzultáció költségét az egészségügyre fordítja a kormány

Esetleg több mint 4 ezer csípő-, vagy térdprotézis-műtétet, amivel gyakorlatilag egy teljes évnyi csípő- és térdprotézis várólista eltűnt volna.

Kiállítások és aktuális programok a győri Rómer Múzeumban

Időszaki tárlatok, állandó gyűjtemények és vezetett foglalkozások várják az érdeklődőket.

Szolnokon folytatja Szymon Wójcik

A lengyel kosaras a Falcónál kezdte az idényt.

Eladó a szombathelyi Maci Húsbolt épülete

270 millió forintért kínálják.

Sajtóértesülések szerint az MSZP sem indul el az áprilisi választáson

Elfogytak. Nincsenek aktivisták, akikkel a kampányt végig tudnák csinálni.

Szombathelyen is előkerült a nagy fehér tábla

Vámos Zoltán rá is írt 12 darab nullát.

Miért válassz alakformáló fehérneműt?

A mai világban, ahol az önbizalom és a test elfogadása egyre fontosabbá válik, a testformálás iránti igény is megmaradt.

Pótolja a sárga kukák ürítését a héten a GYHG

A jeges utak miatt kimaradt szelektív szállításokat kedden és szerdán hozzák be több településen.