Győri fiatalok fejlesztettek életmentő applikációt a helyi tűzoltóknak

Farkas Bazsi 2020-10-13 06:31:33
Az okostelefonokra szabott alkalmazás hatékonyabb és gyorsabb, mint a korábbi SMS riasztás.

A győrújbaráti önkéntes tűzoltók sikerrel használják az applikációt, amelyet két fiatal informatikus fejlesztett. Korábban SMS-sel történt a riasztás, azonban az okostelefonokra szabott alkalmazás hatékonyabb és gyorsabb, így akár életmentő is lehet! Németh Károly, a győrújbaráti önkéntes tűzoltók parancsnoka tömören megfogalmazta a technikai nehézséget: hat telefonszámra több mint harmincan vannak az egyesületben.

Fotó: Berkes Lajos Győrújbarát ÖTE

A parancsnok egy rendezvényen beszélgetett a problémára választ adó két informatikussal, a győrújbaráti Szabados Dániellel és a győri Varga Bencével. Bence mérnökhallgató a BME-n, Dániel pedig a dizájn kialakításához ért. A srácok belevágtak a projektbe, majd négyszáz dolgos munkaóra alatt elkészítették az Android és iOS rendszereken is működőképes applikációt.

Nézzük, hogy működik a gyakorlatban a hasznos fejlesztés! Ha a parancsnok leadta a riasztást, pillanatok alatt értesül, hogy hány emberre számíthat a bevetésen. Az applikáció szintén megmutatja, hogy ki megy a szertárba, valamint kit és melyik beszállóponton kell felvenni, és világosan kiderül az is, ki érkezik a helyszínre.

Fotó: Berkes Lajos Győrújbarát ÖTE

A fiatalok vállalták a további fejlesztések és karbantartásokat is, ezzel is támogatva az önkéntes tűzoltók munkáját.  Ha valamelyik egyesület szeretné a már jól működő béta verziót használni, akkor írásban, a flame.ote@gmail.com címen kérhetnek engedélyt hozzá.

Forrás: BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság

Szólj hozzá!

Ismert kockázatok, elmaradt döntések – így maradt energiafüggő Magyarország

Szakértő szerint a rövid távú előnyök felülírták a stratégiai gondolkodást, miközben a kitettség alig csökkent.

Ma már az egyéni igényeink szerint választhatunk kontaktlencsét

A kontaktlencsék az elmúlt évtizedekben jelentős fejlődésen mentek keresztül.

Hivatalosan is megerősítette a rendőrség, hogy büntetőeljárást folytat az Észak-Vasi képviselőjelöltek ügyében

Választás, népszavazás, népi kezdeményezés és az európai polgári kezdeményezés rendje elleni bűntett gyanúja merült fel.

Fenntarthatósági hét a szombathelyi piacon

A tudatos vásárlás kerül a középpontba.

Szalagvágásra írt mulatós slágert Ágh Péter

E-L-K-É-S-Z-Ü-L-T A D-Ó-Z-S-A U-T-C-A!

Minden jelölt állva maradt a Vas02-es választókerületben

Senki sem jelezte, hogy visszalépne. A határidő ma délután 16 órakor járt le. 

Visszelépett Czeglédy Csaba!

Nem indul a vasárnapi választáson.

A nagy érdeklődés miatt előzetesen kell helyet foglalni a Tiszta Szívvel a Városért vasárnapi eredményvárójára Győrben

Zsíros kenyérrel és DJ-kkel várják a választási estét a Rómer Házban Pintér Bencéék.

Vegyes képet mutat a magyar gazdaság: nőtt a kiskereskedelem, lassult az ipar, közben tovább emelkedtek az árak

A KSH friss adatai szerint februárban a boltok forgalma bővült, az ipari termelés viszont visszaesett, márciusban pedig tovább drágult az élet.

Titkok a templompadláson – 400 év történelme kel életre a győri bencéseknél

Interaktív kiállítás nyílik a rendház és a templom tetőterében, ahol szó szerint új nézőpontból ismerhetjük meg a múltat.

Nem jelent meg a bíróságon Borsi Róbert a GYHG-ügy tegnapi tárgyalásán - állítólag háztartási balesetet szenvedett

A vádirat szerint több mint 758 millió forintos vagyoni hátrány érhette a győri önkormányzati céget.

Fél millió forintos nyomravezetői díjat ajánlott fel a  Mi Hazánk - szerintük a Fidesz terjeszt róluk lejárató szórólapokat

A párt feljelentést tesz, és azt állítja, hogy országos kampány indult ellenük impresszum nélküli röplapokkal.

Hivatalos: a Dunakapu téren tartja csütörtök esti beszédét Magyar Péter Győrben

A TISZA Párt elnöke a kampány hajrájában érkezik a folyók városába, 3 nappal a választás előtt.

Medián: stabil kétharmados győzelem felé tart a TISZA Párt

A friss felmérés szerint jelentős előnnyel vezetnek a választások előtt 4 nappal. 

Költészet, jazz és rómaiak – sűrű áprilisi programmal hívogat a Rómer Múzeum

Vezetett séta, irodalmi est, tárlatok és történelmi előadás is várja az érdeklődőket Győrben.