Fölényesen nyert a Győr a Dunaújváros ellen

Papp László Tamás 2021-01-06 19:03:00
A K&H női kézilabda liga 5. fordulójában a Győri Audi ETO KC hazai pályán fogadta a Dunaújvárosi KKA együttesét.

A győriek már az első félidőben átvették a vezetést, ami meg is maradt a meccs végéig. Hivatalos eredmény itt.

A Ferencvároshoz hasonlóan a győriek is megőrizték százszázalékos mutatójukat a bajnokságban. A mezőny legeredményesebb tagja a vesztes vendégek legtapasztaltabb játékosa, Bulath Anita volt kilenc góllal – írja az MTI.

„K&H női kézilabda liga 5. fordulójának mérkőzését a hazai együttes kezdte a Lukács, Kristiansen, Taleska Amorim, Oftedal, Brattset Dale, Fodor hatossal, a kapuban pedig Leynaud-val. Kristiansen kezdte meg a gólgyártást a 3. perc elején, és innen nem volt megállás, sorra peregtek a találatok a hazai zöldek részéről. Az első perctől megmutatkozott a két csapat közötti különbség - míg a Dunaújváros játékára sok technikai hiba és gyakran passzívig jutó támadás volt jellemző, addig a győriek sorra szerezték a gyors gólokat még úgy is, hogy jónéhány helyzet kimaradt. Az eredményjelző a félidő lefújása előtt egy perccel már tíz gólos különbséget mutatott. A találkozó első harminc percének további mérlege egy-egy értékesített büntető mellet egy dunaújvárosi emberhátrány volt. Érdekesség, hogy a győri ellenfél tizenegy találatából 7 gólt Bulath szerzett. A félidő végeredménye: 22-12” – értékeltek a győri csapat honpján

„A játék képe nem mutatott mást a második félidőben sem. Itt is, ott is hibáztak a csapatok. 7 percet kellett várni az első idegenbeli gólra, de az is igaz, hogy a Győr is csak egyet tudott ennyi idő alatt lőni. A mérkőzés 40. percében már 12 gólra növelte előnyét a hazai csapat, amit a lefújásig tudott tartani a lelkesedésében nem lankadó Dunaújváros, sőt, a végére szépítettek is Bulathék. A félidőben Solberg és Glauser között megoszlott a hazai háló védelme. A játékrész 11. percében az ifista Csekő is pályára lépett hivatalos zöld mezében, és egy szép indításgóllal mutatkozott be a találkozón. Védekezést is váltottak a hazaiak a félidő folyamán, aminek köszönhetően Nze Minko többször eredményesen olvasta az ellenfél támadójátékát, és labdát szerezve juttatta csapatát gólokhoz.
A mérkőzésen Kristiansen és Brattset 6-6 góljukkal lettek a legeredményesebbek a hazai csapatból, emellett Oftedal és Fodor öt gólig jutottak. A végeredmény 36-25 lett” – zárul az összegzés.

Győri Audi ETO KC-Dunaújváros KKA 36-25 (22-12)

Szólj hozzá!

Programok a Pünkösdi hosszú hétvégére Győrben és környékén

Aki nem akar otthon maradni, annak lesz hova menni és mit csinálni.

Folytatódik a kánikula, majd pünkösdvasárnap hidegfront érkezik

Hétfőre pedig országszerte mintegy 10 Celsius-fokkal esik vissza a hőmérséklet.

4 gyakori hiba a lakberendezésben, amit ne kövess el

Egy új otthon kialakítása izgalmas kaland – de könnyű elveszni a rengeteg ötlet, trend és tennivaló között.

Nagycsaládra hivatkozó cigi csempészeket fogott a NAV az M1-esen

A bolgár házaspár 5 milliónyi cuccal bukott le. 

Ötször akarta önkényesen elvinni más autóját egy vasi férfi 

Kétszer sikerült is, börtön lehet a vége. 

Változik a vasúti menetrend a Sopron-Szombathely vonalon

A június 23-26 közötti időszakra érdemes felkészülni. 

30 millió forintos kerettel startol Győrben a praxiskezdési támogatás 

6 betöltetlen háziorvosi hely problémáját oldja meg az új rendszer.

Akadálymentesítik a kőszegi 1-es postát

Több mint 2 éve nincs a városban akadálymentes posta. Bányai-Németh Gábor önkormányzati képviselő járta ki a mostani fejlesztést.

Nyári csúcsforgalomra számít a MÁV a pünkösdi hosszú hétvégén

Főpróbának is beillő 3 nap következik a vonatközlekedésben.

Gyalogost gázolt egy férfi Szombathelyen

A sértett súlyos sérüléseket szenvedett.

Szombathely új parlamenti képviselője nem nyilatkozik Szombathellyel kapcsolatban

Csuzda Gábor a helyi Fideszhez irányított minket. A városi Fidesz elnökének fogalma sem volt arról, ki az a Csuzda képviselő.

Már már visszaállt a tanítási rend a győri Kazinczy Ferenc Gimnáziumban

Tegnap csőtörés miatt kellett hazaküldeni a gyerekeket.

Dübörgött a szombathelyi Ez az a nap!

Több Rohonci úti lakó is a hangos zenére panaszkodott.