Elviselhetetlen a közlekedési káosz a kámoni Gothard Általános Iskolánál

ugytudjuk.hu 2019-09-03 11:05:00
Évtized óta megoldatlanok a biztonságos közlekedés feltételei az iskola környékén az oktatási év alatt.

György István Péter, az Éljen Szombathely képviselőjelöltje szerint életveszélyes körülmények közt kell a gyerekeknek átkelnie az autók között, hogy eljuthassanak az iskolába. Ennek egy Facebook-posztban adott hangot:

"Mindnyájan féltjük gyermekeinket, magunk és embertársaink testi épségét. Ezért kötelességünk szóvá tenni, ha a legnagyobb érték, az emberi életveszélyben van. Márpedig, ha alaposan szemügyre veszünk egy-egy oktatási napot az iskolák környékének közlekedési viszonyaiban, hamar rájöhetünk, hogy van mit tenni ezen a területen is.

Tudjuk, Szombathelyen az iskolák hasonló gondokkal küzdenek, mint amiről most írunk. Rögtön hozzátesszük a Benczúr utcai Óvoda környékén is néha hasonló állapotok alakulnak ki.

 Mi is lehet a biztonságos közlekedést elősegítő megoldás? Kevés ráfordítással, átgondolt közlekedési renddel mindez megoldható.

Az iskolaév alatt, tanítási napokon ésszerű, korlátozott ideig tartó, egyirányúsítás segíthet, a jelenleg uralkodó közlekedési káosz megszüntethető. A jelenlegi közlekedési állapot óriási balesetveszélyt rejt magában. Naponta a gyermekek gépkocsik között lavíroznak át az úttesten iskolába. Nem egy esetben tapasztaltuk, hogy az ott élő lakosok kijáratában is autók parkolnak, nyilván átmenetileg.

Kámon Gothard Jenő Ált Isk. Benczúr Gy. utca -Megszüntethető a közlekedési káosz!

Szombathely-Kámon (2019.09.01.) Gothard Jenő Ált Isk Benczúr Gy. utca Megszüntethető a közlekedési káosz! Az iskolaév alatt, tanítási napokon észszerű, korlátozott ideig tartó, egyirányúsítás segíthet, a jelenleg uralkodó közlekedési káosz megszüntethető. Ezen dolgozunk, mert szeretnék az évtizedes gond végére pontot tenni. A jelenlegi közlekedési állapot óriási balesetveszélyt rejt magában.

Az iskola környékén élők nyugalmának biztosítása is fontos érdek. Addig időszakosan a polgárőri segítség átmenetileg megoldhatja a problémát. A megnyugtató megoldás valódi kulcsa azonban, a környező utcák ésszerű és átmeneti egyirányúsítása lehet. A közlekedéshez szakszerűen értők segítségére feltétlenül számítanak az érintettek."

 

(György István Péter)

Szólj hozzá!

Hajtó Péter, Ferenc pápa szavaival reagált Pintér Bence vádjaira

A független képviselő jogi lépéseket tesz a polgármester feljelentése nyomán.

A korábban Kondora Bálint vezette Vas Megyei Turizmus szövetség az utolsó forintig visszafizette az NKA-tól kapott 10 millió forintos támogatást

Az Ágh Péter kőszegi kampány koncertjét szervező Kezdőkör Egyesület is visszautalt 6 millió forintnyi támogatást.

Vidnyánszky emberét ejtőernyőztette volna a soproni színház igazgatói székébe a város fideszes polgármestere

Végül más feladatot kap Fülöp Péter. Az eset kísértetiesen emlékeztet Jordán Tamás ügyére.

A halhatatlan agyagkatonák és az ingyenes múzeumlátogatás a nyár finisében is várják az érdeklődőket Győrben

Augusztus 20-án ingyenesen látogathatók a Rómer Múzeum kiállításai, az Esterházy-palotában pedig kiemelt szakvezetést is tartanak a kínai agyagkatonák tárlatán.

A fehérjék jelentősége a női élet különböző szakaszaiban

A fehérjék olyan elengedhetetlen tápanyagok, amelyek biztosítják az emberi szervezet működését, az izomépítéstől kezdve az immunrendszer megerősítéséig.

‘gusztus 20, ‘kotmányunk ünnepe: így alakulnak a győri szolgáltatások és nyitvatartások a hosszú hétvégén

A boltok többsége bezár, a hulladékszállítás viszont változatlan marad - összegyűjtöttük az egészségügyi ügyeletekkel és a legfontosabb győri szolgáltatásokkal kapcsolatos tudnivalókat is.

Magyarország úgy válik egyre szárazabbá, hogy közben alig csökken az éves csapadék mennyisége

Az ország fele már most egy melegebb klímaövbe került, 2040 után pedig Magyarország kétharmadán a mainál szárazabb éghajlat lehet jellemző.

Elárverezik a sárvári kisposta épületét

54 millió 229 ezer forint a kikiáltási ára.

Természetes megoldások a mindennapi magabiztosságért

Egyre több férfi kutat megbízható megoldások után, amelyek támogatják a teljesítményüket a mindennapok során.

17 karneválozót kellett a hétvégén kórházba vinni Szombathelyen

Összesen 30 ember kellett ellátniuk a mentőknek.

Lesz mit meggyónni: templomok vörösréz ereszcsatornáit lopták el a Szigetközben

A három férfi közül ketten fiatalkorúak, az ügyészség javítóintézeti nevelést indítványozott velük szemben.

Mindössze három szabálysértés miatt kellett intézkedniük a rendőröknek a Savaria Karneválon

Egy, a lezárt területen bekövetkezett közlekedési balesetnél azért kellett helyszínelniük.

Előbb eljátszotta, hogy átutalta a pénzt, majd egyszerűen ellopta a sértett telefonját egy férfi Győrben

A vádlott még egy hamis jogosítvánnyal is megpróbálta meggyőzni az eladót, végül egy 290 ezer forint értékű telefont és fülhallgatót vitt el.

Dragomán Györgytől Varró Dánielig – új évaddal folytatódik a Kalamáris Győrben

Hat ismert alkotó érkezik a Győri Filharmonikus Zenekar irodalmi-zenei sorozatába, amely szeptemberben indul újra a Zichy-palotában.

Időtálló és praktikus megoldások fém kerti tárolók formájában

A fém kerti tárolók alapvetően átalakíthatják a kertünkben uralkodó rendetlenséget.