Gyógyíthatatlan betegség miatt kell visszavonulnia a Gyirmót 21 éves futballistájának

Kovács Lilla 2020-08-25 20:12:29
Réti Patrikkal ugyan szerződést bontott a klub, de más munkakörben alkalmazza majd.

Ritka és gyógyíthatatlan betegség miatt kell befejeznie a pályafutását Réti Patriknak, a Gyirmót FC Győr labdarúgójának. A problémára egy edzőmeccs után derült fény, mikor a játékos lázra és kimerültségre panaszkodott, és kivizsgálták.

Nagyon ritka és súlyos, ma még gyógyíthatatlan csontvelőbetegséget állapítottak meg nálam az orvosok. Ennek a betegségnek a hatása, hogy nem marad elég vörös vértest a szervezetemben, vagyis vérszegény leszek, ami gyors kimerültséggel, fáradtsággal jár. Úgy tudom, heten-nyolcan szenvednek hasonló betegségtől az országban. Emiatt sajnos nem is futballozhatok, ami viszont jó hír, hogy megfelelő kezeléssel ezzel együtt lehet élni. A súlyosabb esetekben ez a betegség leukémiával is végződhet. Az orvosok szerint nálam szerencsére ez a veszély nem áll fenn

- nyilatkozta Réti a Kisalföldnek.

 

A 21 éves játékos a Videotonban nevelkedett, ahol végigjárva a korosztályos csapatokat, a felnőttek közt is bemutatkozhatott. Később a Siófoknál játszott, onnan igazolt nyáron a gyirmótiakhoz.  A játékos kezét nem engedi el klubja. Szerződését ugyan felbontották, de más munkakörben az egyesület alkalmazásában marad. 

 

Természetesen megértem, hogy egy olyan futballistára, aki már nem tud pályára lépni, játékosként nem tartanak igényt. Ezért is vagyok hálás, hogy mégis segítenek, amiben tudnak Gyirmóton. Amúgy nem akarok végleg elköszönni a játéktól. Nem szeretném és soha nem is akarom feladni a focit, így megyek majd további vizsgálatokra és keresem a megfelelő lehetőséget, hogy újra tudjam kezdeni az egész karrierem. De ha ez esetleg nem sikerül, jó lenne mindenképp a labdarúgás közelében maradni. Szívesen lennék mondjuk edző vagy akár technikai vezető is. A futball volt eddig az életem, s azt szeretném, hogy az is maradjon nekem.

 

A játékost nem hagyja magára nevelőklubja, a MOL Fehérvár FC sem. Videóelemzőként számítanak a munkájára, valamint gyűjtést is indítottak a gyógykezelés támogatására. 

Security Check Required

null

 

Forrás: Kisalföld

Szólj hozzá!

Önálló magyar teherautó gyártás lesz Győrben

Ezt Orbán Viktor jelentette be a DPK hatvani road showján.

Elhunyt Fenyő Miklós

A zenész 78 éves volt.

Helló hétvége, helló Győr, helló programok!

Ha nem akarsz otthon ülni, mutatjuk mit csinálj!

Hova utazzak télen, ahol meleg van? Egy utazási iroda útmutatója

Számtalan olyan ország létezik, ahol télen is verőfényes napsütés és meleg vár mindenkire.

Vas megyei település polgármestere is agitál a szombathelyi DPK gyűlésre

A jelentkezéseket most vasárnapig lehet leadni az önkormányzatnál.

Milyen hajformázó eszköz passzol hozzád?

A hajformázás terén ma már számos lehetőség áll rendelkezésünkre.

Jövő héten szombaton Szombathelyre érkezik a DPK Háborúellenes road-show

Információink szerint Orbán Viktor is a városba látogat.

Magyar Péter szerint megint a saját múltjába botlott bele a Fidesz, Orbán Anita támadásakor

A TISZA elnöke emlékeztet: ugyanazért kritizálnak most, amit Orbán Viktor maga is követelt 2008-ban.

30 százalékos rezsikedvezmény jár minden vezetékes energiát használó családnak

A kormány a rendkívüli januári hideg miatti többletfogyasztás terheit vállalja át, a kedvezmény gázra, áramra és távfűtésre is igénybe vehető.

Betöltetlen praxisok, idősödő orvosok - így néz ki a háziorvosi alapellátás Győr környékén

Hét üres praxis a Győr 02-es körzetben, miközben az orvosok jelentős része már 70 év feletti - a TISZA szerint ez már nem kezelhető félmegoldásokkal.

Eljárási hiba miatt újraindul az eltűnt villanyszerelők gyilkossági ügye Győrben

A helyi ítélőtábla megsemmisítette az életfogytiglanról szóló ítéletet, az ügy visszakerült elsőfokra.

Családi téli sport biztosítás – erre figyelj, hogy a síelés valóban gondtalan legyen

Ahogy az a hírekből is kitűnik, az időjárás Európa-szerte elkényezteti idén a havas sportok kedvelőit.

Győr környéki programok a hétvégére

Fafaragás, elvonulás, jótékonyság, miegymás. 

A szombathelyi önkormányzat saját pénzből építi meg a Markusovszky utcai gyalogátkelőhelyet

A polgármester és a három alpolgármester 1 millió forintot ad bele a költségekbe, ami 16 millió forintot tesz ki.

Hangosbemondón viszi vidékre Lázár mondatait a TISZA Párt

Magyar Péter szerint a kistelepüléseken élőknek is hallaniuk kell, mit mondott a miniszter a romákról.

Kátyúzás indult a Hecsei úti felüljárón Győrben -  de ez még nem a végleges megoldás

Az útkezelő 75 kátyút javít ki a felüljárón, a városvezetés azonban teljes rekonstrukcióban gondolkodik.

Elkészültek az M86-os, és M87-es utak kiviteli tervei

A tervek bemutatása az érintett településeken tavaly már elkezdődött.