Gyakorlatilag tilos a hétvégén az Őrségbe utazni

Nagy Donát 2020-04-10 11:27:00
Amelyik szállásadó mégis vendéget fogad, félmilliós bírságot is kaphat. 16 település adott ki közös közleményt.

Teljes mértékben osztom a helyi lakosság jelentős részének abszolút jogos felháborodását az őrségi turista áradatot illetően.

- kezdi Facebook posztját Őriszentpéter polgármestere.

Őr Zoltán szerint ez nem egyeztethető össze sem a "maradj otthon!" szlogennel, sem pedig az ennél komolyabb kijárási korlátozásról szóló rendelettel sem.

A polgármesterek országosan különleges felhatalmazást kaptak a hétvégére, hogy az általánosnál szigorúbb intézkedéseket hozhassanak. Ezzel egyre többen élnek is.

Őriszentpéteren hétfő éjfélig tilos az őriszentpéteri lakcímkártyával NEM rendelkezők számára a Park, Parkerdő, Futball pálya, Középkori téglaégető, a település központjában lévő szökőkút környékének, és az Árpád-kori katolikus templom látogatása is.

Security Check Required

null

A polgármester tovább felhívja a szállásadók figyelmét, hogy aki a kijárási korlátozás idején szállásán vendéget fogad, az a kijárási korlátozást megszegő, jogellenes viselkedést gyakorló magatartást támogat, ami 500.000 Ft-ig terjedő bírsággal sújtható. 

Az intézkedések betartatásában a helyi rendőrség és a polgárőrség is segít, akik a felsorolt helyszíneken ellenőrzést végeznek már a mai naptól kezdve.

Security Check Required

null

Közben meg is érkezett a hivatalos dokumentum a rendelkezésről, ebből pedig kiderül, hogy több település is csatlakozott a kezdeményezéshez.

Az aláírások között az alábbi települések vezetői vannak:

  • Őriszentpéter
  • Bajánsenye
  • Felsőjánosfa
  • Hegyhátszentjakab
  • Ispánk
  • Kercaszomor
  • Kerkáskápolna
  • Magyarszombatfa
  • Nagyrákos
  • Őrimagyarósd
  • Szalafő
  • Szatta
  • Ivánc
  • Pankasz
  • Kondorfa
  • Velemér

Szólj hozzá!

Választási veresége után a „Védvonalat” építi Czunyiné Bertalan Judit

A körzetében korábban ritkán látott politikus szerint a Fidesz híveit meg kell védeni a „gyűlölethadjárattól”. 

Játékkonzolok háborúja: A következő generációs csata

Az új játékkonzolok megjelenése mindig magával ragadja a játékos közösséget, és a jelenlegi helyzet sem kivétel.

Pintér Bence : Több mint 665 millió forint mínuszt „termelt” 2025-ben a Győr+ Média

A polgármester szerint végleg összeomlott a hazug, győri propagandagépezet.

Újra pályázható az idősbarát lakásprogram Győrben

Akár 1 millió forintos támogatást is kaphatnak az idősek otthonaik biztonságosabbá tételére.

Hogyan tarthatók karban a padlótisztító gépek a megbízható működés érdekében?

Az ipari és szállodai területeken elengedhetetlen, hogy a padlótisztító gépek mindig optimális körülmények között üzemeljenek.

Maradhat a rezsicsökkentés, csak teljesen át kell alakítani

Az uniós ETS2-rendszer drágíthatja a fosszilis energiát, de évente akár 500 milliárd forintnyi támogatást is hozhat Magyarországnak.

Alig tucatnyian jelentek meg a kedd esti szombathelyi tüntetésen, ahol állatorvosi ügyelet üzemeltetését követelték

Nemény András polgármester a helyszínen mondta el, hogy Gajdos László miniszter látogatásakor is szóba került az ügyelet ügye, amit a tárcavezető üdvözölt.

A női testbeszéd titkai: kommunikáció az érzelmek által

Az emberi kapcsolatokban, főleg a kezdeti fázisban, a testbeszéd döntő szerepet játszik

Garázsok, üzlethelyiségek és irodák is bérelhetők Győrben

Újabb önkormányzati ingatlanokra lehet pályázni, többféle helyiség szerepel a listán.

Japánná változik szombaton Győr belvárosa – anime, ramen és lampionúsztatás is várja az érdeklődőket

Egész napos kulturális kavalkáddal érkezik a Japán Nap, ahol a tradicionális művészetektől a modern popkultúráig szinte minden helyet kap.

A győriek véleményére is számítanak: készül a város új sportstratégiája

Az önkormányzat kérdőívvel méri fel, hogyan sportolnak a helyiek és milyen fejlesztéseket tartanak fontosnak.

Vágányzár jön a Győr–Celldömölk vasútvonalon

Június első hetében Pápa és Celldömölk között több járat helyett pótlóbusz közlekedik majd.

Megújulás: V.Németh Zsolt lett a vasi Fidesz választmányi elnöke

Alelnöknek Ágh Pétert és Illés Károlyt választották.

Az új generáció kiemelkedése a privát egészségügyi szektorban

A privát egészségügyi szektor jelentős növekedése figyelhető meg Magyarországon, ahol a változás élén a fiatalok állnak. Felmerülhet benned is, miért választják sokan közülük a magánellátást?

Több mint 1 milliárd 200 millió forintos távhőfejlesztés indulhat Szombathelyen

A Szomtáv szerint a beruházás csökkentheti a hálózati hőveszteséget és a földgázfelhasználást is

Tizenkilenc győri iskola kaphat támogatást állagmegóvási és karbantartási munkákra

A városhoz idén 39 pályázat érkezett be mintegy 123 millió forint értékben.

Levendula, brunch és bütykölde a szombathelyi belvárosban

Május utolsó vasárnapján rendezik meg a Mártírok téri levendula napot.