Govens Darrin helyett Tóth Norbert a kosárlabda válogatott keretében

Farkas Bazsi 2020-02-22 19:14:00
Vasárnap az ukránokkal játszik a nemzeti együttes.

Govens Darrin helyett Tóth Norbert került a magyar férfi kosárlabda-válogatott keretébe az Ukrajna elleni, vasárnapi Európa-bajnoki selejtező előtt.

A magyar szövetség honlapjának szombati beszámolója szerint a 12 fős keret csak egy helyen változott: az Alba Fehérvár honosított játékosának helyére a Körmend centere került. Egyben Bodnár Péter főtitkár emlékeztetett, hogy Csorvási Milán három, Tóth Ádám pedig két éve lemondta a válogatottságot, ezért nem tagjai a csapatnak. Hozzátette, ez nem jelenti azt, hogy "a két center előtt bezárult volna a nemzeti együttes kapuja", de amíg nem jelzik, hogy szívesen visszatérnének, addig nem küldenek nekik meghívót.

A magyar válogatott csütörtökön Szombathelyen 77-75-re legyőzte a címvédő szlovén együttest a selejtezősorozat első fordulójában, vasárnap 17 órától pedig az ukránokkal találkozik Zaporizzsjában. A csoport negyedik tagja Ausztria. A Németországban, Olaszországban, Csehországban és Georgiában jövőre sorra kerülő Eb-re az első három helyezett jut ki. A magyarok további négy találkozójára novemberben, illetve jövő februárban kerül sor.

A magyar válogatott kerete Ukrajna ellen:


Pongó Marcell (Nürnberg Falcons, német), Rosco Allen (Gunma Crane Thunders, japán), Keller Ákos (Orlandina Basket, olasz), Vojvoda Dávid (Reggio Emilia, olasz), Szabó Zsolt (Zalaegerszeg), Benke Szilárd (Falco KC Szombathely), Ferencz Csaba (Egis Körmend), Horti Bálint (PVSK-Veolia), Perl Zoltán (Falco KC Szombathely), Filipovity Márkó (Falco KC Szombathely), Váradi Benedek (Falco KC Szombathely), Tóth Norbert (Egis Körmend)

Szólj hozzá!

Nagy esély van a fehér karácsonyra

De azért még ne kiabáljuk el!

Kommentben reagált Strompová Viktóriának Lázár János

Bocsánatot is kért, meg nem is a miniszter.

Elég imádkozni, vagy dolgozni is kellene? - merült fel a kérdés a győri temetők kapcsán

Riogatás, hangulatkeltés, vagy valós probléma? Maratoni vita széksértésekkel.

Fodor Roland szerint a győri városvezetés kommunista

A bérlakás-rendszer kapcsán jutott erre a képviselő, aki független- és fideszes társaival leszavazta a jövedelmi plafon bevezetését.

A hétvégén is borult, párás, ködös idő várható

6-8 fok közötti csúcsértékek várhatóak.

A TISZA határon túl született politikusai nyílt levélben állnak ki a Lázár János által szlováknak nevezett Strompová Viktória és a külhoni magyarság mellett

A magyar nemzet nem születési hely kérdése, hanem közös nyelv, kultúra, sors és közös felelősség - írják.

Egy meccs után kiesett a darts vb-ről Kovács Patrik

Az egyetlen magyar induló sima 3-0-ás vereséget szenvedett.

Az intim élmények mögötti mozgatórugók

Gondolkodtál már azon, hogy valójában miért is szeretkezünk? Egy nemrégiben közölt kutatás új szempontokat hozott felszínre: arra utal, hogy az intimitáshoz kapcsolódó motivációink nagyban befolyásolják az aktus utáni elégedettséget.

Embert gázolt a vonat Győrben

A súlyos közlekedési baleset az Egressy Béni úti vasúti átjáróban történt. 

Győr környéki programok a hétvégére advent negyedik ünnepén

Élményfestés, slam poetry, karácsonyi brunch party és egy csomó program vár mindenkit a győri régióban. 

Magyar Péter: Lázár János tűnjön el a közéletből, vagy nyilvánosan kérjen bocsánatot, amiért leszlovákozta a TISZA felvidéki származású képviselőjelöltjét!

Liszt Ferenc szerinted magyar volt? Az aradi vértanúk? Mádl Ferenc elég magyar volt neked? - teszi fel a kérdést a pártelnök.

245 közadat-pert bukott el az állam az elmúlt 5 évben

Mit titkolnak az állami cégek, és leginkább: miért?

Szlovákiában akár 6 hónapos börtönbüntetés is kiszabható azokra, akik megkérdőjelezik a Beneš-dekrétumokat

Újabb lendületet vett a németek, és magyarok kollektív bűnösségét kimondó jogszabálycsomag.

Pezsgős évbúcsúztató a győri Esterházy-palotában

Ingyenes tárlatvezetéssel és koccintással zárul az év a város egyik legszebb kiállítóterében.