Gondoltad volna, hogy a női vezetők cégei ritkábban mennek csődbe?

BZ 2019-03-08 09:16:00
Igaz, jóval kevesebb ilyen vállalkozás működik egyáltalán.

Az Opten legfrissebb elemzéséből érdekes adatok láttak napvilágot.

A hazánkban működő cégek adatait elemezve - rámutattak, hogy mintegy 122 ezer olyan vállalat van, melynek kizárólag női vezetője van. Ugyanez a szám a férfiak esetébe több, mint 270 ezer. Azaz több mint kétszer annyi férfiak által irányított cég van, mint nők általi.

Az okai persze többrétűek lehetnek. Egyrészt a férfi-női szerepekből kialakult megszokásból, másrészt a nők vállalkozási hajlandósága elmarad a férfiakétól. Pedig a sikerességük egyáltalán nem indokolná ezt.

“A nők illetve férfiak által vezetett cégek pénzügyi adatait elemezve igen jól látszik, hogy a nők irányítása alatt álló cégek nem hoznak rosszabb eredményeket, mint az erősebbik nem által vezetettek.”

 - fejti ki Tóth Tamás, az Opten Kft. ügyvezető igazgatója. Hozzáteszi: “Mindkét esetben a cégek több, mint fele növelni tudta bevételét, egyharmaduknak csökkent, míg 16%-uk stagnált.”

A férfiaké nagyobb: az alkalmazotti létszám alapján a férfiak cégei 1,7-szer akkorák, mint a női vezetők cégei. Árbevételt tekintve 2,5-szörös az arány.

Az Opten elemzésében azonban megjegyzi, hogy két egyforma méretű cég kockázati besorolása a nők által vezetett cégeknél kedvezőbb.

“Talán óvatosabbak, talán kockázatkerülőbbek, azonban ez növekedési adataikra nem hat negatívan - csak a csődesélyükre pozitívan.” - írják az elemzésben.


Külön érdekesség, hogy a férfi és női vezetővel is rendelkező cégek mennyire eredményesek.

A vegyes cégek csődkockázata jelentősen elmarad a tisztán férfi és tisztán női vezetésű cégekétől is.

Az országos árlaghoz viszonyítva konkrétan 40 %-kal kisebb az esélyük, hogy felszámolás alá kerülnek. A vegyes cégek 75 %-a évről évre meg tudta tartani, vagy növelni az árbevételét, ami szintén jelentősen jobb a hazai átlagnál, ami egyébként 67 % körüli.

Szóval az a helyzet, hogy a nőknek igen csak helye van az üzleti életben, még vezetői pozíciókban is.

Ezzel, ahogy az elemzés is fogalmaz: "a mindkét szerepben helyt álló nők igazi példaképpé válhatnak azáltal, hogy rámutatnak, nem kell lemondani sem a karrierről sem a családról, meg lehet találni az egyensúlyt."

Szólj hozzá!

Ágh Péter tényleg nem fogta fel, hogy a TISZA számára ő nem parlamenti képviselő

A fideszes politikus egyeztetésre hívta Strompová Viktóriát.

A nagykölkedi gumi-ügyben érintett V.Németh Zsoltot javasolja a Fidesz a parlament Élőkörnyezetért Felelős Bizottság elnökének

Furcsa lenne, ha gumihegyhez kapcsolódó korrupció ellen harcoló TISZA jóváhagyná a kinevezését.

A legdrágább döntés az, ha nem döntünk: a magára hagyott erdők ára végül tonnákban és milliókban mérhető

Egy friss kutatás szerint a tétlenség nem természetes regenerációt, hanem romló állapotot és nagyobb veszteséget okoz.

Minimálisan nőtt a hazai gazdaság az első negyedévben - megjöttek a friss KSH adatok

A szolgáltatások húzták a magyar GDP-t, az ipar is segített, de a kilátások továbbra sem egyértelműen rózsásak.

Bezárta és bántalmazta apját egy kemenesaljai férfi - vádat emeltek ellene

A Sárvári Járási Ügyészség személyi szabadság megsértése és könnyű testi sértés miatt indított eljárást.

Indul a szezon, startol a Radó Matiné  – zene, kézilabda és chill hangulat a szigeten

Május elején bulival, meccsnézéssel és street fooddal rajtol Győr egyik leglazább programsorozata.

A Kaposvár csap össze a Falcóval az elődöntőben

Szombaton az Arena Savariában játszák a csapatok az első meccset.

Előkerült Vámos Zoltán!

Úgy néz ki, hogy két és fél héttel a választási veresége csupán búcsúzni jött a főispán.

Jövő héten fut Szombathely!

Szombaton rendezik meg a mára már hagyományosság vált futóversenyt.

Nyolcéves autóbusz szerződés kiírására készül Győr

Hosszabb távra tervezne a tömegközlekedéssel a város, de átmeneti időszak szinte biztosan lesz.

A kárpit megfelelő tisztítása

Az otthoni rend fenntartása sokak számára a porszívózásban, portörlésben és időnkénti felmosásban merül ki, ám vannak felületek, amelyek ennél jóval összetettebb figyelmet igényelnek.

Kitakarították és kifestették a győri vasúti aluljárót

Kósa Roland szerint apró lépés, de elindult a vasútállomás környezetének rendbetétele.

Pintér Bence megerősítette, hogy délelőtt civil ruhás rendőrnyomozók jelentek meg a Győr Projekt Kft.-nél - új szintre lépett a győri ügyek feltárása

A polgármester szerint már nem csak gyanú, hanem konkrét nyomozati lépések is történnek a Győr-Szol és más önkormányzati cégek ügyében.

A kommentek csak úgy jönnek-mennek Fekete Dávid közösségi oldalán 

A valóság ritka vendég a politikus online felületein.