Gasper Okorn: a magyar bajnokság folyamatosan fejlődik és jó irányba halad

Farkas Bazsi 2020-11-15 18:02:00
A Falco vezetőedzője szerint az Aréna Savarián kívül is győzelmeket kell szerezniük a továbbjutáshoz.

Gasper Okorn, a Falco vezetőedzője volt a vendég a Bajnokok Ligája saját készítésű podcastjében, a “Coast to Coast” nevezetű műsorban. A sárga-feketék honlapja készített egy beszámolót a beszélgetésről, amelyet angol nyelven itt lehet meghallgatni.

A tréner először a Lublin elleni megnyert mérkőzésről mondta el a véleményét.

– Nagyon értékes győzelmet arattunk a Lublin ellen. A csoportok újraosztásakor látható volt, hogy a két favorit a Casademont Zaragoza és a Nizhniy Novgorod lesz. A 4 csapatos csoportok miatt összesen 6 mérkőzés lesz eldönteni a továbbjutást, így 1-1 győzelemnek még nagyobb jelentősége lesz. Úgy érzem, a Lublin ellen megmutattuk, hogy van helyünk a BCL-ben.

Majd kitért arra is, hogy mi kellhet a csoportból való továbbjutáshoz.

– Szeptemberben, amikor a BCL bejelentette az új lebonyolítást és megkaptuk az új csoportsorsolásokat, jól lehetett látni, hogy az orosz és spanyol riválisunk a továbbjutás várományosai. Mindkét klub erősebb bajnokságban játszik és klasszis kosárlabdázók alkotják a keretüket. Elég Benzingre, vagy Brussinóra gondolni, akik egytől-egyig remek játékosok. A Zaragoza szereplése meglepett, hogy mindkét mérkőzésén bravúros kosárral tudott csak nyerni, de ilyen a kosárlabda, a győzelmet pedig nem kell megmagyarázni. A tavalyi szereplésünkből kiindulva hazai pályán bárkire veszélyesek lehetünk, de az Aréna Savarián kívül is győzelmeket kell szereznünk, hogy reális cél lehessen a TOP16.

Gasper Okornt arról is kérdezték, hogy mi a véleménye arról, hogy a magyar bajnokságot sok elemző gyengébbnek tartja, mint a legtöbb, BCL-ben megforduló csapatét.

Véleményem szerint a magyar bajnokság folyamatosan fejlődik és a magyar kosárlabda jó irányba halad. Tavaly minden meccsen meg kellett küzdenünk a győzelemért, és az idei bajnokság csak még erősebb lett. Lassan nem találni olyan csapatot, ahol ne lenne legalább egy, európai bajnokságban már bizonyított légiós. Klubunk erős kerettel rendelkezik tavaly 4, idén 3 válogatott játékos erősíti a Falcot. A tavalyi és idei BL szereplésünkkel kis figyelem irányul a magyar kosárlabdára, amiből nemcsak a csapatunk tud profitálni.

A szakember az idei keretről elmondta, hogy Reddicet szerette volna megtartani a csapat, de a komolyabb klubok ajánlataival nem tudtak versenybe szállni, valamint azt is, hogy azért cseréltek irányító poszton, mert egy klasszikus egyest szeretett volna az együttesbe, akit Kyan Anderson személyében meg is talált.

A vezetőedzőt Gráczer Györgyről is kérdezték:

– Magyarországon mindenki ismeri Gráczer Gyurit, persze Európára ez nem igaz, úgyhogy örülök, hogy rákérdezett. Gyuri rengeteget tett és tesz a mai napig, hogy a Falco ilyen szinten működjön. 40 éve igazgatja csapatot és hatalmas érdeme van abban, hogy 2008-ban és 2019-ben bajnok lett a Falco. Ő egy igazi diplomata, mindig nyugodtan és diplomatikusan intézi a klub ügyeit, de mellette minden mérkőzésen ott ül a kispadon és onnan buzdítja a csapatot. Nehéz lenne egy szóban összefoglalni mi is ő a klub számára, de mondhatjuk, hogy ő a Falco legfontosabb embere. A játékosoknak és személy szerint nekem is rengeteg motivációt ad, mert él és hal a Falcoért!

Szólj hozzá!

Egy órán belül kétszer okozott balesetet a gyirmóti Fittipaldi

Tette mindezt ittasan, majd mindkétszer elhajtott a helyszínről. 

A vihar a szombathelyi villamos áramszedőjét sem kímélte

Balesetveszélyes lett a kiállított közlekedési emlék.

Kismarosiné Fekete Andrea lett Szombathely idei hétköznapi hőse

Sokat köszönhetnek a családok a Fészkelődő Gyerekkuckó megálmodójának.

Görbicz Anita tegnap Orbán Balázs mellett tűnt fel az Audiban

Ez annak összefüggésében különösen érdekes, hogy Orbán Viktor bejelentette, lecserélik Győr parlamenti képviselőjét.

Orbán Viktor szerint az Audi Győrben számíthat a magyar kormányra

Az új Q3 gyártásának startján tartott beszédet a miniszterelnök.

Utcára szabadul a művészet Szombathelyen!

Július 19-én jön az URBAn pARTy – Belvárosi UtcaFeszt.

Apja megölte, feldarabolta a fiát, aztán elásta Szombathelyen

25 éves bűnügyi rejtély végére került pont Szombathelyen.

Mosonmagyaróváron fogott dealert a DELTA

Drogot és porciózásra alkalmas tárgyat rejtett egy 46 éves férfi autója. 

Startol a Kékszalag

57. alkalommal versenyeznek a balatoni tókerülők.

Győr-Győrzámoly ad otthont a jet-ski Európa-bajnokság idei harmadik állomásának

Július 31. és augusztus 3. között rendezik meg a futamot.

Kirúgta Christian Hornert a Red Bull

Olyan szárnyakat adott neki a cég, amilyenre valószínűleg nem vágyott.

Ügyetlen cigicsempészt kapcsoltak le a pénzügyőrök Ácsnál

Az ukrán balek egy fekete takaró mögé rejtette a szajrét.

Így vigyél izgalmat a hálószobába

Az intim együttlét erősíti a bizalmi köteléket és erősebbé kovácsolja a párokat.

Parkoló autón "szambázott" Kőszegen egy férfi

A motorháztetőt és a szélvédőt is megtaposta, illetve a járművön végigfutott.