Furcsa jel érkezett a galaxisból

Székely Zoárd 2020-05-05 19:10:00
De vajon honnan?

Különös jelet, úgynevezett gyors rádiókitörést (FRB) észleltek a Tejútrendszerben – írja a The Science Times. A kutatók már korábban is megfigyeltek FRB-ket, de ez az első alkalom, amikor a jel forrása galaxisunkban található.

A gyors rádiókitörések néhány milliszekundumos jelek, melyek a világűr távoli pontjairól érkeznek.

Bár a szakértők már viszonylag sok FRB-t azonosítottak, többnek pedig a forrását is sikerült lokalizálniuk, egyelőre nem tudni, hogy mi is bocsátja ki őket.

Paul Scholz, a Torontói Egyetem munkatársa és kollégái az SGR 1935+2154 jelű magnetár közelében észlelték a mostani jelet.

A magnetár egyébként olyan neutroncsillag, tehát összeomlott nagy tömegű csillag, melynek rendkívül erős a mágneses tere.

A kutatók szerint további elemzésekre lesz szükség, hogy igazolják az észlelést, de ha a vizsgálatok pozitív eredményeket hoznak, ez lesz az első ismert FRB a Tejútrendszerben. A szakértők bíznak benne, hogy idővel megérthetik, pontosan milyen objektumok is hozzák létre az FRB-ket.

Szólj hozzá!

Teljes körű adventi élelmiszer-ellenőrzés indul – jönek a fokozott vizsgálatok a karácsonyi vásárokban

Az NKFH országos razziát rendelt el a szezonális árusoknál, vendéglátóknál és boltokban.

A Bajnokok Ligájába repítené a Haladást a DSM Football!

Na nem most, hanem egy éveken át tartó építkezés eredményeképpen. 2031-re célozták meg az NB 1-et.

Mától megszűnt a Szabad Európa magyar kiadása

A szabadeuropa.hu sem frissül már.

Ingyenes hétvégi programok Győrben

Koncertek, filmklub, mosolyhajtás, lesz itt minden!

Két szombathelyi parkolóőrt támadtak meg

Nem tetszett az autó tulajdonosainak, hogy pótdíjazzák a kocsit.

Forró teával indulnak útnak a győri kukások

A GYHG igyekszik komfortossá tenni a munkavégzést kollégáinak. 

Magyar Péter - Túl sok év telt el az életünkből kishitűséggel, keserűségben

A Tisza vezére közös rendszerváltásra készül, aki változást szeretne, most regisztrálhat és dönthet a párt jelöltjeiről. 

10 millió forintra bírságolta az NMHH Balázsékat

A rádióműsorral szemben egy újabb eljárást is indítottak.

Uniós és hazai forrásból, 170 millió forintból fejlesztette telephelyeit a Velekey Kft. Szombathelyen

Európai uniós és hazai költségvetési támogatásból fejlesztette telephelyeit a lemeztermékek lézervágásával, élhajlításával és szerelvények gyártásával foglalkozó Velekey Kft. Szombathelyen. .

Spanyol, lengyel és német ellenféllel találkozik a Falco

A “K” jelű csoportban folytatják a sárga-feketék.

A DK nyerte a családi pótlék-emelés licitversenyét

Dobrev Klára drasztikus emelést ígér. 

Kormánydöntés született a szombathelyi Oladi Iskola felújításáról

Elsőként azt vizsgálják meg, hogy mennyibe is kerülne ez a mutatvány.

A kollagénről egyre többet hallani, és ez nem véletlen

Az elmúlt években a kollagén igazi hívószóvá vált az egészségtudatos életmód világában. Egyre gyakrabban találkozhatunk vele a hírekben, szakmai cikkekben és a táplálékkiegészítők kínálatában is – de miért ekkora az érdeklődés iránta?

Közös döntések születtek a győri GYHG és a szakszervezetek egyeztetésén

A béren kívüli juttatások emelésében, a 2026-os bérrendezés keretrendszerében és több szakmai kérdésben is egyhangú megállapodás született.

Nem nyúlt az alapkamathoz az MNB Monetáris Tanácsa

Marad a szigorú pénzügyi politika, az inflációs kockázatok miatt továbbra is óvatosságra int a jegybank.