Folytatódik az eljárás a gondatlanságból bekövetkezett tragédia miatt Győrben

Nagy Donát 2020-03-04 19:57:00
Első-, majd másodfokon is felmentették a vádlottat az idős hozzátartozójának halála miatt, az ítélet azonban törvénysértő volt.

Az elsőfokú bíróság ítéletével a terheltet az ellene gondatlanságból elkövetett emberölés vétsége miatt emelt vád alól felmentette. A másodfokú bíróság végzésével a felmentő ítéletet helybenhagyta - adta hírül az ugyeszseg.hu.

A bíróság jogerős ügydöntő határozata ellen a Győri Fellebbviteli Főügyészség a terhelt terhére terjesztett elő felülvizsgálati indítványt, amelyet a Kúria elbírált, a másodfokú bíróság határozatát hatályon kívül helyezte, és a másodfokú bíróságot új másodfokú eljárás lefolytatására utasította. Előírta, hogy a másodfokú bíróság hozzon új döntést a terhelt büntetőjogi felelősségéről. A bűnösség megállapítása esetén pedig a cselekmény konkrét társadalomra veszélyességének körültekintő értékelése, valamint a bűnösségi körülmények teljes körű feltárása és számbavétele alapján döntsön a terhelttel szembeni joghátrányról, intézkedés alkalmazásáról, büntetés kiszabásáról.

Az ügy lényege, hogy a nyolcvanéves, fizikálisan és mentálisan is beteg, önmaga ellátására nem képes sértettet a vele együtt élő fia és annak élettársa, a terhelt, gondozta. Az állandó ápolásra és felügyeletre szoruló sértett korábban már volt, hogy egy havas téli napon hiányos ruházatban kiment a házból, a lépcsőn elesett, és úgy kellett őt visszavinni a házba. A vádbeli, szintén téli, napon a déli órákban, amikor a terhelt az éjszakai műszak után aludt, és előtte a lakóingatlan bejárati ajtaját nem zárta be, illetve egyéb módon sem akadályozta meg, hogy amíg ő alszik, a sértett az ingatlant elhagyhassa, a sértett a házból ismét hiányos öltözetben kiment, elesett, a házba visszamenni nem tudott. A hóban fekve erősen kihűlt, fagyási sérüléseket szenvedett, majd a délutáni megtalálása után a kórházi intenzív terápiás kezelés ellenére később elhunyt.

A Kúria szerint a terhelt a sértett gondozására köteles volt. Gondozási kötelezettsége a sértett egészségi állapotától, rászorultságától függött.  A sértett egészségi állapota ismert volt számára, a sértett kórházi kezeléseiről és diagnosztizált megbetegedéseiről tudott. Mint ahogyan arról is, hogy a sértett hajlamos hiányos ruházatban a hideg idő ellenére is elhagyni a házat, hiszen a korábbi esetben ő és a sértett fia együtt emelték fel és vitték vissza az elesett, magatehetetlenül fekvő sértettet. Ilyen előzmények után a terhelttől elvárható magatartás kizárólag az volt, hogy bármilyen módon megakadályozza a sértett kijutását a lakásból, azonban ezt elmulasztotta.

A Kúria ezért megállapította, hogy a terhelt felmentése a gondatlanságból elkövetett emberölés vétsége miatt emelt vád alól törvénysértő.

Szólj hozzá!

El akarta hallgattatni a molesztált diáklányokat az igazgató, most mégis újra kinevezhetik a Soproni Tankerület egyik általános iskolájában

A direktor bevédte volna az első fokon szeméremsértésért elítélt néptánctanárt, őt pedig a tankerület.

V.Németh Zsolt Szentpéterfán beszélt arról, hogy árvizek tekintetében Magyarország az egyik legveszélyeztetettebb Európában

Vas vármegyében az árvíz utáni helyreállításra összesen több mint 560 millió forintot fordítanak.

Részegen bántalmazott egy férfi egy másikat Szombathelyen

Miután földre vitte, még több alkalommal bele is rúgott. 

Összedőlés fenyegeti a toronyi ravatalozót?

Kidúcolták az épület megrepedt oldalfalát.

Egyre közelebb húz a Fideszhez Görbicz Anita

Kocsis Máté digitális polgári körének egyik alapítója lett, a győri Fidesz országgyűlési képviselő-jelöltségének egyik fővárományosa.

A Falcóból igazolt játékost az Egis Körmend

A 2004-es születésű Hansen Daniel 2 szezonra írt alá a piros-feketékhez.

Újra üzemel a kiégett szelektív-szemétgyűjtő sziget Győrben, a Hédervári úton

A hétfői tűzben elpusztult kukákat gyorsan pótolta a GYHG.

Konferencia-Liga meccsen lép pályára az ETO FC csütörtökön, Svédországban 

A csapat nevéből eltűnt a ‘Győr’, de reméljük ez nem befolyásolja a teljesítményt.  

Idén a Vásárcsarnok is bekapcsolódik a karneváli hangulatba

46 hagyományőrző csapattal vár a histórikus játék!