Filmes versenyt rendeznek szombathelyi és Vas megyei diákok számára

ugytudjuk.hu 2019-09-01 15:11:00
Akár 100 ezer forint is ütheti a markodat!

A MOKA Produkció, azaz a Szombathelyi Művészeti Szakgimnázium mozgókép- és animáció-készítő szakja filmes versenyt és szakmai napot szervez szombathelyi és Vas megyei diákfilmesek és érdeklődők számára.

A filmes versenyt és szakmai napot hagyományteremtő szándékkal hozzák létre, hogy az a jövőben a Szombathelyen és vonzáskörzetében dolgozó diákfilmesek bemutatkozásának fóruma legyen, tudtuk meg a MOKA Produkció közleményéből. Az idei rendezvény az Európai Unió által támogatott EFOP-3.2.6-16 projekt keretében jött létre.

A versenybe 2017. január 1. után született alkotásokat várnak, a filmeket a YouTube.com vagy a Vimeo.com video-megosztó oldalra kérik feltölteni az alábbi paraméterekkel:

  • kép - mp4/mov formátum, 1920x1080-as felbontás, bitarány minimum 10.000 KB/s 
  • hang - sztereó, minimum 48 kHz, bitarány 256 KB/s 
  • A feltöltéskor az alkotók címkeként/keresőszóként mindenképpen jelöljék meg a következő kifejezéseket: MOVUM, Szombathely, Szombathelyi Diák Filmnap! 
Nevezési határidő: 2019. szeptember 21. 24.00 óra

Kategóriák:

  • fikciós rövidfilm (maximálisan 30 perc terjedelemig)
  • dokumentumfilm 
  • kísérleti etűd vagy videoklip
  • animációs filmek
  • alkalmazott munkák (reklámfilm, PR-jellegű munkák, intrók stb. - akár kampányszerűen kialakított sorozatformában is)

Díjazás

Kategóriánként és a zsűri döntése szerint különdíjakkal 30-50.000 HUF értékben műszaki cikkek, filmkészítésre alkalmas eszközök vagy vásárlási utalványok + MOVUM-DÍJ, a 100.000 HUF értékű fődíj.

A filmes verseny eredményhirdetésére 2019. október 4-én (pénteken) a MOVUM Szombathelyi Diák Filmnap keretében, a kora esti órákban kerül majd sor az Agora - Savaria Mozi nagytermében.

A Diák Filmnap egész napos rendezvényének programjában a versenyre nevezett alkotások folyamatos vetítése és a díjkiosztó mellett a következő szakmai programokra lehet számítani: 

  • függetlenfilmes filmkészítési workshop és gyakorlat,
  • a filmes felsőoktatás különböző képzéseinek bemutatása Szombathelyről indult egykor diákfilmes hallgatók segítségével,
  • a Magyar Nemzeti Filmalap munkatársainak tájékoztatója az iskolai oktatást segítő tevékenységükről és filmes gyakornoki programról, 
  • a Szombathelyi Művészeti Szakgimnázium filmes képzésének bemutatkozása (folyamatosan látogatható kiállítás és filmvetítés), 
  • közönségtalálkozó a Ruben Brandt, a gyűjtő című animációs játékfilm készítőivel.

A jelentkezést a movumfilm@gmail.com címre,  várják a szervezők a következő információk megadásával:

  • film címe:    
  • készítési éve:
  • film műfaja (kategória): 
  • a film YouTube vagy Vimeo-linkje:
  • alkotó(k) neve: 
  • az alkotók iskolája (vagy volt iskolája)
  • email-cím:
  • telefonszám:
  • levelezési cím:

    

A felsorolt adatokat kizárólag a filmes verseny és szakmai nap szervezésével és az alkotókkal, műhelyekkel való kapcsolattartás céljából használják. A műveket országosan ismert filmes szakemberekből álló bírálóbizottság fogja értékelni. A szervezők azt kérik, a jelentkezők a filmeket a feltöltésen kívül Google Drive tárhely-szolgáltatáson vagy MyAirBridge állományküldő rendszeren keresztül is küldjék meg a nevezési címre!


További információk a  Movum Facebook-oldalán., a MOKA Produkció, a Szombathelyi Művészeti Szakgimnázium mozgókép- és animáció-készítő szakja web- illetve Facebook-oldalán, és Youtube-csatornáján.

Szólj hozzá!

Tragikus hirtelenséggel elhunyt Gombás Endre

Szombathely egykori önkormányzati képviselője 73 éves volt.

47 ezer ember hal meg évente elkerülhető halálokok miatt - a TISZA ajkai jelöltje szerint ez az igaz veszély 

Balatincz Péter súlyos orvos- és eszközhiányról beszélt: osztályok működése, műtétek és alapvető ellátások is veszélybe kerülhetnek a szakemberhiány miatt.

Olcsó benzin, drágább jövő? - az árstop a klímacélok ellen dolgozik

A mesterségesen lenyomott üzemanyagárak rövid távon könnyebbséget hozhatnak, de hosszú távon tovább mélyítik Magyarország fosszilis függőségét.

Letartóztatásba kerülhet a férfi, aki tegnap megölte a feleségét Győrben

Előre kitervelten, különös kegyetlenséggel, több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettével gyanúsítják. 

Egyelőre nem nagyon értjük, hol fog majd elférni a tömeg a szombathelyi Savaria téren Orbán Viktor beszéde alatt

A tér végében a Fő térrel szemben állítják fel a színpadon. Megannyi kis sátort zsúfoltak be a területre.

12 oldalas érvelési kisokost juttat el a Fidesz a szavazóinak, hogy egy közéleti vitában teljes mellszélességgel tudják képviselni a kormány álláspontját

Egészségügy, oktatás, infláció, mélyszegénység, korrupció, jogállamiság, energiapolitika, utak állapota, kegyelmi ügy. Mindenre van magyarázat.

Meglepetés! Jah, nem. A Fidesz-frakció nem megy el a mai győri rendkívüli közgyűlésre

Boncsarovszky Péter fideszes frakcióvezető-helyettes egy csomó olyan dolgot vizsgáltatna meg a testülettel, ami nem a testület hatásköre.

Gyűlölködöm, tehát vagyok?

Egy győri plakát őszintébben beszél a magyar közéletről, mint az összes politikai kampány együttvéve.

NMHH: újra törvényt sértett a "Balázsék" egyik adása

A hatóság szerint ezúttal az idősebb nők emberi méltóságát sértették meg.

Malac arcúra retusált emberek képével kampányol Deutsch Tamás

Nem ez az első fiaskó az idei Fidesz-kampányban, de ezt még mi sem láttuk jönni. 

A közgyűlés határoztára van szükség ahhoz, hogy a polgármester a kérdéseit hivatalos formában is feltehesse a győri rendőrség vezetésének

Ezért hívott össze rendkívüli ülést Pintér Bence - az Orbán-beszéd közben történt atrocitások tisztázása a cél. 

Dunaújvárosban is visszalépett a DK országgyűlési képviselőjelöltje

Szabó Zsolt a város alpolgármestereként ismert politikus a kerületben, mégis visszalépett.

Rendőrség: A választási gyűlések rendjének fenntartása a szervező felelőssége

Közleményt adott ki a testület az elmúlt napok eseményei után.

Magyar Péter: aki nem a lakcímén voksolna, annak április 2-án 16 óráig lépnie kell!

Fontos határidőre figyelmeztet a TISZA Párt: csütörtök délutánig lehet átjelentkezni a szavazáshoz.

Idén nyáron végre felújítják a Hecsei úti felüljárót Győrben

A város egyik legfontosabb közlekedési útvonalán júniustól indulnak a munkák, időszakos lezárásokra is készülni kell.