Feljelentést tesz az LMP a Petőfi Irodalmi Ügynökség adásában elhangzottak miatt

Kovács Lilla 2020-01-23 15:44:00
A németek kiírtásán viccelődtek - mindezt a magyarországi németek elűzésének és elhurcolásának emléknapján.

A Magyar Hang szúrta ki, hogy a Petőfi Irodalmi Ügynökség új műsorában, a Hajónaplóban a németek kiírtásán viccelődtek. A Hajónapló főszerkesztője Budafok-Tétény fideszes alpolgármestere, Szepesfalvy Anna, a műsorban pedig többek között helyet kapott az Echo TV-ből antiszemitizmusa miatt kitiltott Ambrózy Áron, és a Pesti Srácoknak dolgozó Vésey Kovács László is.

Az LMP közleményét változtatás nélkül közöljük:

A fideszes propaganda ismert arcai a németek kiirtásán viccelődtek, megkérdőjelezték a magyarországi svábok hazaszeretetét. Minderre a közpénzből működő Petőfi Irodalmi Múzeum által alapított digitális ügynökség adásában került sor. Felháborító, hogy a döbbenetes kijelentések ráadásul a magyarországi németek elűzésének és elhurcolásának emléknapján hangoztak el. Álláspontunk szerint a propagandisták ezzel büntetőjogi tényállást merítettek ki, ezért közösen feljelentést teszünk. Ebben csatlakozik hozzánk Schwarz-Kiefer Patrik, a Jobbik Baranya megyei önkormányzati képviselője, és Hohn Krisztina országgyűlési képviselő (LMP) is.

Dr. Brenner Koloman,
országgyűlési képviselő, a Jobbik frakcióvezető-helyettese

Dr. Keresztes László Lóránt,
országgyűlési képviselő, az LMP frakcióvezetője

Szólj hozzá!

Március 15-én is elszállítják a szemetet Győrben

Ugyanakkor a hulladékudvarok zárva lesznek, ahogy az ügyfélszolgálat is.

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.

Ismerjék meg a Győr applikációt

Új digitális kommunikációs platform indul a városban.

Leucisztikus feketerigót fotóztak Szombathelyen

Egy ritka genetikai rendellenessége van ennek a madárnak.

Szombaton kinyit a szombathelyi Kalandváros

Úgy néz ki, hogy kiváló idő fogadja a gyerekeket.

Évek óta ígérik, de még mindig nincs kész a mosonmagyaróvári tanuszoda

Nagy István agrárminiszter “sohavégetnemérős” sztorija az el nem készülő projekttel.

Több pénz jut idén a kultúrára a győri költségvetésben 

Pintér Bence szerint a 2026-os büdzsé jelentős többletforrást biztosít a város kulturális intézményeinek és programjainak.

A Széchenyi téren emlékeznek március 15-re Győrben

Kósa Roland a történelmi helyszínre hívja a győrieket, ahol egész napos családi programokkal idézik fel az 1848-as eseményeket.

Küszöbön a győri Tavaszi Fesztivál 

Március közepétől koncertek, kiállítások és családi programok várják az érdeklődőket a város több pontján.

Tavalyi áron kerülhet a tojás a húsvéti asztalra

90 és 110 forint között lesz az ára.

Benzinárstop friss - az automata kutakra nem vonatkozik a védett ár ha nincs személyes ellenőrzés a helyszínen

A kutasoknak ráadásul fel kell jegyezniük a rendszámot vagy a forgalmi vonalkódját, az adatokat pedig a NAV felé is továbbítani kell.

Nyílt napok lesznek a győri bölcsődékben és óvodákban

A város több intézménye is megnyitja kapuit a szülők és a gyerekek előtt.

Várostörténeti séták Győrben - indul a Rómer Múzeum idei programsorozata

Forradalmi történetek, költészet, művészet és vallási emlékek.

Önkormányzati pénzből újulnak meg a győri iskolák

Torna- és tantermek illetve eszközök korszerűsítésére jutott támogatás több intézményben, a tavaly sikeres program idén is folytatódik.