Felháborító, ami Szombathelyen zajlik - Állati tetemek lerakóhelyének nézik a Parkerdőt! Sokkoló videó

VPP 2018-10-24 10:36:00
Elképesztő milyen emberek élnek közöttünk...

Nemrég ellátogattunk a szombathelyi Parkerdőbe a Tiszta Szombathelyi Parkerdőért Csoport alapítóival és videót is készítettünk róla, hogy mennyire tarthatatlan az az állapot ami a város legszebb részén uralkodik hulladéklerakás szempontjából. Szemét-szemét hátán, az emberek szó szerint szemétlerakónak nézik az erdőt, ráadásul a szeméttelepről a szél is folyamatosan hordja ki a nejlonzacskókat, teleaggatva a fákat, de most szembejött velünk valami, ami szó szerint felforgatta a gyomrokat.

Találtunk egy zsákot. Ebben a zsákban viszont nem szemét volt, hanem valamilyen állat teteme, amely már olyan szinten hemzsegett a férgektől, hogy még a vastag anyagon keresztül is látszottak. Igen. Valaki fogta magát, belevágta egy zsákba a tetemet és kidobta az erdő közepére. A srácok minden bátorságukat összeszedve ma kibontották a zsákot, ami a szőrzete alapján egy vaddisznót rejtett, amit szinte teljesen egyértelmű, hogy orvvadászok ejtettek el.
 


A környéken lévők is panaszkodtak már, hogy többször lehet lövéseket hallani. Épp tegnap írtunk róla, hogy a Petőfi telepnél pédául egy hurkolt őz tetemére bukkantak, amely szintén egy orvvadász műve volt.

Egyébként mielőtt bárki azt hinné, ez biztos csak egy egyszeri eset, hát tévednie kell, úgyanis a csoport tagjai elmesélék, korábban is volt szerencséjük ilyen “ajándékba” botlani a Parkerdő Kukulló dűlői részén.

“Az április 22-én megtartott szemétszedés alkalmával is találtunk bezsákolva egy tetemet, félig lebomolva, férgekkel teli. Miután az önkéntesek összeszedték a szemetet, az erdészet elvitette azt, de a tetemet ott hagyták, úgyhogy fogtunk magunkat és saját kezűleg eltemettük, hogy a föld alatt bomoljon és ne a műanyagzsákban. Találtunk már két kutyát (az egyiket agyonverték) és egy pulyka méretű madarat is bezsákolva.” - nyilatkozta lapunknak Tóth Sándor, a Tiszta Szombathelyi Parkerdőért Csoport egyik tagja, aki a mai zsákbontásnál is jelen volt.

És most jöjjön a videó, de felhívom mindenki figyelmét rá, hogy felkavaró lehet:

Tóth Sándor

A Tiszta Szombathelyi Parkerdőért Csoport has 1,190 members. A csoport célja az emberek figyelmének felkeltése a Szombathelyi Parkerdő tisztaságának...



 

Szólj hozzá!

A DK nyerte a családi pótlék-emelés licitversenyét

Dobrev Klára drasztikus emelést ígér. 

Kormánydöntés született a szombathelyi Oladi Iskola felújításáról

Elsőként azt vizsgálják meg, hogy mennyibe is kerülne ez a mutatvány.

A kollagénről egyre többet hallani, és ez nem véletlen

Az elmúlt években a kollagén igazi hívószóvá vált az egészségtudatos életmód világában. Egyre gyakrabban találkozhatunk vele a hírekben, szakmai cikkekben és a táplálékkiegészítők kínálatában is – de miért ekkora az érdeklődés iránta?

Közös döntések születtek a győri GYHG és a szakszervezetek egyeztetésén

A béren kívüli juttatások emelésében, a 2026-os bérrendezés keretrendszerében és több szakmai kérdésben is egyhangú megállapodás született.

Nem nyúlt az alapkamathoz az MNB Monetáris Tanácsa

Marad a szigorú pénzügyi politika, az inflációs kockázatok miatt továbbra is óvatosságra int a jegybank.

Már nem Fűzy András az UNI-Győr Basket Zrt. vezetője

Az elmúlt hónapok sok nehézséget és bizonytalanságot jelentő eseményeit követően Dúl Norbert lett a cég vezérigazgatója.

Óvodai eszközbeszerzés és járdafelújítás - a Fidesz képviselői nem jelentek meg a költségvetési egyeztetésen

A polgármester szerint a kormánypárti bizottsági tagok saját maguk által kért információk átadásánál sem működtek együtt.

Győr is kékbe öltözik a Gyermekjogok Világnapján

Idén a Városháza és a Jedlik Ányos híd kap díszkivilágítást a gyermekjogokra való figyelemfelhívás jegyében.

Utazóágyak: Miért fontos a megfelelő választás?

Az utazóágy kiválasztása rendkívül lényeges, hiszen a gyermek alvásának minősége közvetlen hatással van pihenésére és egészségére.

Dunántúlon fosztogatott a bűnbanda - letöltendő szabadságvesztést kért rájuk az ügyészség

A 9 tagú galeri 19 ingatlanba tört be, több tíz milliós kárt okozva ezzel. 

Ők a Győr 01 választókerület tiszás jelölt-jelöltjei

Bóka Zsolt, Diószegi Judit és Markó Tímea szállnak ringbe. Fideszes kihívó még mindig nincs. 

Fedezd fel a rejtett fehérjeforrásokat

A táplálkozásban a fehérjék fontos szerepet játszanak.

Ők indulnak a Tisza végső jelöltségéért Csornán

Bóna Szabolcs, Kovács-Rosta Krisztina, Puskás György.

Közülük kerül majd ki a Tisza Párt jelöltje Mosonmagyaróváron

Kapolka Judit, Molnár Ferenc és Porpáczi Krisztina indulnak a régióban.

Pintér Bence: Sok sikert kívánok Diószegi Juditnak!

Megszólalt a győri polgármester a tiszás jelölt-jelöltek kapcsán.