Életet tudsz menteni, ha így jelzed a téli fagyok idején, hogy utcán fekvő hajléktalant látsz

ugytudjuk.hu 2019-11-29 11:27:00
A szombathelyi FÉHE figyelmeztet.

A szombathelyi Fogyatékkal Élőket és Hajléktalanokat Ellátó Közhasznú Nonprofit Kft. (FÉHE) figyelemfelhívást tett a közzé közelgő téli időjárás miatt, ami már veszélyezteti a nehéz sorsú, hajléktalan embertársainkat is.

A FÉHE tanácsai:

Aki a földön fekvő, magatehetetlen embert lát, hívja a diszpécserszolgálat ingyenesen hívható zöld számát: 06-80-205-165

Milyen esetekben hívjuk a Diszpécser Szolgálatot?

  • ha életveszély, vagy annak gyanúja áll fenn (nedves ruházat, földön fekszik takaró és alatta lévő karton polifoam nélkül, kihűlés, fagyás, kiszáradás), 
  • ha az utcán lévő hajléktalan ember segítséget kér; de ön nem tudja, milyen típusú segítségre lenne szüksége,
  • információra, segítségre van szüksége mert ön, családtagja, barátja, rokona, ismerőse hajléktalanná vált, vagy ennek veszélye fenyegeti,
  • ha a környezetében élő fedél nélkül élő ember a szokásaitól eltérően viselkedik (nem kelt fel, mikor szokott, egész nap fekszik)

Telefonálás esetén a FÉHE diszpécserszolgálatának az alábbi információkra lesz, szüksége:

  1. A helyszín (pontos cím, ennek hiányában a helyszín megközelíthetősége)
  2. Mit tapasztal? (földön fekszik, nem a megszokott módon viselkedik, erős fájdalomra panaszkodik stb.)
  3. A bejelentett személy neme, kb. kora, amennyiben tudni lehet, a neve.
  4. Ha megszólította a hajléktalan embert, kérdezze meg, milyen segítségre van szüksége!
  5. Amennyiben a helyszínen tud maradni, vagy vállalja, hogy a helyszín felkutatásában további információkat ad munkatársaink számára, a bejelentő neve és telefonszáma. (szükség lehet visszahívására, ha nehezen, vagy nem találják meg a helyszínt)

Azt kérik, a bejelentő várjon diszpécser esetleges kérdéseire, ez az információk pontosítása érdekében fontos, csak ezután tegye le a telefonkagylót!

Milyen esetekben hívjunk mentőt?

Minden esetben, amikor a beteg azonnali egészségügyi ellátásra szorul:

  • ha életveszély, vagy annak gyanúja áll fenn (eszméletlen állapot, bármilyen eredetű súlyos vérzés, stb.);
  • baleset, sérülés, bármilyen eredetű mérgezés esetén;
  • megindult szülés, illetve a fennálló terhesség alatt bekövetkező rendellenesség miatt;
  • ha erős fájdalom, vagy más riasztó panasz, illetve tünet észlelhető (pl. fulladásérzés, nehézlégzés, végtagbénulás, stb.);
  • ha olyan magatartászavart észlelünk, mely során a beteg saját maga, vagy mások életét veszélyezteti.

Szólj hozzá!

Likócsi dilemma: Huszár Gábor hatásvizsgálat nélkül nem támogatja a Pesti útra tervezett adatközpontot Győrben 

A fideszes képviselő teljes körű környezeti vizsgálatot és a megszűnő zöldfelület garantált pótlását sürgeti.

Nem állunk erős lábakon: a magyarok több mint negyede teljesen feléli a fizetését a hónap végére

A Provident nemzetközi kutatása szerint a magyar háztartások jelentős részének továbbra sincs érdemi pénzügyi tartaléka, és egyre kevesebben tudnak lakásra vagy nyaralásra félretenni.

Három óra alatt rakták össze, mára milliók nézték meg – két győri fiatal sikere a Hol a delej?

A Málovics Márkó és Nemes Gábor által készített oldal közérthetően mutatja meg, honnan érkezik, és hogyan termelődik a Magyarországon felhasznált villamos energia.

Kezdődik a szombathelyi 11-es Huszár út felújítása

Csütörtökön, és pénteken este 6 órától teljes egészében lezárják a Metro áruháznál lévő körforgalmat.

Cross motorozás: egy sport, ami megragadja a fiatalok figyelmét

A cross motorozás izgalmai túlmutatnak a sebességen és a versenyzésen.

Fegyelmi eljárás indult a mosonmagyaróvári és a dunaújvárosi női kézilabdaklubbal szemben

A licenceljárás során mindkét klub valótlan tartalmú nyilatkozatot küldött be.

Fenntartható vízgazdálkodás műanyag tartályokkal

A víz azok közé a természeti erőforrások közé tartozik, amelyek védelme különösen fontos.

25 tonna azbeszttel szennyezett kőzúzalékot szállítottak el Bükről

4 millió forintot költött el a település a mentesítésre. A polgármester szerint szigorúan követték a veszélyes anyagra vonatkozó protokollt.

Feljelentést tett a Külügyminisztérium a 2020-as lélegeztetőgép-beszerzések miatt

A Legfőbb Ügyészségnek tett feljelentés a Szijjártó Péter által vezetett minisztériumban 2020 márciusában és áprilisában a Covid-járvány elleni védekezés kapcsán, körülbelül 300 milliárd forint értékben lefolytatott, közbeszerzés alóli kivételként kezelt beszerzéseket érinti.

Hargitai István súlyos kérdéseket tett fel a Pintér-kabinetnek, amikről nekünk is eszünkbe jutott egy: a betyárbecsület is lehet közéleti minimum?

A polgármester és stábja kínos válaszok előtt állhat, ugyanakkor fontos tisztázni, hogy mi motiválta az ex-polgármesteri biztos kritikáját. Véleménycikk következik. 

10 gyakori hiba, amit a kezdő DJ-k elkövetnek

Sok kezdő DJ úgy gondolja, hogy egy sikeres klubfellépéshez elegendő elsajátítani a zeneszámok összekeverésének alapvető technikai fogásait, a gyakorlatban azonban számos kevésbé nyilvánvaló részlettel találkoznak.

Bor, zene és hagyomány: csütörtökön kezdődnek a Győri Bornapok

Tizenöt borvidék 45 pincészete érkezik a Dunakapu térre, három napon át koncertek és boros programok várják a közönséget – az idei rendezvény egyben Győr nyári programsorozatát is lezárja.

Ingyenes, vezetett túrán járhatjuk be a győri Városházát augusztus 27-én

A látogatók a dísztermet és a Bisinger termet is megnézhetik, a részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.

Nem engedték felszállni a buszra, dühében szétrúgta a megálló üvegét egy nő Enesén

Ezzel 230 ezer forintos kárt okozott, rongálás és garázdaság miatt emelt vádat ellene az ügyészség.

BREAKING: Lezuhant a Magyar Honvédség egyik Gripen vadászgépe Szolnok mellett

A pilóta sikeresen katapultált és életben van, Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter a helyszínre indult.

Néher András: 868 milliárd forintból fejlesztik a magyar energiarendszert

Az alacsony dunai vízállás megmutatta, hogy az energiaellátás biztonságához a hálózat, az energiatárolás, valamint a szél- és geotermikus energia fejlesztésére is szükség van.

Hajtó Péter maga kért hatósági vizsgálatot az Ipari Park Kft.-nél végzett munkája miatt – több más ügyben is feljelentést tett

A független képviselő szerint Pintér Bence állításai nem felelnek meg a valóságnak, közben fiktív foglalkoztatás, hivatali visszaélés, valamint egyes építésügyi és városfejlesztési döntések miatt is a hatósághoz fordult.

Hajtó Péter, Ferenc pápa szavaival reagált Pintér Bence vádjaira

A független képviselő jogi lépéseket tesz a polgármester feljelentése nyomán.

A korábban Kondora Bálint vezette Vas Megyei Turizmus szövetség az utolsó forintig visszafizette az NKA-tól kapott 10 millió forintos támogatást

Az Ágh Péter kőszegi kampány koncertjét szervező Kezdőkör Egyesület is visszautalt 6 millió forintnyi támogatást.