Fákat tarolnak le a keszthelyi szabadstrandtól délre

Nagy Donát 2020-05-09 10:04:00
Az indoklás szerint mindez a biciklisek biztonsága érdekében történik.

Több balatoni Facebook-csoportban is komoly felháborodást okozott, hogy a Fenékpuszta irányából Keszthely felé vezető kerékpárút erdei szakaszán sok fát kivágnak - szúrta ki a 24.hu.

A lap azt írja, hogy a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt szerint a fairtás tőlük függetlenül zajlik, nincs összefüggésben a kerékpáros fejlesztéssel, vagyis azzal, hogy megújítják a Balaton-kört. A Magyar Közút viszont magára vállalta a tereprendezést.

Levelükben kifejtették, hogy a szóban forgó területen a keszthelyi mérnökség szakemberei 2019 végén kezdték el a közlekedést zavaró, az „úgynevezett űrszelvénybe belógó” faágak eltávolítását, és ezzel párhuzamosan a kerékpárút melletti területeken található fákat is alaposan megvizsgálták. Majd megjegyezték, hogy az országos kerékpárút mentén fekvő területek tulajdonosaival egyeztetve, helyszíni szemléket is tartva az élet- és balesetveszélyes fák ütemezett kivágásáról döntöttek a szakemberek.

Hana Kimba

Ma szomorú látvány fogadott a Fenékpuszta irányából Keszthely felé vezető kerékpárút erdei szakaszán. A tegnap még árnyas, gyönyörű zöld erdei szakasz ma már így nézett ki☹️ A még le nem tarolt...

A Magyar Közút a 24.hu-nak küldött válaszában azt is megjegyezte, hogy a szakmai döntéseket megerősítette az is, hogy például egy februári szélviharos időszakban több nagyobb méretű fa is a kerékpárútra dőlt. Azt is írták, hogy a munkálatok „teljes mértékben az arra közlekedők biztonsága érdekében zajlanak”.

A legrosszabbkor kezdték el kivágni a fákat

A Magyar Madártani Egyesület épp nemrég hívta fel a figyelmet arra, hogy elkezdődött a madarak költési időszaka, és ilyenkor nem szabad fákat, bokrokat kivágni. Azt írták, hogy a szaporodási és vegetációs időszakban végzett fa- és bokorkivágások súlyos természetvédelmi kockázatot jelentenek. Ez, az elmúlt években sajnálatos módon általánossá váló gyakorlat nem csak szakmailag igazolhatatlan, felesleges és káros, de a természetvédelmi, az állatvédelmi és az erdőtörvényt is sérti, ugyanis védett állatfajok, köztük gerincesek tömeges sérülését és kínhalálát okozza.

Fák, bokrok kivágása költési időszakban - ne hagyjuk szó nélkül!

A bokros, fás élőhelyekhez kötődő énekesmadaraink költési szezonja már márciusban megindul a fészeképítéssel, a tojások kiköltése és a fiókanevelés pedig április második felétől június elejéig tart. Ezt követően számos fajnak másodköltése is van június-júliusban. Természetesen a tavasz és a kora nyár más állatcsoportok és a növények számára is fontos szaporodási, virágzási időszak.

Címlapképünk: Balatoni Kerékpárút Facebook csoport

Forrás: 24.hu

Szólj hozzá!

További félmilliárdos csontvázak esnek ki a győri önkormányzati cégek szekrényeiből

A Győr+ mínusz 210 milliója mellett, a Győr Projekt 600 millió forintos adósságot halmozott fel, míg a Győr-Szol napok alatt 600 millió forintos mínuszba tette a folyószámla-hitelkeretét.

Bezár a répcelaki sajtgyár

A vállalat azt ígéri, nem kell búcsúznunk a Medve sajttól.

40-es sebességkorlátozást vezettek be a szombathelyi Öntő utcában

Megtiltották a parkolást a Váci Mihály utca egy szakaszán, és egyirányúsították a Garai János utcát.

2 millió forintra nőtt a kőszegi polgármester, Básthy Béla fizetése 

Törvényi kötelesség a városvezetők bérét emelni. Az alpolgármester tiszteletdíja is nőtt.

Drágább lesz házasodni Kőszegen

2019 óta nem emelt árat az önkormányzat. Eddig.

A MOHU MOL 18 új kukásautót adott át Győrben

Az átadott új Mercedes típusú kukásautók modern, EURO 6E környezetvédelmi besorolásúak, használatukkal csökkenni fog a károsanyag-kibocsátás és a környezet terhelése.

Az ETO indulhat a konferencia ligában, a DAC nem

Egy tulajdonos csak egy csapatot nevezhet a pontvadászatba.

Elfogták a rendőrök a szombathelyi késelőt

A vita hevében egy személyt életveszélyesen, három másikat könnyebben sebesített meg a fiatal férfi.

Könyörögve kéri a Madártani Egyesület, hogy ne etessük a vízimadarakat!

A vízimadarak etetése nemcsak felesleges, de tömegesen sodorja veszélybe és betegíti meg az állatokat.

Kitette a kölyökkutyát a 81-es út mellett, amely ezt nem élte túl

A kölyökkutyát nem sokkal később a főúton elütötték.

Az iskolában rángatta meg fia osztálytársát egy szombathelyi nő

A gyerekek összeszólalkoztak, anyuka meg ment rendet tenni.

Mindennapos bőrápolás 4 lépésben

A rohanó hétköznapokban sokszor elfelejtjük, hogy a bőrápolás sokkal több, mint pusztán szépségápolás.

A Blikk után a Győr+t fogja igazgatni Kolossváry Balázs

Július 1-től kezdi meg munkáját az új vezérigazgató.

Holnaptól egy hónapig tartó vidámparkot nyitnak Bükfürdőn

Légvár, kisvasút, dodgem, és még sok minden más.

Ropiként törte a fákat Kőszegen a tegnap esti vihar

Balesethez és vihar következtében kilenc fakidőléshez riasztották a Vas vármegyei tűzoltókat tegnap.