Ezüstérmet szereztek a szombathelyi Zrínyi kézisei a diákolimpián

ugytudjuk.hu 2019-06-03 10:18:00
A torna gólkirálynője, illetve a legtechnikásabb játékosa is szombathelyi lett.

A hétvégén Békéscsabán rendezték a III. korcsoportos (2006/2007-es születésű) lányok kézilabda diákolimpiai döntőjét, amelyen a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia igazolt játékosait csapatában tudó Zrínyi iskolások versenyeztek.

A csoportjukból másodikként jutottak tovább a szombathelyiek, az elődöntőben a balmazújvárosi iskola ellen játszottak és végig vezetve győztek. A döntőben ismét a győri iskolával kellett megmérkőzni, akiktől a csoportban egyszer már kikaptak.

Sajnos a zrínyisek másodszor is kikaptak a győri Szabadhegyi iskola kéziseitől, de bánkódni így sem kell, a második hely is nagyon szép eredmény. Ráadásul a szombathelyiek játékosa, Wutschi Verona lett a torna gólkirálynője, illetve a legtechnikásabb játékos címet is megkapta.

- Komolyan felkészültünk a Győrből, talán sikerült is meglepni őket az első félidőben. 4 labdánk volt az első félidő vége előtt a 3 gólos előnyhöz, sajnos belehibáztunk és a félidőig 1 gólra visszajött a Győr. Aztán a második félidő elején volt egy rövidzárlatunk, ekkor ellépett a Győr és ezután már nem tudtuk a lépést tartani velük. Paraméterekben nagy különbség volt a két csapat közt. Büszke vagyok a lányokra, hiszen nagyon jó és magas színvonalú meccseket játszottunk - értékelte a döntőt Vers Ákos edző az SZKKA honlapján, majd azt is hozzátette, hogy rendkívül boldog, hogy méltón tudta a csapat képviselni a Zrínyi Ilona Általános Iskolát, Szombathely városát és az SZKKA-t!

Zrínyi (Szombathely) - Szabadhegyi (Győr) 14-19

Zrínyi: Molnár Nilla, Czenki Lara (kapusok) - Wutschi Verona, Juhász Luca, Marton Jázmin, Krilov Zita, Horváth Luca, Kiss Jázmin, Bozsodi Eszter, Borhy Sára, Baranyai Emma, Takács Klaudia.

Szólj hozzá!

Borsi Róbert és a színházfelújítás

Politikai monodráma két felvonásban. 

Az Oroszlánnyal kezdi a szezont a Falco

A Körmend a Péccsel nyitja a bajnokságot.

A MÁV-val egyeztetett Pintér Bence

Előremutató fejlesztések jönnek a győri busz - és vasúti közlekedésben.  

“Ha meghalok nem szeretném, hogy migránsok tapossanak a síromon!”

Erősre sikeredett 10 percet tolt le Őriszentpéteren a Fidesz Vas 03-as választókerületi alelnöke a Tisza fórumán.

A Republikon Intézet szerint a Tisza stabilan őrzi előnyét

5 százalékponttal vezet a Tisza a Fidesz-KDNP előtt.

Megint elmarad a Balaton-átúszás

Idén már másodszor halasztanak a szervezők. 

Merlot a 2025-ös Savaria Karnevál legjobb bora

A villányi Agancsos Pincészeté az elismerés.

Elhunyt Kathi Béla erőemelő, testépítő

A 46 éves sportoló kerékpárbalesetet szenvedett.

Több helyen engedik be a szurkolókat a ma esti ETO meccsre, nem lesz gond a bejutásnál

A rendezők megnyitják az ETO Park Hotel felőli bejáratot is.

Győr ad otthont az Ülőröplabda Európa-bajnokságnak  

A magyar válogatottak számára eddig felemásan alakult a torna.

A KSH szerint tovább fogy a magyar népesség

Évről-évre egyre kevesebben leszünk. 

Több, mint 4 millió forint kárt okozott egy férfi Győrben, aki autókat tört fel 

Kalapáccsal törte be a szélvédőket, összesen 27 alkalommal.