Ez lesz a Győri Tavaszi Fesztivál programja

Nagy Donát 2020-02-21 05:32:00
A városban amúgy ritkán látható előadásokat próbálnak bemutatni.

A győri Tavaszi Fesztivál részletes programkínálatoát sajtótájékoztatón mutatták be csütörtökön a győri Zichy-palotában – írja az MTI. Dézsi Csaba András, Győr polgármestere a sajtótájékoztatón arról beszélt, hogy a város szezonnyitó összművészeti fesztiválja idén is a március 15-i ünnepi programokkal indul. Ezek közül kiemelte a koszorúzást, a huszár bandérium felvonulását, valamint a Karzat Színház családoknak szóló szituációs játékát, amely a Megyeháza téren idézi fel az 1848-49-es forradalom és szabadságharc hangulatát. A polgármester emlékeztetett arra, hogy ezen a napon adják át a díszpolgári címeket és a Pro Urbe Győr díjakat is.

Tóthné Kardos Krisztina, a Győri Művészeti és Fesztiválközpont igazgatója elmondta: a fesztivál missziója, hogy a város amúgy is gazdag kulturális kínálatát kiegészítve olyan rendezvényeket kínáljon a látogatók számára, amelyek a maguk nemében különleges, Győrben ritkán látható előadások mind a gyermekek, mind a felnőttek számára.

A gyermekekre kiemelt figyelmet fordító, sokszínűség jegyében zajló programok között megtalálhatjuk Babicsek Bernát harmonikaművész március 16-i koncertjét, Fekete János Jammal március 17-i beatbox színházát és az új arculattal, új szerkesztőséggel jelentkező Műhely folyóirat estjét is.

Kiemelte, hogy március 20-án és 21-én, Szent Patrik ünnepén ír-magyar napokkal várják az érdeklődőket a győri székesegyházban található könnyező Szűzanya-kegyképpel kapcsolatban, hiszen az ereklye 300 éves kapcsolatot jelent Írország és Magyarország között. A tradicionális zenei és gasztronómiai programok mellé a Győri Egyházmegyei Kincstár és Könyvtár kiállítással és előadásokkal kapcsolódik.

A fellépők között megemlítette még Tóth Vera és a Budapest Jazz Orchestra március 22-i koncertjét, Grecsó Krisztián és Szabó Balázs rendhagyó zenés verses estjét, valamint a március 24-i Operabeavatót, amely Göttinger Pál rendezésében arra hivatott, hogy a közelebb hozza a gyerekekhez és szüleikhez a zene és a színház egyesülését, az operát.

A fesztiválközpont igazgatója szólt a március 28-i Spontárlat című rendezvényről is, amikor megnyitják az Arany János utcát a képzőművészek előtt, akik egy street gallery keretein belül megmutathatják a nagyközönségnek alkotásaikat. Kiemelten a gyermekeknek ígér nagyszerű kikapcsolódást a fesztivál záró rendezvénye, a Csukás István Utazás a szempillám mögött című művét feldolgozó zenés mesejáték.

A sajtótájékoztatón jelen lévő Fűke Géza, a Győri Filharmonikus Zenekar vezetője egy március 26-i programra, az Amadeus Live-ra hívta fel a figyelmet. Fűke Géza úgy fogalmazott, nem áll távol a zenekartól, hogy szokatlan helyen, szokatlan módon koncertezzen, így valószínűleg egyedülálló lesz az is, hogy a fesztivál keretein belül a városi egyetemi csarnokban egy hollywoodi filmet, a 8 Oscar-díjas Amadeust kíséri majd élőben a zenekar Jessica Cottis karmester vezetésével - tette hozzá.

A fesztiválról további információk a mufegyor.hu és a hellogyor.hu oldalon érhetők el.

Szólj hozzá!

Nem jelentek meg a fideszes képviselők a péntek esti győri közgyűlésen

Az ülést, mivel az nem volt határozatképes, a polgármester elnapolta.

Lezárták a bozsoki határátkelőt

Bucsu, és Kőszeg továbbra is nyitva.

Megjelent a Zaporozsec átalakulásáról szóló dal

Tagcserék történtek a zenekarban.

Gyerekcipő választási útmutató szülőknek

A gyermekcipők kiválasztása minden szülő számára komoly kihívást jelenthet. Ahogy csemetéink cseperednek, lábaik folyamatosan változnak, ezzel párhuzamosan pedig szükségük van arra, hogy a megfelelő lábbelit viseljék.

Február 27-én ismét Szombathelyre érkezik Magyar Péter

Azt még egyelőre nem lehet tudni, hogy melyik helyszínen várja majd az érdeklődőket.

Ha nem követed Vámos Zoltán Facebook-oldalát, akkor semmit sem fogsz tudni a hóhelyzetről

A Vas Vármegyei Kormányhivatal sem hivatalos weboldalán, sem Facebook-oldalán nem közölt eddig semmit a hóhelyzetről. A főispán privát oldalán tart one man showt.

A 7,5 tonnát meghaladó járművek 12 órától nem közlekedhetnek Vas vármegye útjain

A rendőrök pihenőhelyekre, parkolókba terelik az érintett járműveket!

Elárasztották a győri bíróságot azok a vélemények, amelyek szerint túlságosan kesztyűs kézzel bánnak a halálos gázolóval

A bíróság elnöke attól tart, hogy ezzel a közhangulat alkalmas lesz arra, hogy a bíróságba vetett közbizalmat megrendítse.

Változás a pénteki győri programban: TSZV tüntetés lesz, a közgyűlést viszont máshol lehet követni

Az időjárás átírta a terveket, de a részvétel lehetősége megmarad, több helyszínen is élő közvetítéssel.

A Jobbik megnevezte jelöltjét Győr-Moson-Sopron vármegye 2-es választókerületében

A párt önálló indulással készül a 2026-os országgyűlési választásra, a körzetben Pápai Petra lesz az egyéni jelölt.

Közgyűlés helyett össz-bizottsági ülés lesz délelőtt 10 órakor a Győri Városházán

Dolgozni, vitázni tehát lehet munkaidőben, de érdemben dönteni valószínűleg csak este 6 után. 

Havazás és hófúvás várható pénteken - több vármegyére figyelmeztetést adtak ki

A Nyugat-Dunántúlon jelentős mennyiségű hó hullhat, viharos széllel és hótorlaszokkal kell számolni.

Sárkány Péter nem mond le posztjáról, és jelen lesz a győri közgyűlésen - ha lesz közgyűlés

Az elnök-vezérigazgató újra elmondta, hogy megvan a győriek pénze, kiderült, hogy a Győr-Szol a nyár végére forrás nélkül maradhat, és, hogy feljelentette Pintér Bencét. 

Felfrissülve Karintiában: a szaunakultúra ereje

Karintia sokakat nemcsak az Alpok szépségével vonz, hanem az itt található pihenési lehetőségeivel is.

„Totális erkölcsi mélypont” - Magyar Péter szerint minden határt átlépett a Fidesz kivégzős videója

A TISZA elnöke elfogadhatatlannak és megbocsáthatatlannak nevezte a gyerekekkel és fejbelövéssel operáló kampányvideót.

Szombaton indul a nagy aláírásgyűjtés race Szombathelyen is

A Domus és a Vásárcsarnok lesz a két fő kitelepülési placc. Vámos a meleg Fidesz irodában marad.

21 balesetveszélyes fát vágnak ki a győri Erzsébet ligetben

Az önkormányzat döntése szerint az elöregedett példányokat egy éven belül újakkal pótolják.