Európai szinten jelentős elektromos autó nagyhatalommá tennék Zala megyét

Fehér Buda 2018-11-15 14:31:00

A vezető hazai infokommunikációs, energetikai, járműipari és légi közlekedési cégek együttműködésével létrehozott Zalai Önvezető Jármű Klaszter a jövő mobilitási megoldásainak és infrastruktúráinak meghatározó európai szakmai bázisa kíván lenni - közölte a szervezet csütörtökön az MTI-vel.

A klaszter a középtávú stratégiájának elfogadása alkalmából kiadott közleménye szerint az önvezető földi és légi járművek, az e-mobilitás, illetve hozzá kapcsolt - a hagyományos és megújuló elemek kombinációjaként létrejövő - fenntartható energetika, továbbá a modern infokommunikációs technológiák konvergenciájában kialakuló "smart mobilitás" egyik meghatározó európai szakmai bázisa kíván lenni. Ezzel a jövő szabályozásának alakításában, valamint az erre épülő új üzleti modellek kialakításában is részt vennének. Mint írják: a klaszter középtávú stratégiája négy fő pilléren nyugszik. 

A szabályozási és módszertani támogatás keretében létrehoznák a közlekedés, a kapcsolt fenntartható energetika és az infokommunikáció Kárpát-medencei szakmai tanácsadói, szabványosító szervezetét. Céljuk, hogy Zala európai szinten is jelentős mobilitási, ipari-szolgáltatói, technológiai és innovációs térséggé váljon.

A klaszter fontos feladatnak tartja, hogy Magyarország is részt vegyen a jövő mobilitásának alakításában, ezért támogatja olyan működő és gazdaságilag önfenntartó, innovációs, demonstrációs és mintaprojektek hazai megvalósítását, amelyek jelentős külső támogatás nélkül, piaci alapon is működőképesek, és más városokban, térségekben is adaptálhatók. A megfelelő humánerőforrás biztosításához a szerveződés támogatja olyan kompetenciaalapú felnőttképzések indítását, amelyek segítik az 5G, az infokommunikáció, az e-mobilitás vagy az önvezető gépjárművekkel kapcsolatos tudás megismertetését.
    

A Zalai Önvezető Jármű Klaszter tagja jelenleg az AVL Autókut Mérnöki Kft., a BASF Hungária Kft., a Cisco Systems Magyarország Kft., az Ericsson Magyarország Kft., a HungaroControl Zrt. az innogy Hungária Kft., a KNORR-BREMSE Fékrendszerek Kft., a T-Systems Magyarország Zrt., és a ZONE Klaszter Nonprofit Kft.

Szólj hozzá!

Zöld Rügy díj: fenntartható településeket jutalmaz az Arrabona EGTC

Összesen 4 millió forint értékben hirdettek pályázatot a magyar–szlovák határ menti települések számára.

Pintér Bence: nem lesz sunnyogás, marad a hétfő esti rendkívüli közgyűlés

Győr polgármestere visszautasította a Fidesz-KDNP frakció kérését, szerinte a kényes ügyeket a nyilvánosság előtt kell megtárgyalni.

Győr környéki programokat ajánlunk a hétvégére

Jön az első tavaszi hétvége, mutatjuk mit csinálj! - dobkör, családállítás, könyvbemutató, ruhabörze, miegymás. 

Letartóztatták a Sopronban késelő férfit

Szóváltás után egy nagy késsel szúrt életveszélyesen. 

Közvélemény-kutatás: megszorításokra és társadalmi válságra számítanak a magyarok a választások után

Az aHang friss felmérése szerint a választók többsége már nem hisz a kormány stabilitást ígérő kommunikációjának.

Sportcsillagok Gálája 2026 - Győr sportjának közös ünnepe

Díjátadóval, köszöntőkkel és hosszú névsorral ünnepelték a város sportolóit a Széchenyi István Egyetem hangversenytermében.

Orbán Viktor nyílt levélben üzent Zelenszkijnek

Az orosz-ukrán háború, az energiabiztonság és a Barátság kőolajvezeték lezárása áll a miniszterelnök bírálatának középpontjában.

A nyolcszoros világbajnok Mercedes Forma–1-es csapatánál gyakornok a Széchenyi István Egyetem volt hallgatója

A hallgató jelenleg a hollandiai Delfti Műszaki Egyetem repülőgépipari mesterképzésének aerodinamikai specializációján tölti gyakorlati évét.

Felfüggesztett börtönt kapott a tanár, aki diáklányokat zaklatott egy Győr-Moson-Sopron vármegyei egyházi iskolában

Beismerte tettét a Csornai Járásbíróságon az a pedagógus, aki éveken át tolakodó érintésekkel közeledett serdülő lányokhoz - az ügy jogerősen lezárult.

Nincs összeférhetetlenség, a kampány alatt is iskolaigazgatóként dolgozik Rápli Róbert

Vámos Zoltán esetében egyelőre nem kaptunk választ a minisztériumtól.

Öt év szabadságvesztésre ítélte a Győri Ítélőtábla azt a visszaeső férfit, aki még a rabtársát is átverte

150 ezer forintért cserébe kamu áthelyezést ígért, most hosszabb ideig kell fegyházban maradnia.

17 órakor Mosonmagyaróváron várja az érdeklődőket a Lázárinfó

Csak remélni tudjuk, hogy ők megússzák beszólás nélkül.

Március elejétől indul az igénylés - jön a kedvezményes buszbérlet a második negyedévre

Hatósági igazolás nélkül nem megy: mutatjuk, mikor, hol és hogyan lehet intézni, valamint azt is, hol váltható meg a bérlet.

Median: 55-35 a Tisza előnye

Markáns különbség kezd kirajzolódni a két párt között.

Szombathelyen és Észak-Vasban eddig 6 jelöltet vett nyilvántartásba a választási iroda

Dél-Vasban egyelőre 5 jelölt adta le a szükséges 500 aláírást.

A fáslegelő lett 2026 élőhelye

A fáslegelő olyan őshonos fákkal tarkított gyepterület, ahol a fák egymástól távolabb helyezkednek el, ezáltal koronájuk terebélyes, alattuk pedig a jószág legelése nyomán nincs cserjeszint vagy sűrű újulat.

Amikor a sport valóban összeköt - Lélekmozgató Programot rendeztek Győrben

Érzékenyítés, közösség és közös élmények a Magyar Parasport Napjához kapcsolódva.