Szerda délelőtt rendezték a Sugár úti kiscsarnokban az Értelmi fogyatékossággal élő emberek Vas megyei sportnapját.

A rendezvényre a csákánydoroszlói Vas Megyei Szakosított Otthonból, az Aranyhíd EGYMI-től, a Rum-Kastély EGYMI-től, a Johanneum Evangélikus Diakóniai Központból, a Fogyatékkal Élőket és Hajléktalanokat Ellátó Közhasznú Nonprofit Kft-től és a Vas Megyei Értelmi Fogyatékossággal Élők és Segítőik Országos Érdekvédelmi Szövetsége Egyesületétől érkeztek csapatok, hogy játékos sportversenyen megmérkőzzenek egymással.


A versenyeket követően kosárlabda-bemutatót tartott az Ivánci Mocorgók csapata, akikhez beállt játszani a Falco-Vulcano Energia KC két válogatott kosarasa, Váradi Benedek és Perl Zoltán is.




A sportversenyen az alábbi eredmény született:
- Vas Megyei Szakosított Otthon-Csákánydoroszló: IVÁNCI MOCORGÓK
- Fogyatékkal Élőket és Hajléktalanokat Ellátó Közhasznú Nonprofit Kft - Fogyatékos Emberek Nappali Szolgálata: FÉKTELENEK
- Szociális Szolgáltató és Információs Központ, Körmend -Fogyatékos Nappali ellátás: SZUPERCSAPAT
- Aranyhíd EGYMI I.: BÁTORKÁK
- RUM-Kastély EGYMI: RUMI FICÁNKÁK
- Vas Megyei ÉFOÉSZ Egyesülete: ÖNÉRVÉNYESÍTŐK
- Aranyhíd EGYMI II.: HULIGÁNOK
- Szombathelyi Evangélikus Diakóniai Központ: JOHANNEUM

Négy helyen végzett mérést az önkormányzat: a Síp utcában két helyen a Sáfrány és a Márton Áron utcában. A kormány a héten dönthet az azbeszt-helyzet kezeléséről.
A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.
Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.
Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.
Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.
A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.
33 évig volt az elit bajnokság tagja a klub.
A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.
2 jelölt még nem adta le az átvett íveket.
Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.
A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.
Rendkívüli testületi ülést hívtak össze. Párhuzamosan az ügyészség is nyomoz.
Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.
Május 28-án nyújtották be a kérvényt.
Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.
A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.
