Eltűnt a kis Jézus szobra a szombathelyi adventi vásáron felállított betlehemből

Farkas Bazsi 2018-11-30 11:30:00

A múlt héten pénteken sétáltuk körbe a szombathelyi adventi vásárt. A Facebook liveban 14:34-nél látszik a Ferences templomhoz felállított betlehem, és az is, hogy Mária és József szobra között a kis Jézus figurája.

ugytudjuk.hu

Megnyitjuk a szombathelyi Adventi vásárt

Ma délelőtt sétáltam a Fő téren és megdöbbenve vettem észre, hogy eltűnt a pár napja még a jászolban fekvő Jézus. 

A Ferences templom irodájában telefonáltam segítségért, hátha ők tudják mi történt. Arra ugyanis volt már példa az országban, hogy ellopjanak egy betlehemi szobort. 

A templomban azonban megnyugtattak, hogy szó sincsen lopásról. Ők szóltak a vásárt szervező városházának, hogy a liturgia szerint majd csak december 25-én reggel lesz helye a kis Jézusnak a jászolban. 


Egyelőre ugyanis még nem született meg. Szóval pánikra semmi ok, a kis Jézus, a karácsonyok visszakerül a helyére. 

Nem a kis Jézus szobra az egyetlen érdekesség az idei vásárban. Rudolf agancsa az idén fordítva került a fejére. Ezt a hibát a szervezők már kijavították


 

Szólj hozzá!

Malac arcúra retusált emberek képével kampányol Deutsch Tamás

Nem ez az első fiaskó az idei Fidesz-kampányban, de ezt még mi sem láttuk jönni. 

A közgyűlés határoztára van szükség ahhoz, hogy a polgármester a kérdéseit hivatalos formában is feltehesse a győri rendőrség vezetésének

Ezért hívott össze rendkívüli ülést Pintér Bence - az Orbán-beszéd közben történt atrocitások tisztázása a cél. 

Dunaújvárosban is visszalépett a DK országgyűlési képviselőjelöltje

Szabó Zsolt a város alpolgármestereként ismert politikus a kerületben, mégis visszalépett.

Rendőrség: A választási gyűlések rendjének fenntartása a szervező felelőssége

Közleményt adott ki a testület az elmúlt napok eseményei után.

Magyar Péter: aki nem a lakcímén voksolna, annak április 2-án 16 óráig lépnie kell!

Fontos határidőre figyelmeztet a TISZA Párt: csütörtök délutánig lehet átjelentkezni a szavazáshoz.

Idén nyáron végre felújítják a Hecsei úti felüljárót Győrben

A város egyik legfontosabb közlekedési útvonalán júniustól indulnak a munkák, időszakos lezárásokra is készülni kell.

A 21 Kutatóközpont szerint 40-28-ra vezet a TISZA a Fidesszel szemben

Ez a teljes népesség leképezésében jött eredmény. A friss felmérés szerint 2 párti parlament lehet a következő ciklusban.

Király Gábor 50 éves

Április elsején, a bolondok napján született a 108-szoros válogatott labdarúgó.

Pintér Bence feljelenti mint bűnszervezetet és kezdeményezi a fekete pufajkások kitiltását Győrből

Feljelentéséhez csatolta azokat a felvételeket, amelyek alapján a nyomozó hatóság beazonosíthatja az elkövetőket.

3 és félmillió forint értékben elkövetett internetes csalás miatt kell bíróság elé állnia egy férfinak és egy nőnek

Nem létező árúkat kínáltak eladásra. Körmendi és Szentgotthárdi vásárlókat is megkárosítottak.

Kósa Roland a MÁV vezetőivel egyeztetett: több győri vasúti ügyben is előrelépést ígérnek

Az alpolgármester szerint az aluljáró takarításától az akadálymentesítésen át a zajvédelemig több konkrét kérdésben is sikerült eredményt elérni.

Több mint 100 millió forinttal támogatja Győr a civil szervezeteket

A városházán megkezdődött a támogatási szerződések aláírása, a 2026-os költségvetésben több fontos területre is jut pénz.