Amerikai elnökválasztás: Külön-külön lakossági fórumon csapott össze Trump és Biden

Pintér Bence 2020-10-16 07:00:00
Közben lemondja programjait Kamala Harris, Joe Biden alelnökjelöltje, csapatának két tagja is koronás.

Koronavírusos lett két ember a demokrata Kamala Harris amerikai alelnökjelölt környezetében: a kommunikációs igazgató Liz Allen, és a jelöltet szállító repülőgép személyzetének egyik tagja ugyanis szerdán pozitív koronavírus-tesztet produkáltak – írja a 444 a BBC alapján. Maga a jelölt egy hete utazott velük egy repülőn, azóta pedig produkált egy negatív tesztet, de elővigyázatosságból hétfőig lemondták a kampányeseményeit.

A koronavírus egy alapvetően is elég izgalmas amerikai elnökválasztási kampányt tesz még érdekesebbé: nemrég ugye Donald Trump elnök, a republikánusok újrázó jelöltje kapta el a vírust, még kórházba is került, de aztán végül a kezelések hatására könnyen túlesett rajta. Lemondták viszont emiatt a soron következő Biden-Trump vitát, ami csütörtökön lett volna.

Ehelyett külön-külön két fórumot szerveztek a két jelölttel, akiket a választók kérdezhettek – és főleg a koronavírusról kérdezték őket. Trump Floridában, Biden Pennsylvaniában beszélt – mindkét állam fontos csatatérállam, ahol választások szoktak eldőlni. A fórumon Trump a bizonyítványt védte a járvány ügyében, amelyben az USA-ban eddig 215 ezer ember halt meg. Donald Trump pedig elhárította a nyílt választ a műsorvezetőnek a QAnon összeesküvés-elmélet tagjaira vonatkozó, illetve annak elítélését sürgető kérdésére.

Eközben Biden arról beszélt, hogy az elnök pánikba esett, rengeteg lehetőséget kihagyott, amikor megfékezhették volna a járványt, felemlegetve azt, hogy még februárban is lebecsülte annak súlyosságát. Biden nem volt hajlandó egyértelműen válaszolni arra a kérdésre, hogy esetleges demokrata párti győzelem esetén kibővítik-e a kilenc tagú szövetségi legfelsőbb bíróság létszámát, azt mondta: nem nagy híve ennek, de adott esetben megfontolja. 

A Guardian beszámolóját itt, a Trump-fórumot itt, a Biden-fórumot itt lehet megnézni. A közvélemény-kutatások átlaga alapján a demokrata Joe Biden jelenleg tíz százalékponttal vezet Trump előtt. A választás november 3-án, kedden tartják.

Szólj hozzá!

Az Országgyűlés elfogadta a hatósági üzemanyagár megszüntetéséről szóló törvényt

Ugyanakkor rendkívüli helyzetben a kormány később ismét beavatkozhat a piaci árakba.

Lézeres szemműtét kockázatok és mellékhatások: mire számíthatsz a felépülési idő alatt?

Egyre többen döntenek a lézeres szemműtét mellett, hiszen a modern technológiáknak köszönhetően a beavatkozások gyorsak, biztonságosak és rendkívül hatékonyak.

Az időtálló cseréptető: klasszikus megoldás modern igényekre

A cseréptetőt évtizedek óta az egyik legismertebb opcióként tartják számon, és ennek megvannak a jó okai.

Csak kapkodjuk a fejünket: teljesen átalakítja a közmédiát az Országgyűlés - nem meglepő módon a Fidesz-KDNP nem támogatta a törvénycsomagot

Új intézmények jönnek létre, önálló lesz az MTI, megszűnik az MTVA jelenlegi formája, és új felügyeleti rendszert kap a közszolgálati média.

Újra kihallgatták Pintér Bencét a feljelentett Győr+ ügyében, ezúttal a városházán

Folytatódik a nyomozás a csődbe ment médiavállalat szerződései miatt indított büntetőeljárásban, a polgármestert ismét tanúként hallgatták meg.

76 millió forinttal lépett meg egy nő, aki azért vette fel a pénz, hogy egy kőszegi és egy szombathelyi házat megszerezzen

Bár engesztelésül végül a saját háza tulajdonjogát ruházta át a sértettre, így is bíróság elé kell állnia.

Két napra lezárják a héten Győrben, a Révfalusi híd kerékpárútját 

Dilatációs elemek cseréje miatt június 23-án és 24-én nem használhatják a bringások a Kossuth-híd kerékpársávját.

A kínai agyagkatonáktól az ukrán gyerekrajzokig – különleges kiállítások várják a látogatókat Győrben a Rómer Múzeum

Tárlatvezetések, nemzetközi jelentőségű kiállítások és kortárs művészeti tárlatok közül válogathatnak a látogatók.

Nyomoz a rendőrség a Győr+ ügyében

Tömeges fiktív foglalkoztatásra gyanakodnak. Volt, amikor 93 alkalmazott volt a cégnél.

Vannak dolgok amik nem változnak: rongyoknak nevezte a szivárványos zászlókat Novák Előd, aki szerint a másság gyógyítani való deviancia 

Az LMBTQ-közösséget sértő kijelentésekkel és a Pride betiltásának követelésével jelentkezett a Mi Hazánk alelnöke.

„A hatalmat a magyar néptől csak kölcsönkapjuk, nem örökbe” - legfeljebb 12 évig lehetnek hivatalban az országgyűlési képviselők Magyar Péter javaslata szerint

Az új szabály célja, hogy a jövőben ne alakulhasson ki ismét olyan politikai hatalmi rendszer, mint amilyet a TISZA Párt szerint az elmúlt évtizedekben kiépítettek.

A nemrég a mentőszolgálattól menesztett Győrfi Pál lesz a szombathelyi MCC vendége

Nézzünk a jövőbe! Egészség 2.0 címmel tartanak beszélgetést a volt Takáts-házban.

Július első hétvégéjén ismét a gyerekeké lesz a város - idén 19. alkalommal rendezik meg a Győrkőc Fesztivált

A rendezvény mára az ország egyik legnagyobb összművészeti gyermekfesztiváljává nőtte ki magát.

Innovatív megoldások az építészetben

Az építőipar és a digitális technológiák találkozása az utóbbi években új lehetőségeket nyitott meg a szakemberek számára.

Borneói kormányzati delegáció járt Győrben

Sarawak miniszterelnök-helyettese vezetésével érkezett 27 fős küldöttség a városba, hogy a térségfejlesztés és a nemzetközi együttműködések tapasztalatait tanulmányozza.