Máris megtörtént a tragédia a szívsebész kirúgása után! Meghalt az egyik betege, mert elmaradt a műtét

VPP 2018-10-04 13:59:00
A ritka beavatkozást csak Székely tudta volna elvégezni.

Óriási botrányt kavart nemrég a hír, miszerint az ország egyik legjobb szívsebészét, Székely Lászlót kirúgták a Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézetből. Most, nem sokkal az eset után máris bekövetkezett a tragédia, ugyanis meghalt az elbocsátott specialista egyik műtétre váró betege - írta meg a szomorú hírt a Népszava.

Az 55 éves elhunytról egy, a intézményben történt júliusi vizsgálat során állapították meg, hogy súlyos szívbeteg és egy speciális, egyedi érimplantátumot kell neki beültetni, így az "orvosa elindította az eszköz legyártásához, és beültetéséhez előírt engedélyezési folyamatot, ám mire a papírok megérkeztek, addigra Székely László elbocsátása már zajlott” - fejtette ki a lap. A kirúgás miatt már a beteg előjegyzése sem történt meg, végül átszakadt a főverőere és elhunyt. A szívsebész egyébként elbocsátása után direkt felhívta a figyelmet, hogy a férfin kívül még ketten várnak ugyanilyen implantátumra. Az egész országban eddig öt darab ilyen eszközt ültettek be, ebből négy műtétet Székely bonyolított le.

A Népszava friss információi szerint Székely 2-3 műtétet is elvégzett hetente. Most sikerült az intézménynek találnia egy másik elismert orvost, aki a Honvédkórházból jár át, viszont ő csak heti 1 műtétet tud vállalni.

Székely bűne az volt, hogy behívott egyik műtétjéhez behívott egy privát plasztikai sebészt is, hogy a páciens sérült mellimplantátumát újat ültessen be. A főigazgató, Andréka Péter szerint a szívspecialista azzal, hogy vegyítette az állami és a magánellátást, súlyos jogi-etikai vétséget követett el. Egyik ideig még volt róla szó, hogy Székelyt visszahelyezik állásába, elvégre ő az ország legelismertebb szívsebésze, aki ráadásul egy különleges eljárás specialistája is, de Kásler Miklós utat állt ennek, így neki köszönhetően mégsem praktizálhat tovább a kórházban.

Szólj hozzá!

Önálló magyar teherautó gyártás lesz Győrben

Ezt Orbán Viktor jelentette be a DPK hatvani road showján.

Elhunyt Fenyő Miklós

A zenész 78 éves volt.

Helló hétvége, helló Győr, helló programok!

Ha nem akarsz otthon ülni, mutatjuk mit csinálj!

Hova utazzak télen, ahol meleg van? Egy utazási iroda útmutatója

Számtalan olyan ország létezik, ahol télen is verőfényes napsütés és meleg vár mindenkire.

Vas megyei település polgármestere is agitál a szombathelyi DPK gyűlésre

A jelentkezéseket most vasárnapig lehet leadni az önkormányzatnál.

Milyen hajformázó eszköz passzol hozzád?

A hajformázás terén ma már számos lehetőség áll rendelkezésünkre.

Jövő héten szombaton Szombathelyre érkezik a DPK Háborúellenes road-show

Információink szerint Orbán Viktor is a városba látogat.

Magyar Péter szerint megint a saját múltjába botlott bele a Fidesz, Orbán Anita támadásakor

A TISZA elnöke emlékeztet: ugyanazért kritizálnak most, amit Orbán Viktor maga is követelt 2008-ban.

30 százalékos rezsikedvezmény jár minden vezetékes energiát használó családnak

A kormány a rendkívüli januári hideg miatti többletfogyasztás terheit vállalja át, a kedvezmény gázra, áramra és távfűtésre is igénybe vehető.

Betöltetlen praxisok, idősödő orvosok - így néz ki a háziorvosi alapellátás Győr környékén

Hét üres praxis a Győr 02-es körzetben, miközben az orvosok jelentős része már 70 év feletti - a TISZA szerint ez már nem kezelhető félmegoldásokkal.

Eljárási hiba miatt újraindul az eltűnt villanyszerelők gyilkossági ügye Győrben

A helyi ítélőtábla megsemmisítette az életfogytiglanról szóló ítéletet, az ügy visszakerült elsőfokra.

Családi téli sport biztosítás – erre figyelj, hogy a síelés valóban gondtalan legyen

Ahogy az a hírekből is kitűnik, az időjárás Európa-szerte elkényezteti idén a havas sportok kedvelőit.

Győr környéki programok a hétvégére

Fafaragás, elvonulás, jótékonyság, miegymás. 

A szombathelyi önkormányzat saját pénzből építi meg a Markusovszky utcai gyalogátkelőhelyet

A polgármester és a három alpolgármester 1 millió forintot ad bele a költségekbe, ami 16 millió forintot tesz ki.

Hangosbemondón viszi vidékre Lázár mondatait a TISZA Párt

Magyar Péter szerint a kistelepüléseken élőknek is hallaniuk kell, mit mondott a miniszter a romákról.

Kátyúzás indult a Hecsei úti felüljárón Győrben -  de ez még nem a végleges megoldás

Az útkezelő 75 kátyút javít ki a felüljárón, a városvezetés azonban teljes rekonstrukcióban gondolkodik.

Elkészültek az M86-os, és M87-es utak kiviteli tervei

A tervek bemutatása az érintett településeken tavaly már elkezdődött.