Eleged van a szemetes Szombathelyből? Hát itt az ideje, hogy te is vigyázz egy kicsit a városra!

Farkas Bazsi 2020-06-24 10:59:00
A polgármester meghirdette a “Vigyázzunk együtt Szombathelyre!” programot. 

Szemetes Szombathely - ezzel kezdte a mai sajtótájékoztatóját Nemény András (Éljen Szombathely!) polgármester, aki unokaöcséinek véleményét adta át a sajtó képviselőinek.

Pedig a korábbinál 90 millió forinttal nagyobb összeget adtak a probléma felszámolására, amibe a SZOMPARK-on, kívül a SZOVA és a FÉHE munkatársai is bekapcsolódnak. Ám mégis szélmalomharcnak mutatkozik ez a csata. Éppen ezért a közgyűlés elé terjesztik a “Vigyázzunk együtt Szombathelyre!” programot, amiben olyan elemek szerepelnek, mint a

  • 14 egyéni képviselő által, a körzetükbe szervezett szemészedés,
  • a Fogadj örökbe egy parkot,
  • az illegális szemétlerakás visszaszorítása és a
  • városi éves nagy takarítás.


Nemény azt is hozzátette, hogy külön figyelmet fognak fordítani a Parkerdőre, ahol komoly méreteket ölt az illegális szemétlerakás, de a bevásárlóközpontok parkolóinak tisztántartása miatt azok üzemeltetőivel, tehát a kereskedelmi láncokkal is külön fognak tárgyalni a probléma visszaszorítása érdekében.

Horváth Soma (Éljen Szombathely!) a városüzemeltetésért is felelős alpolgármester ezt azzal egészítette ki, hogy rendszeresen tartanak vezetői értekezletet a takarításban érintett cégek vezetőivel, így próbálnak meg együtt tenni a tisztább városért. 

Az egyéni körzetek képviselőinek július 31-ig kell majd jelezniük, hogy ebben az évben mikor rendezik meg a szemétszedést. 

Kérdésünkre az alpolgármester elmondta, hogy jelenleg 11 új köztéri kuka kihelyezése van folyamatban. Ám, amint képviselői vagy lakossági bejelentés érkezik, hogy hova szeretnének még hulladékgyűjtőt a szombathelyiek, akkor azt azonnal intézik is. 

 

Szólj hozzá!

Orbán Viktor a Facebook-on toborozza a harcosokat

A miniszterelnök kiküldte a digitális behívót, egyre alacsonyabban van a léc.

Változnak a rendelési idők Győrben

Ne megszokásból menjünk orvoshoz.

204 centis, angol centert igazolt a Falco

Jubrile Belo, a francia élvonalból érkezik.

Lemond a Momentum elnöki posztjáról Tompos Márton

A távozó elnök Rózsa Andrást, Zugló polgármesterét kérte fel a politikai közösség új elnökének.

Zsebe Ferenc a körmendi kosárlabda klub ügyvezetője

Július 1-től, 5 évre nevezték ki a kosárlabda legendát.

Online átutalások és kifizetések biztonsága 2025-ben

Az online pénzügyi tranzakciók rohamos fejlődése új lehetőségeket és kényelmet hozott a magánszemélyek, valamint a vállalkozások számára.

Lemondta a válogatottságot Lukács Norbert

Reagált a kosárlabda szövetség.

Villámgyors netet hozna Győrbe a Telekom

Ne ijedjünk meg, ha „idegenek” méricskélnek a ház körül.

Nyári időutazás

Így változott meg a strandélmény az elmúlt 30 évben.

Újra zavartalan a forgalom az 1-es főúton

Frontális ütközés miatt volt korábban teljes útzár

Felújítják a szombathelyi Székely Bertalan utcát

Jövő héten szerdától péntekig lehet munkagépekre számítani.

Mindneki nyugodjon meg! Nem igaz, hogy magzatkárosító a szúnyogirtás

Hivatalos közlemény adott ki a szúnyogirtást végző szakmai szervezet.

Százhúsznál több újonc vonult be Győrben a légvédelmi rakétaezredhez

Ez az "Embert a vasra!" toborzókampánynak köszönhető.