Egyszer csak elhatározta, változtat az életén a szombathelyi Annamari

ugytudjuk.hu 2020-03-03 17:37:00
Már lassan 140 kilónál járt, amikor azt mondta: Ennek véget kell vetni.

Éppen 2 évvel ezelőtt lett elege Annamarinak mindabból, amit a tükörben lát, és amit a mérleg mutat - írta meg a hölgy történetét a Ripost.

Vannak, akiknek szinte sosem kell az alakjukkal törődni, mert egy kis odafigyeléssel sokáig karcsúak tudnak maradni. Azonban sokan nem ilyen szerencsések. A Szombathelyen élő Takács Annamari is sokáig úgy gondolta, hogy neki sem adatik meg sosem a vékony test.

Szülei válását traumaként élte meg, és ha bármi negatív élmény érte, korábban mindig az evésbe menekült. Finom falatokkal vigasztalódott és nem foglalkozott azzal, hogy mi történik a testével. Később férjhez ment, és született egy kislánya is.

Két évvel ezelőtt viszont a családi képeket nézve valami történt. Az akkor már 141 kilós Annamari elhatározta: ez így nem mehet tovább!

A kipróbált diéták nem segítettek neki, mindig visszajöttek a nagy nehezen leadott kilók. Így aztán a sport felé kezdett próbálkozni. Mivel a  Szombathelyi Futóklub elnöke régi ismerőse volt, felkereste a segítség reményében. Nem sokkal később már a pályán kocogott.

Az első futóedzést 2018. április 24-én tartottuk. 100 m kocogással és 50 m sétával indultam, ezt ismételgettem 6 körön keresztül. Huhhh… számomra egy maratonnal ért fel, de megcsináltam. Ahogy teltek a hetek, úgy növeltem a futótávot, a sétálós szakaszokat pedig csökkentettem

- meséli Annamari a lapnak.

Hamarosan már meg sem kellett állni a kör befejeztéig. De a futás mellett erősítő edzéseket is végzett, hogy minél több kilót leadhasson.

Júliusban a futóklub tett egy ösztönző ajánlatot Annamarinak: ha decemberig lefogy 20 kilót, kap ajándékba egy igazi futócipőt.

És ő meg is szerezte a cipőt!

Később még jobban rákapcsolt, heti kétszer spinninget és egy tornatermi edzést is elvállalt, majd egy szombathelyi versenyre is benevezett.

5 km-en indultam, hihetetlen, de végül célba is értem! Fantasztikus élmény volt! Szeptemberben egy korábban elképzelhetetlen távon, 10 km-en indultam. Tudtam, hogy utolsó leszek, de az, ahogy a futótársak tartották bennem a lelket, arra legszebb álmomban sem gondoltam volna!

- mesélte boldogan a lapnak Annamari.

Ezután pedig annyira lelkes lett, hogy októberben 4 napon keresztül minden nap lefutotta a 10 km-t.

Soha nem gondoltam volna, hogy erre képes leszek. Versenyeken indultam, és mindenhol célba értem. Júniusra 100 kg alá ment a súlyom! És ezen a pontot már többet akartam, mint lefogyni. Elhatároztam, hogy erős leszek! Elkezdtem hetente egyszer Cross Fit-re járni. Ott tudtam meg csak igazán, hogy milyen az igazán kemény edzés! Érzem, hogy haladok előre… Persze vannak nekem is rossz napjaim, amikor nem megy a futás, de új barátaim mindig átsegítenek a nehezebb periódusokon.

- emlékezett vissza mosolyogva.

Annamari májusban már az Ultrabalatonon fog indulni, ráadásul csapatban, ahol a többiek felé is felelősséggel tartozik. A munkája mellett persze borzasztó nagy erőfeszítés edzésekre járni, de szerencsére egész családja támogatja.

Most 96 kilónál jár, és célja a 90 elérése. De persze valószínűleg itt sem fog megállni, hiszen a sport mára az élete részét képezi.

Szólj hozzá!

Vigyázat! - már a Magyar Vöröskereszt nevében is megpróbálnak lehúzni a csalók

Telefonon próbálkoznak, a szervezet figyelmeztet, hogy ők sosem gyűjtenek ily' módon. 

Mosonmagyaróváron szinte ingyen lesz a buszbérlet - 100 és 200 forint havonta

Február elsejétől a helyi járatokon diákoknak és felnőtteknek is jelképes havi bérletet vezetnek be.

Közel 23 ezerszer intézkedtek tavaly a szombathelyi városrendészek

2200 lakossági bejelentés érkezett a hatósághoz. Ez 200 több, mint 2024-ben.

Gyógyszertámogatás, akadálymentesítés és orvosi időpontfoglalás is vitát váltott ki a győri Humánszolgáltatási Bizottság rendkívüli ülésén

Az Idősbarát Győr koncepcióról folyt a vita, és döntöttek a Győri Filharmonikusok többletbevételéről is. 

Íme a hétvégi győri programok

Rengeteg szórakoztató és kulturális esemény várja a kimozdulni vágyókat.

7 új buszvárót telepítenek Szombathelyre

Ne kelljen már ázni, fázni a buszra várva.

Rangos díjakat adtak át a Győri Városházán a Magyar Kultúra Napján

A város kulturális életének meghatározó szereplőit, alkotóit és közösségépítő szakembereit köszöntötték.

Miért hódítanak a gyorsrögzítős biciklis táskák?

A kerékpározás során folyamatosan igény van az innovációra, különösen praktikus megoldások terén.

Zsirai Dóra kapta idén a szombathelyi önkormányzat Kiemelkedő Kulturális Munkáért–díját

Fazekas Gábor, Szekér Tamás, és a TDK is a kitüntetettek között van.

Tél tábornok kicsit lazít a hétvégén

Csapadékosabb, enyhébb idő jön a következő napokban. 

Dobrev Klára szerint az Európai Parlamentben összenőttek a magyar jobboldali pártok

Egy oldalon a jobboldal - mondja a baloldal egyik utolsó mohikánja. 

Hiába kérdeztük, nem nyilatkozott Máhr Tivadar a hajnali fürdő látogatásairól

A sárvári alpolgármester azt mondta, küldjük meg írásban a kérdéseinket, csakhogy azokat már 2 hete megküldtük, de válasz eddig nem érkezett.

Korcsolyapálya lehet idén decemberben a körmendi Fő téren

A pályázatot a város képviselő-testülete támogatta, most a minisztériumon a sor.

Hétvégi programokat ajánlunk Győr környékén

Önvédelem, disznótor, borkóstoló, tűzzománcozás, és még egy csomó minden más. 

Pintér Bence: „most már biztos vagyok benne, hogy valami nincs rendben az önkormányzati cégek pénzügyeivel”

A Fidesz-KDNP nem támogatta, hogy a polgármester betekinthessen az önkormányzati cégek gazdasági ügyeibe.

Faápolás és fakivágás kezdődik a győri Bisinger sétányon

Szakértői vizsgálatok alapján avatkoznak be, a cél a balesetveszély megszüntetése és a zöldfelület hosszú távú megőrzése.