Kéthavi bérrel tartozik a játékosoknak a Haladás, Supka feljelentette a klubot az MLSZ-nél

Farkas Bazsi 2019-12-18 08:23:00
150 millió forint a tartozás a csapatnál, de összesen 380 millió forint kellene december 31-ig.

Ahogy arról december elején elsőként az Ugytudjuk.hu beszámolt, 380 millió forint hiányzik a Haladás labdarúgók kasszájából. Csak, hogy tiszta legyen ez nem az az összeg, amit tartozás miatt kell kifizetnie a klubnak, ebbe a csomagba azok a pénzügyi tartalékok is beleszámítanak, amit a Magyar Labdarúgó Szövetség előír a csapatoknak, hiszen ez garantálja azt, hogy az egyes egyesületek be fogják tudni fejezni a bajnokságot.

Tegnap tartott taggyűlést a csapatot működtető Kft., ahol a következők hangoztak el:

  • A játékosoknak már kéthavi bérével tartozik a klub.
  • A Szombathelyi Haladást feljelentette az MLSZ-nél a korábbi edzőpáros Supka Attila és Híres Gábor, mivel a a csapat több havi bérükkel tartozik.

Supka és Híres követelését jóváhagyta az MLSZ, vagyis a Haladásnak úgy is ki kell fizetnie az edzők prémiumait, hogy Supka távozásakor a Szombathelyi Haladás 13 meccsen szerzett 12 pontjával a 18., kieső helyen állt az NB II-ben. Úgy értesültünk, hogy a Haladás Supka és Híres követelésének kétharmadát már ki is fizette.

Kerestük Séllei Árpádot, a Haladás ügyvezetőjét, aki röviden annyit mondott, hogy a holnapi városi közgyűlés után ad nyilatkozatot portálunknak.

A Haladás ügye ugyanis a csütörtöki szombathelyi közgyűlésen is téma lesz. Bízunk benne, hogy a közgyűlés nyilvánossága előtt tárgyalt napirendi pont után tisztábban látunk végre Haladás ügyben. 

Szólj hozzá!

10-15 százalékkal drágul a karácsonyfa idén

Az aszály és a kártevők növekvő jelenléte ellenére a minőségi hazai fenyők a teljes kereslet 75-80 százalékát fedezhetik.

Bővült az árrés-csökkentett termékek köre

Zsigó Róbert szerint decembertől több alapélelmiszer is olcsóbb lehet a boltokban.

Adót emelt a fideszes többségű sárvári testület

Néhány perccel később pedig már a TISZA-adóval riogattak.

Megkezdődött a facsemeték ültetése a "vasi ezres tűz" helyszínén

Csönge és Kenyeri jövőbeli erdeje kerül a földbe.

Megnyílt az Adventi Jótékonysági Faház Győrben

Idén 19 szervezet gyűjt adományokat.

Vádat emeltek az Audi szakszervezet vagyonából sikkasztó három férfival szemben

Több mint 500 millió forintot nyúltak le négy év alatt.

Megvannak a TISZA Győr-Moson-Sopron megyei országgyűlési képviselőjelöltjei

Diószegi Judit, Néher András, Bóna Szabolcs, Hallerné Nagy Anikó és Porpáczy Krisztina indulnak harcba 2026-ban.

Ősszel is erős maradt és továbbra is húzóágazat a hazai turizmus

Októberben 11 százalékkal nőtt a vendégforgalom Magyarországon a tavalyi évhez képest.

Adót emel a fideszes többségű kőszegi képviselőtestület

Minden érintett adónem közel a duplájára emelkedik.

Új utcanevekről döntött a győri közgyűlés

A város ikonikus alakjairól neveztek el közterületeket. 

Több mint 300 ezren szavaztak a TISZA jelöltállításának második fordulójában

A párt példa nélküli előválasztási rendszere újabb mérföldkőhöz érkezett, holnap megismerjük a végső befutókat. 

A Herényi Temetőben helyezik örök nyugalomra Mészáros Tibort

A család azt kéri, hogy a virágra, koszorúra költött pénzt valamelyik, az általuk megjelölt állatvédő szervezetnek adományozzák a gyászolók.

Antal Imre támadásként élte meg Pintér Bence kritikáját

A fideszes képviselő szerint nem gond, hogy frakciótársa cége újította fel a Bóbita Óvodában a falat. 

Pintér Bence - Tehetős embereket a város ne támogasson szociális alapon! 

Világnézeti vita bontakozott ki a megvásárolható bérlakások kapcsán.

A polgármester vállalta, hogy a január végi határidőre tető alá hozzák a győri Rába Quelle új közbeszerzésének kiírását

A fürdő sztorija már nem csak hosszában, hanem stílusában is kezd a dél-amerikai szappanoperákra hasonlítani.