Egyre feljebb tornássza a sárvári lakások árait a munkaerőhiány

Fehér Buda 2019-01-30 14:52:00
Egész Vas megyében emelkednek az ingatlanok árai, szinte már a budapesti árakkal vetekednek.

Ungár Péter szerda délután Sárváron tartott sajtótájékoztatót, amin arról beszélt, hogy szinte budapesti áron kelnek el a lakások Sárváron. A probléma nem csak a fürdővárosban figyelhető meg, egész Vas megyében rohamosan emelkednek az ingatlanok árai. Az LMP-s politikus kitért arra is, hogy az átlagkereset meg sem közelíti azt a színvonalat, amivel lakást lehetne vásárolni a megyében, és ez egyre nagyobb problémát jelent a térségben.

Az egekbe szökő árakat csak még feljebb tornássza a munkaerőhiány, és az, hogy Sárvárra egyre több külföldi munkás érkezik. Ungár szerint a kormány már nyíltan vállalja, hogy a magyar munkásokat ukrán, és egyéb kelet-európai munkavállalókal helyettesítik Sárváron és az ország többi részén. 

Szerinte ez azonban nem megoldás, hiszen az ország nyugati végében a munkaerőhiány abból is fakad, hogy az emberek inkább Ausztriába mennek dolgozni, ahol többszörösét keresik meg ugyanazzal a munkával. Ez különösen erős az állami és a szociális szektorokban, ahol akár tízszeres is lehet a különbség az osztrák és a magyar kereset között.

Az LMP-s politikus két konkrét megoldási javaslattal is előállt a sajtótájékoztatón. Úgy gondolja, hogy a lakhatási válságot az állami bérek és a szociális bértábla rendezésével lehetne megoldani, valamint a bérlakásprogramokkal, amelyek az önkormányzati választások idején kifejezetten fontosak lesznek Sárváron. Emellett olyan ösztönzőket is létrehoznának, amelyek az ukrán munkások helyett a magyar dolgozókat vonzaná a környékre, tehát a sárvári betanított munkások hiányát határon belül oldaná meg.
 

Szólj hozzá!

Teret neveznek el Szombathelyen Feiszt Györgyről

A Levéltár melletti közterület viseli majd a volt alpolgármester nevét.

A győri Diószegi Judit az 59. a TISZA listáján

A sárvári Strompová Viktória pedig a 75. helyre fért fel.

Vízre szállna Győr - kérdőívben várják a lakosok véleményét az új turisztikai fejlesztésekről

Az önkormányzat arra kíváncsi, milyen szolgáltatásokra lenne szükség az aktív kikapcsolódást kedvelők számára.

Fegyelmi vétség miatt a Falco elküldte Marchelus Averyt

Már Szegeden sem fog pályára lépni a kosaras.

Szentkirályi Alexandra Körmenden: példátlan és felháborító, hogy Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort

Helyi ügyekről nem, de Ukrajnáról és Iránról volt szó a Fidesz vasi fórumán.

Egész napos ünnep a Széchenyi téren - programkavalkád várja a győrieket március 15-én

Megemlékezések, családi programok, történelmi előadások, filmvetítések és városi séta is szerepel az idei nemzeti ünnepi kínálatban.

220 centis harcsát fogott Borkai Zsolt

80 kilós vadállattal birkózott meg Győr volt polgármestere.

Magyar állampolgárt nem lehet fenyegetni - Magyar Péter Zelenszkij és Putyin kijelentéseire reagált

A TISZA Párt elnöke szerint sem Ukrajna, sem Oroszország nem gyakorolhat nyomást Magyarországra, az ország szuverenitása nem lehet geopolitikai játszmák eszköze.

Új terveket készítenek a győri Radó-sziget északi részének megújításához

A belváros egyik legfontosabb zöldterülete megújulhat, a koncepciókat tájépítész hallgatók dolgozzák ki.

„Nyisd ki a füled!” - most bárki ellenőrizheti a hallását a győri Richter Teremben

A Hallás Világnapjához kapcsolódva ingyenes hallásszűrő állomást helyeztek el a koncertteremben.

Budai Gyula feljelentést tett a győri nénikkel kiabáló imposztor miatt 

A rendőrség garázdaság vétségének gyanúja miatt nyomoz, de az továbbra sem derült ki, hogy ettől miért lenne tiszás a troll-videós.

Szombathelyi érem az első magyar pizza bajnokságon!

Csapatversenyben kanalaztak be egy bronzérmet a gasztroguruk.

Marton Ferenc: Mint közgyűlési alelnök nem jártam el a győrvári böllérnap 12 millió forintos állami támogatásánál

A disznóölés szüleink, nagyszüleink, a családok tradíciója, családi hagyománya - írta a politikus.

Egyesítették a nyomozásokat a győri Városrendészet ügyében

A Pintér Bence által tett feljelentés nyomán indult ügyet egy másik, már folyamatban lévő büntetőeljárással vonták össze.

Körmenden tart fórumot Szentkirályi Alexandra

A színházban lesz a Fidesz zárt eseménye.