Egyetlen ellenzéki vezetésű város, így Szombathely sem kap a Magyar Turisztikai Ügynökség milliárdos pénzosztásából

ugytudjuk.hu 2020-06-25 14:38:00
Állítólag szigorúan szakmai szempontok alapján döntöttek, az ellenzéki városok valószínűleg nem is tudtak a lehetőségről.

Állítólag szigorúan szakmai szempontok alapján döntöttek, mégsem kerültek fel ellenzéki városok a nyertesek listájára, írja a 24.hu. A lap adatigénylést küldött az Magyar Turisztikai Ügynökségnek, ám arra nem kaptak választ, hogy mégis kik a tagjai a grémiumnak, és azt sem, hogy pontosan mik ezek a szakmai szempontok, amelyek alapján milliárdokról döntene. A lap viszont birtokába jutott olyan adatoknak, amelyekből kiderült, hogy

egyetlen ellenzéki vezetésű önkormányzat sem pályázott a darabonként akár több száz millió forintos vagy milliárdos összegű egyedi támogatásra.

"Ez tovább erősíti a gyanút, hogy a nem nyilvánosan meghirdetett pályázati felhívás eredményeként kiosztott pénzek hozzáférhetőségéről közel sem minden lehetséges érdekelt értesült" - teszik hozzá.Guller Zoltán, az MTÜ vezérigazgatója korábban úgy nyilatkozott, hogy egyetlen remek ötlet sem eshet el a támogatástól, így arra lehet következtetni, hogy az ellenzéki vásoroknak vagy nem volt ötletük, vagy, ami valószínűbb, nem tájékoztatták őket az MTÜ pénzosztásáról.

A fideszes önkormányzatokból viszont nincs hiány, a 2 pályázó közül 15 fideszes vezetésű, a többi független. A kormánypárti irányítású Zalaegerszeg például szállodatervezésre kért és kapott támogatást, a városban  új négycsillagos üzleti és konferenciahotelt építenek a korábbi Megyei Művelődési és Ifjúsági Központ helyén, ennek előkészítésére ment 200 millió forint.

A 24.hu szerint azonban ez az összeg eltörpül Felcsút mellett, a község ugyanis

másfél milliárd forintot kért az árvízcsúcs-csökkentő tározó környezetének turisztikai célú fejlesztésére.

Guller Zoltán az egyedi támogatásokkal kapcsolatban korábban arról nyilatkozott, hogy az MTÜ 2030-ig a kezelt források kevesebb mint 2 százalékát fordítja egyedi támogatási döntésekre. Azt nem tudni, hogy ez pontosan mekkora összeg lehet, de 24.hu azt írja, kijelenthető, hogy az ellenzéki városok teljesen kimaradnak a pénzosztásból.

Forrás: 24.hu

Szólj hozzá!

10 külügyi vizsga vár Bebes Istvánra ahhoz, hogy főkonzul lehessen

Szeptembertől Düsseldorfban látja el a feladatot.

El akarta hallgattatni a molesztált diáklányokat az igazgató, most mégis újra kinevezhetik a Soproni Tankerület egyik általános iskolájában

A direktor bevédte volna az első fokon szeméremsértésért elítélt néptánctanárt, őt pedig a tankerület.

V.Németh Zsolt Szentpéterfán beszélt arról, hogy árvizek tekintetében Magyarország az egyik legveszélyeztetettebb Európában

Vas vármegyében az árvíz utáni helyreállításra összesen több mint 560 millió forintot fordítanak.

Részegen bántalmazott egy férfi egy másikat Szombathelyen

Miután földre vitte, még több alkalommal bele is rúgott. 

Összedőlés fenyegeti a toronyi ravatalozót?

Kidúcolták az épület megrepedt oldalfalát.

Egyre közelebb húz a Fideszhez Görbicz Anita

Kocsis Máté digitális polgári körének egyik alapítója lett, a győri Fidesz országgyűlési képviselő-jelöltségének egyik fővárományosa.

A Falcóból igazolt játékost az Egis Körmend

A 2004-es születésű Hansen Daniel 2 szezonra írt alá a piros-feketékhez.

Újra üzemel a kiégett szelektív-szemétgyűjtő sziget Győrben, a Hédervári úton

A hétfői tűzben elpusztult kukákat gyorsan pótolta a GYHG.

Konferencia-Liga meccsen lép pályára az ETO FC csütörtökön, Svédországban 

A csapat nevéből eltűnt a ‘Győr’, de reméljük ez nem befolyásolja a teljesítményt.  

Idén a Vásárcsarnok is bekapcsolódik a karneváli hangulatba

46 hagyományőrző csapattal vár a histórikus játék!