Egy szökött brit rab megpróbált keresztülfutni a Csalagúton Anglia és Franciaország között

Fehér Buda 2020-12-30 14:29:00
Egy időre le kellett miatta állítani a közlekedést, több tízezer eurós kárt okozva ezzel.

Elég kreatív módját találta ki a szöksének egy brit rab néhány héttel ezelőtt. A 31 éves elítélt úgy gondolta, hogy az angol hatóságok elől egészen Franciaországig menekül, ehhez pedig nem kell mást tennie, mint

keresztülfutnia a Csatorna-alagúton, ami összeköti a két országot.

A férfit több szemtanú is látta, ahogyan belép az alagótba, a francia hatóságok végül december 21-én találtak rá, a meghökkentő esetet viszont csak tegnap este hozták nyilvánosságra. Az alagutat egyébként elég komoly előírásoknak megfelelően őrzik mindkét oldalon, ennek ellenére a 31 éves férfi már a második olyan ember, aki bepróbálkozott a nagy szökéssel, írja a Daily Mail.

A franciák végül letartóztaták a férfit, aki nem csak magát, de a víz alatt közlekedőket is hatalmas bajba sodorhatta volna. A teljesítménye már csak azért is szép, mert az alagút több mint 50 kilométer hosszú, a férfi az egész utat futva tette meg, hogy minél előbb átérjen a túlsó partra. A férfi a franciáknak nem volt hajlandó elárulni sem a nevét, sem azt, hogy hol lakik. A szökött rabot így végül a britek azonosították be az arcképe alapján. 

A férfiről emellet csak annyit osztott meg a francia rendőrség, hogy február elsejére tűzték ki a tárgyalását, addig biztosan fogságban tartják. A Csatornát működtető Eurotunnel szóvivője azt mondja, a forgalom megakasztásával 45 ezer eurós kiesésük született.

Szólj hozzá!

Hamarosan Szombathelyen nyit éttermet a Pizza Hut

A Fő tér egyik üzletébe költöznek be.

2026-ban kigurulhat a hangárból Orbán idénre ígért repülőrajtja

Elemzők szerint 2,8 százalékos GDP-bővülés várható, de a külső kockázatok továbbra is jelentősek.

Halálos baleset történt Győrben: autó és roller ütközött

A rendőrség fokozott figyelmet kér minden közlekedőtől.

Egy kreatív ajándék mindenkinek, aki szívesen barkácsol

Mit adhatsz annak, aki mindig a két kezével alkot valami újat?

Fellélegezhetünk: a GVH beleállt a Duolingoba!

A Gazdasági Versenyhivatal megtalálta a legégetőbb piaci problémát. 

Rétvári Bence lerázta a Szőlő utcai pedofil-botrány kapcsán parlamenti vizsgálóbizottságot követelő DK-t

Szerinte ha Dobrev Klárának lennének is bizonyítékai, azokkal a hatóságokhoz kellene fordulnia.

Cica örökbefogadó napot tart szombaton a Puha Praclik Egyesület Győrben, az ETO Parkban

Mentsünk együtt cicaéleteket, örökbefogadással vagy adományokkal!

Természetes támogatás az izmok és ízületek számára

Az aktív életvitel gyakran együtt jár kisebb-nagyobb mozgásszervi panaszokkal. A rendszeres sport, a sok ülőmunka vagy akár az időskori ízületi merevség mind olyan helyzet, amikor a test extra figyelmet igényel.

Újabb szombathelyi étterem zár be

Búcsúzik a Józsi bácsi.

Taxisokat ellenőrzött a kormányhivatal

2 szombathelyi sofőrnél hiányosságokat találtak.

Hogyan ünnepel egy fiatal a felnőttek között? Biztos nem társasjátékozni fogunk!

A szombathelyi Szabados Ármin nem csak dobásával, de a vb-döntő utáni nyilatkozatával is kitűnt.

A TISZA jelöltállítási folyamata kétlépcsős lesz

Applikációval lehet részt venni a folyamatban.

Elhunyt Robert Redford

A filmsztár Utah állambeli otthonában, szerettei körében halt meg.

Rendelkezésre áll a távhőszolgáltatás Győrben

Szeptember 15-től bármikor indítható a fűtés, ha hidegre fordul az időjárás.