Egy polgármester visszautalta a település segélyszámlájára érkezett pénzadományokat, ha azokat nem fideszesek küldték

Nagy Donát 2020-04-28 18:35:00
Nemzeti összefogás a veszélyhelyzet idején? Ugyan már, éljen a párt! Még cigányozásra is futotta Putnokon.

Országos hírűvé vált a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Putnok, talán nem is véletlenül.

A veszélyhelyzet miatt több településen is nyitottak "koronavírus alapot", azaz egy olyan bankszámlát, ahová az adományként felajánlott pénzt lehet átutalni. Szombathelynek is van ilyenje, itt már több millió forint gyűlt össze, amiből a védekezéshez szükséges eszközöket is vásárolt az önkormányzat. Nem mellesleg Nemény András (Éljen Szombathely!) polgármester a saját fizetéséből is utal ide, havi 200.000 forintot.

Tamás Barnabás (Fidesz), putnoki polgármester szintén márciusban jelentette be, hogy pénzgyűjtést kezdeményez a járványügyi védekezéshez szükséges eszközök vásárlására és a rászorulók támogatására. Az indulásnál saját maga helyezett 400 ezer forintot a számlára, és az önkormányzat fideszes tagjai is hozzájárultak a kezdeményezéshez.

A polgármester egyébként azóta is rendszeresen közzéteszi, hogy a városból kik és mennyi pénzt küldtek adományként. A listára azonban nem könnyű "felkerülni".

A polgármester ahelyett, hogy az ősszel ellenzéki színekben induló Pásztor János és Pásztor Ádám nevét is közzétette volna az adományozók között, visszaküldte mindkettejük pénzét, sőt az egyik esetben még azt is odaírta a visszautaláshoz üzenetnek, hogy

téves utalás, ez nem az RNÖ (roma nemzetiségi önkormányzat) számlája.

Pásztor Ádám időközben másodszor is próbálta beküldeni a 10 ezer forintját, de újból visszaküldték neki. Ő azt mondja, nem azért adakozott, hogy felkerüljön a nyilvános listára, az adományozásnak ezzel a hivalkodó módjával nem is ért egyet.

Az egykori, ellenzéki képviselőjelölt szerint ugyanakkor érthetetlen, hogy válsághelyzetben miért kell politikával foglalkozni, hiszen az általuk felajánlott kisebb összegek is segítséget jelenthetnének néhány családnak.

Security Check Required

null

A putnoki férfi a 24.hu-nak elmondta, harmadszorra kifejezetten a polgármester nevére küldte el a pénzt azzal a kísérőszöveggel, hogy

„Veszélyhelyzetben Putnokért, nem téves”.

Kitalálják, mi történt a pénzzel? Péntekre visszajött.

A lap egyébként a polgármesteri hivatalban és Facebookján is kereste Tamás Barnabást, hogy elmondhassa, milyen megfontolásból küldte vissza a pénzeket, választ azonban egyelőre nem kaptak tőle.

A 24.hu megjegyzi, hogy Tamás Barnabás nagyon komolyan veszi a pártpolitikát. 2017-ben például azzal keltett feltűnést, hogy guillotine alá való politikusokról beszélt október 23-ai ünnepi beszédében, a 2018-as parlamenti választást megelőzően pedig a Hír TV szerint azt közölte:

Ha nem fideszes lesz a képviselőnk, akkor bizony szopni fogunk. Lófaszt fognak adni olyan területre, ahol nem fideszes a képviselő. Az az igazság, hogy én sem adnék.

Az elkötelezett és "hithű" polgármester tavaly augusztus 20-án lovagkeresztet kapott, azaz úgy tűnik, gyűlölködésből jelesre vizsgázott.

Fotó: Komka Péter / MTI

Forrás: 24.hu

Szólj hozzá!

Hamarosan bor, zene és nyár végi hangulat költözik a Dunakapu térre – nyakunkon a Győri Bornapok

Augusztus 27. és 29. között 15 borvidék 45 pincészete, borlovagrendi felvonulások és három estén át koncertek várják a közönséget Győr belvárosában.

FONTOS: három napra lezárják a Zöld utcát Győrben - újabb fontos szakaszához érkezik a Fehérvári úti csomópont fejlesztése

Augusztus 26. és 28. között építik be az aszfalt kopórétegét, a 81-es főúton csak egyenesen lehet majd haladni, két napon pedig a buszokat is elterelik.

Szombathelyen járt csütörtök délután Lázár János

A Fidesz helyi irodájában tartott eligazítást.

Elapadtak Bozsokon az ivóvíz források

Lajtoskocsival kezdenek el vizet szállítani.

Tegye fel a kezét aki meglepődött: jogsértő volt, hogy Rogánék politikai propagandára használták a vakcina-regisztráció e-mail címeit

Az oltással kapcsolatos információk mellett, az Orbán-kormány éveken át politikai üzenetekkel is bombázta őket.

Az Orbán-rendszer családbarát politikája: Magyarország az uniós sereghajtók között, már Bulgáriában is magasabb a nettó átlagjövedelem

A kétkeresős, kétgyermekes magyar családok jövedelme is az EU legalacsonyabbjai közé tartozik, miközben az elmúlt tíz évben szinte teljesen eltűnt a magyar előny Romániával és Bulgáriával szemben.

Cseh védelmi ipari óriás száll be a győri Rábába, a 4iG eladhhatja a vállalat több mint egyharmadát – ezzel új lendületet kaphat a Gidrán-gyártás is

A CSG Defence közvetve csaknem 37 százalékos részesedést szerez a győri járműipari vállalatban, amely a tervek szerint a Tatra katonai járművek és a Gidránok gyártásába is bekapcsolódhat.

Elindulhat a győri elővárosi vasúti közlekedés fejlesztésének előkészítése

Kormányhatározat született a régóta tervezett beruházásról, amely új lehetőséget teremthet Győr és a környező települések közösségi közlekedésében.

Vitézy Dávid: augusztus végén indul a kőszegi intermodális csomópont kivitelezése

3 év után végre funkciót kaphat a sehova sem vezető híd.

Államalapítás: koszorúzás, népi játszóház és családi programok várják a győrieket augusztus 20-án

A Szent István-napi ünnepség a Bécsi kapu téren kezdődik, majd a Radó-szigeten kézműves foglalkozásokkal és népi játékokkal folytatódik a program.

Méltatlan kabaré: az a Fidesz–KDNP nem tekinti legitim államfőnek Baka Andrást, amelyik plágiumbotrányban elveszítette anno Schmitt Pált, majd a kegyelmi ügyben Novák Katalint 

A volt kormánypártok most 1956 méltó örökségéről beszélnek, de idézzük csak fel, hogy mit mondott két éve a témában a tévedhetetlen(?) Orbán Balázs. 

TNT-nagykoncerttel, vízi programokkal és fáklyás felvonulással jön a Pinnyédi Hídpiknik Győrben

Augusztus 19-én hatodik alkalommal rendezik meg a családi programot a Rábca partján, a régi pinnyédi hídnál – valamennyi program ingyenesen látogatható.

Hajtó Péter: másfél év alatt 70-nel nőtt az üres önkormányzati lakások száma Győrben

A független képviselő szerint megbukott a város jelenlegi lakáskoncepciója, augusztus 13-án pedig bemutatja saját, Győr4000 névre keresztelt javaslatát.

Győrbe érkeztek 2025 legjobb sajtófotói – a Városház téren éjjel-nappal látható a szabadtéri kiállítás

Augusztus 31-ig ingyenesen, a nap 24 órájában nézhetik meg az érdeklődők a 44. Magyar Sajtófotó Kiállítást – a válogatásában győri fotóriporterek munkái is helyet kaptak.

Baka András Magyarország új köztársasági elnöke

A Fidesz, a KDNP, és a Mi Hazánk frakciója nem vett részt a szavazáson.

Bővülhet a győri állatkert – lakossági fórumot tartanak a tervekről

A kialakításához szükséges településrendezési módosításról csütörtökön hallgatják meg a helyiek véleményét a Városházán.