Egy helyen minden, amit az idei szombathelyi Március 15-i ünnepségről tudnod kell

Vágvölgyi Bálint 2020-03-06 10:23:00
Programok, forgalomkorlátozások, minden.

Az idei március 15-i szombathelyi ünnepségsorozat programja:

9.00  Felvonulás lovasok, zenészek és táncosok felvezetésével
Útvonal: Emlékmű–Gagarin út– Ady Endre tér – Petőfi Sándor utca – Paragvári utca – Március 15. tér  

9.30 Ady tér – Petőfi-szobor
Petőfi Sándor szobrának koszorúzása

10.00  Március 15. tér
Országzászló felvonása katonai tiszteletadással
Ünnepi műsor
Előadják: Vasi Honvéd Bajtársi Egyesület Napsugár Kórusa, karmester: Zsebeházi Kata.
Díszmenet

10.30  Átvonulás a Király utcán és a Széll Kálmán utcán keresztül a Savaria Múzeum parkjához

10.45 Savaria Múzeum parkja
Ünnepi beszédet mond: Dr. Nemény András Szombathely MJV polgármestere
Ünnepi műsor Előadják:
Kiss Gábor, Aradszki Zsombor, Kovács Viktória
Lutor Katalin
Energy Dance Team
Matusek Attila (zeneszerző: Kiss Dávid)
Szombathely Diákpolgármesterének beiktatása
Dr. Horváth Boldizsár szobrának megkoszorúzása

12.30–18.00    Vasi Skanzen
Huszártoborzó gyerekeknek, felnőtteknek, családi programok

12: 30 Weöres Sándor Színház
X. Szombathelyi Sajtófotó-kiállítás

A műsorváltoztatás jogát a szervezők fenntartják.

KÖZREMŰKÖDNEK:
Vasi Honvéd Bajtársi Egyesület Napsugár Kórusa
Szombathelyi Művészeti Szakgimnázium diákjai
Lutor Katalin • Matusek Attila • Kiss Dávid
Kiss Gábor • Kovács Viktória • Aradszki Zsombor
Energy Dance Team
Klapka György Lovas Polgárőr és Hagyományőrző Egyesület
Szombathelyi 11-es Huszár Hagyományőrző Egyesület
Magyar Honvédség 12. Arrabona Légvédelmi Rakétaezred díszalegysége
Prikazovics Ferenc
Szombathely Város Koncert Fúvószenekara
és az ünnepi menethez csatlakozó lovasok, zenészek, táncosok

Forgalomkorlátozás a március 15-i ünnepi rendezvények idején


2020. március 15-én a rendezvények zavartalan lebonyolítása érdekében az alábbi időpontokban és helyeken forgalomkorlátozás lesz.


9.00 – kb. 9.40-ig Petőfi Sándor szobor környéke: Sörház utca teljes hosszában és a Hollán Ernő utca Nagykar utcától a Kiskar utcai kereszteződésig lezárásra kerül.

Átvonulás ideje alatt kb. 9.30 – kb. 9.50 óra között rövid idejű részleges zárásra kell számítani a felsorolt utcákban: Ady tér, Petőfi Sándor utca és az ezekbe torkolló utcákban.

09.40 - kb. 10.30-ig a Március 15. tér: Március 15. tér- Deák Ferenc utca, Honvéd út - Wesselényi Miklós utca, Szelestey László utca - Wesselényi Miklós utca, Petőfi Sándor utca, - Paragvári utca, Petőfi Sándor utca - Kőszegi utca, Karinthy Frigyes utca - Liszt Ferenc utca kereszteződések által határolt terület lezárásra kerül.

Átvonulás ideje alatt kb. 10.25 – kb. 10.45 óra között rövid idejű részleges zárásra kell számítani a Király utca Petőfi Sándor utca - Mártírok tere közötti szakaszán.

10.30 - kb. 12.30-ig Horváth Boldizsár szobor és Múzeum park: Széll Kálmán utca (Király utca - Wesselényi Miklós utca közötti szakasza) és a Wesselényi Miklós utca (Széll Kálmán utca – Kisfaludy Sándor utca közötti szakasza) lezárásra kerül.  


A rendőrség a fenti időpontokban és helyeken a gépjármű forgalmat eltereli.

VÁLTOZÁSOK AZ AUTÓBUSZKÖZLEKEDÉSBEN

A VOLÁNBUSZ Zrt. tájékoztatja az Utazóközönséget, hogy Szombathely Megyei Jogú Város 2020. március 15-i ünnepi rendezvényei miatt az érintett helyi, regionális és országos autóbuszjáratok az alábbiak szerint közlekednek.

Helyi autóbuszjáratok

09.00 – 09.50 óra között: A 8, 9 és 35 vonalszámú járatok nem érintik az Autóbusz-állomás és a Nyomda (autóbusz-állomás irányába) megállóhelyeket, ideiglenesen a Savaria Egyetemi Központ és az Óperint üzletház megállóhelyeken állnak meg.

09.40 – 10.40 óra között: Az 1C viszonylatszámú autóbuszok nem érintik a Szelestey László utca 27., a Március 15. tér, a Berzsenyi könyvtár, a Paragvári utcai általános iskola, a Dr. István Lajos körút és a Savaria Nagyszálló elnevezésű megállóhelyeket.
A járatok a Dr. István Lajos körúton a Kórház elnevezésű megállóhelyen állnak meg.

10.40 – 12.40 óra között: Az 1C viszonylatszámú autóbuszok nem érintik a Savaria Nagyszálló elnevezésű megállóhelyet.

Országos és regionális autóbuszjáratok

09.00 – 09.50 óra között: A Sörház utca lezárása miatt az autóbuszjáratok a Petőfi S. u. – Magyar L. u. – Dózsa Gy. u. – Óperint u. – Kiskar u. – Thököly u. útvonalon tudnak közlekedni.

09.40 – 10.40 óra között: A Petőfi S. u. – 18-as Honvéd u. – Szelestey u. részleges lezárása miatt az autóbuszjáratok a Petőfi S. u. – Sörház u. – Hollán E. u. – Kiskar u. – Thököly u. – Szent Márton u. – Vörösmarty u. – Széll K. u./Szelestey u. – Vasútállomás útvonalon tudnak közlekedni, és nem érintik a Szombathely, Szelestey u. elnevezésű megállóhelyet.

10.40 – 12.40 óra között: A Széll Kálmán utca részleges lezárása miatt az autóbuszjáratok a Petőfi S. u. – Sörház u. – Hollán E. u. – Kiskar u. – Thököly u. – Szent Márton u. – Vörösmarty u. – Széll K. u. – Vasútállomás útvonalon tudnak közlekedni.

Az ünnepség befejezése után áll vissza az eredeti forgalmi rend.

Szólj hozzá!

Előkerült Fekete Dávid és megszólalt a Győr-Szol ügyében – Most már jöhet Magyar Péter? 

A Fidesz frakcióvezetője támogatásáról biztosította Pintér Bencét – kérdés, eddig miért nem volt ekkora az egyetértés.

Egyelőre néma maradt Ágh Péter, nem örül választási győzelmének a mindig up to date Facebook-oldalán

Nem sikerült elérnünk telefonon sem a képviselőt, sem pedig a titkárát.

Magyar Péter: Ágh Péter csalással nyert. Nem ismerjük el legitim képviselőnek!

A TISZA elnöke felszólította a fideszes képviselőt, hogy ne vegye fel a mandátumát, és ezzel legyen új választás a választókerületben.

Nem sikerült fordítania Strompová Viktóriának, Ágh Péter nyert Vas02-ben

258 szavazat lett a különbség. A “kamu” Magyar Péter 909 voksot kapott.

Pintér Bence szerint drámai válságban van a Győr-Szol - a helyi Fidesz a vonat elé lökte a városüzemeltető céget

A polgármester a következő kormány segítségét kéri, Magyar Pétert tárgyalásra hívta a városba.

Egybegyűjtöttük a hétvége győri programjait

Ha ebből nem találsz kedvedre valót, a probléma nem velünk van. 

Nem csak a víz fogyott el, hanem a konstruktív gondolkodás is – szerkezeti válság szorítja sarokba a magyar agráriumot

Az aszály, a hibás vízgazdálkodás és a rossz termelési irányok egyszerre növelik az importfüggőséget.

Győr befizette a szolidaritási adó aktuális 5 milliárd forintos részletét – Pintér szerint a „nemfizetés” csak egy drága politikai üzenet lett volna

Más városokkal ellentétben Győr nem kockáztatott: a polgármester szerint 9 millió forintba került volna egy eredménytelen húzás.

650 millió forintból újul meg Győr vízi és vízparti élete - a folyók városa szintet lép

Akadálymentes horgászstég, vízitúra-központ és új szabályozási rendszer is érkezik a következő években.

Eltűnt Vámos Zoltán 

A választások utáni héten a Fidesz-KDNP jelöltje nem jelentkezett.

Hol találhatnak egymásra az emberek?

Az ismerkedés örök kérdése számos embert foglalkoztat, hiszen valahol mind keressük a tartós kapcsolatokat, a mély érzelmi kötődéseket vagy azt az egyetlen társunkat, akivel életünket megoszthatjuk.

„Megállapodtunk a benzin és a gázolaj védett árának fenntartásáról” – Magyar Péter egyeztetett a MOL vezetésével

A TISZA elnöke szerint az üzemanyag-ellátás biztosított, és az új kormány alatt sem drágulnak a hatósági árak.

11 ember ivott a szombathelyi kórházban a fagyállós csapvízből

A klímaberendezésekben használt vegyszer került a rendszerbe.

Lakossági fórumot hívott össze Szombathely polgármestere az azbeszt szennyezés miatt

Hétfőn a városházán tart teljes tájékoztatást Nemény András.

Czeglédy Csaba azért léphetett vissza, mert valószínű eljutott hozzá is, hogy mennyire ramatyul áll

A 21 Kutatóközpont most publikált, ám a választás előtt végzett felmérése szerint 8%-on állt a DK támogatott független szombathelyi parlamenti képviselőjelöltje közvetlenül a szavazás előtt.

Gagyi Levente: nem járt nálam egyetlen hatóság sem

Cáfolta a fideszes képviselő az a pletykát, ami szerint a rendőrség végzett nála házkutatást választási csalás gyanújával összefüggően.

Egyeztetett a városvezetés a győri országgyűlési képviselőkkel

Kósa Roland szerint közös munka indul az uniós források és a városi ügyek mentén.

Nincsen ivóvíz a szombathelyi kórház sürgősségi tömbjében

Nem hivatalosan fagyálló került a rendszerbe. Palackos vízzel biztosítják a betegek ellátását.

Újabb győri társasházakat von be az ingyenes szelektív hulladékgyűjtésbe a GYHG

Több száz címen jelennek meg tavasszal a sárga fedeles kukák.