Ezzel az egyszerű módszerrel megkönnyítheti a mentősök és elsősegélynyújtók dolgát

Kovács Lilla 2019-12-08 15:45:00
Minden androidos készüléken könnyedén beállítható, sokan mégsem ismerik a funkciót.

A ma reggeli baleset kapcsán több helyen is előkerült, hogy hogyan lehet a mentősök és elsősegélynyújtók helyzetét megkönnyíteni az okostelefon segítségével, ha eszméletlen sérültet találunk - vagy mi magunk vagyunk azok.

A környezetemben azt tapasztaltam, hogy sokan nem tudják, hogyan lehet az okostelefonon elérni és beállítani a segélykérő névjegyeket és az egészségügyi adatokat, ezért most készítettünk egy kis segítséget hozzá - de soha ne legyen rá szükség.

Minden androidos készüléken elérhető a névjegyek közt egy sürgősségi egészségügyi adatok fül, ahol megadhatjuk, ha esetleg valamilyen gyógyszert szedünk, allergiánk van, vagy tartós betegségünk. A legtöbb esetben segélykérési névjegyet is beállíthatunk, ami megkönnyíti a hozzátartozók elérését. 

De hol is találjuk ezt?

Ez itt a telefonom lezárt képernyője:

@@78947820_1738237889641615_6433702563769483264_n.jpg@@

És így fest, ha felszeretném oldani:

@@79125194_1592694407540222_2581729172615331840_n.jpg@@

Bizony, kódot vagy ujjlenyomtatot kér, de ha ott alul rábökünk a segélyhívásra, elérhetővé válik ez a felület:

@@79009758_458020448424835_3568515316373782528_n.jpg@@

Itt már egyrészt rögtön lehet tárcsázni a megadott hozzátartozókat, másrészt megnézhetjük az orvosi adatokat is:

@@78999728_846407499125319_4021476818111430656_n.jpg@@

Ha valaki biztosra szeretne menni, akkor a profilképét is átállíthatja - én mondjuk jól érzem magam pirítósként, de tény, hogy így megkérdőjelezhető, enyém e telefon. 

Hol is tudjuk mindezt beállítani? Először a saját névjegyet kell megnyitni: 

@@79223149_807543636374248_4258924669186342912_n.jpg@@

Itt pedig már megadhatjuk az egészségügyi adatokat is:

@@78856234_730739110745726_4791000971754864640_n (1).jpg@@

Tényleg ne legyen rá soha szükség - de jobb biztosra menni! 

Szólj hozzá!

Lecserélte V.Németh Zsoltot Körmend fideszes polgármestere

Már a tiszás Horváth Nándor Zsolttal egyeztetett a város további fejlődéséről.

Néher András: Ne a tisztességes emberek fizessék meg az építési hulladék leadásának árát!

A TISZA Párt országgyűlési képviselője a lakossági díjfizetés megszüntetését kezdeményezte az illetékes minisztériumnál.

A bűnügyi felügyelet szerepe a magyar büntetőeljárásban

A bűnügyi felügyelet kifejezés talán nem mond sokat mindenkinek, mégis fontos eleme a magyar büntetőeljárásnak.

Ritka pillanat a magyar politikában: a miniszterelnök elnézést kért és elismerte, hogy hibázott

Magyar Péter szerint az általa elkövetett kommunikációs bakik is hozzájárulhattak ahhoz, hogy Polgár Judit végül nem vállalta a köztársasági elnök-jelölést.

Lakossági fórumot tartanak Győrben, a Bisinger József sétány tervezett módosításáról

Július 23-án a Városházán ismertetik az övezeti paraméterek változtatására vonatkozó javaslatot.

Téves gyanú miatt kezdtek autós üldözésbe - vádat emelt a győri ügyészség egy testvérpár ellen

A férfiak tolvajoknak hittek egy autóban várakozó öt fiatalt, majd az üldözés során többször is nekihajtottak az előlük menekülő járműnek.

Néher András tiszta vizet öntött a jeges pohárba: nem a jégkármentesítő rendszer okozza az aszályt

A TISZA országgyűlési képviselője szerint tévhitek és összeesküvés-elméletek terjednek a talajgenerátorok működéséről, miközben a rendszert központilag irányítják.

Elnöki ügy - Sulyok Tamás elillanása után, éles politikai vita bontakozott ki Polgár Judit lehetséges államfővé választása körül

Amíg a TISZA Párt frakciója egységesen támogatja a korábbi sakk világbajnok jelölését, az ellenzéki szereplők bírálják az államfő-váltás folyamatát.

Visszahívják Bebes Istvánt a düsseldorfi főkonzulátus éléről 

Úgy néz ki, hogy alig egy év után véget ér a volt körmendi polgármester diplomata karrierje.

Hogyan válassz otthoni autótöltőt?

Az elektromos autók terjedésével egyre többen keresnek megbízható otthoni töltési megoldást.

Szegeden mondják majd ki a Czeglédy-ügy másodfokú ítéletét

Az főügyészség minimum 15 évre súlyosbítaná a politikus büntetését.

Fénybe borultak Győr folyói: ismét több ezren követték a Lampionos Hajós Felvonulást

A régi hagyományt újraélesztő rendezvény idén is látványos esti programmal várta a győrieket - az önkormányzat félmillió forintos támogatással segítette a megvalósítását.

Július 31-vel szűnik meg Kántás Zoltán Sárvári Gyógyfürdővel kötött ügyvezetői munkaszerződése

Az ügyvezetői feladatokat 3 hónapig Zelles Zsolt stratégiai igazgató látja el.

Miniszteri látogatás Szombathelyen - Az év végére megoldódhat az Oladi Plató azbeszt-helyzete

Lőrincz Viktória meghallgatta a szombathelyi városvezetés tanácsait.