Egy egész pórázt húztak ki egy túlbuzgó brit labrador gyomrából

Fehér Buda 2020-09-17 06:42:46
Mindent megevett, csak a fém kapcsot nem.

Életmentő beavatkozást kellett végrehajtani Maxen, egy túlbuzgó labradoron. A kutya gazdái, Brian és Christine a kocsijuk hátsó ülésére ültették az ebet, és mint mindig, a pórázt rajthagyták a négylábú nyakörvén. Negyed órával később, amikor megérkeztek az uticéljukhoz, viszont már hiába keresték a pórázt, azt Max egy az egyben megette. A kutya csak a póráz fém kapcsát hagyta meg, de valószínűleg csak azért, mert azt nem tudta megrágni.

Christine az angol lapoknak azt mondta, amikor rájöttek, mi történt, azonnal állatorvoshoz vitték Maxet, ahol kimosták a kutya gyomrát. Az orvos végül darabokban, de megtalálta az egész pórázt, így elkerülték, hogy a kutyának nagyobb baja legyen. A doki szerint egyébként a kutyának szerencséje volt, hogy ilyen gyorsan léptek a gazdái, mert Max akár bele is halhatott volna a nem mindennapi menüjébe.

Laura Playforth, az állatkórház igazgatója azt mondja, sokszor találkoznak olyannal, hogy egy kutya lenyel egy kisebb játékot, vagy hasonló tárgyakat, írja a Metro. Olyat viszont még sosem láttak, hogy egy négylábú egy egész pórázt eltüntessen. Playforth szerint egyébként az ilyen esetek többsége nem okoz semmilyen sérülést a kutyáknak, a lenyelt tárgyak sokszor maguktól keresztül jutnak az állatok emésztőrendszerén. Ha a tárgy az úton mégis megakad, akkor a kutyákat legtöbbször megoperálják, ami magában is sok veszélyt tartogat.

Christine azt mondja, hogy Max már kiskora óta szereti rágcsálni a dolgokat. Sokszor vették már észre azt is, hogy a kutya kilopja a szennyest a kosárból, de eddig egyetlen zoknit sem evett meg, csak néhány lyukat rágott rájuk. Ezért először el sem akarták hinni, hogy Max lenyelte volna az egész pórázt, de amikor egyetlen darabját sem találták meg, tudták, hogy baj van. 

Max a gyomormosást követően egy ideig egyébként elég kába volt, Christine szerint három ember kellett hozzá, hogy a kocsitól a lakásukig cipeljék a falánk ebet. A kutya azóta viszont teljesen helyrejött, és még az étvágya is visszatért. Christine viszont azt mondja, hogy többet nem utaznak úgy Max-szel, hogy rajta hagyják a pórázt.

Szólj hozzá!

Jé! A Győr+ és a Kisalföld felfedezte magának a TISZA Párt és Magyar Péter létezését

Egy kétharmados győzelem kellett, hogy ne csak rosszat írjanak róluk - ha már egyáltalán.

„Segítő kezet fogunk nyújtani abban, hogy megtalálják a győriek pénzét” – Pintér Bence már az új vagyonvisszaszerzési hivatalnak üzent

A polgármester szerint Győr példát mutathat abban, hogyan kell „utánamenni a dolgoknak” a választás után felálló új rendszerben.

Visszatért a zene a Győri Városháza tornyába – újra szól a „Fújdogál a szél” 

A győriek döntöttek, a jól ismert népdal lett a torony hangja, ami naponta többször is felcsendül.

Négyéves csúcs közelében a forint – 365 alá erősödött az euróval szemben

A választási eredmények után látványosan reagált a piac, több devizával szemben is erősödött a magyar fizetőeszköz.

Győr-Moson-Sopron megyében szavaztak a legtöbben

Vas megye a második legaktívabb volt.

Ismert kockázatok, elmaradt döntések – így maradt energiafüggő Magyarország

Szakértő szerint a rövid távú előnyök felülírták a stratégiai gondolkodást, miközben a kitettség alig csökkent.

Ma már az egyéni igényeink szerint választhatunk kontaktlencsét

A kontaktlencsék az elmúlt évtizedekben jelentős fejlődésen mentek keresztül.

Hivatalosan is megerősítette a rendőrség, hogy büntetőeljárást folytat az Észak-Vasi képviselőjelöltek ügyében

Választás, népszavazás, népi kezdeményezés és az európai polgári kezdeményezés rendje elleni bűntett gyanúja merült fel.

Fenntarthatósági hét a szombathelyi piacon

A tudatos vásárlás kerül a középpontba.

Szalagvágásra írt mulatós slágert Ágh Péter

E-L-K-É-S-Z-Ü-L-T A D-Ó-Z-S-A U-T-C-A!

Minden jelölt állva maradt a Vas02-es választókerületben

Senki sem jelezte, hogy visszalépne. A határidő ma délután 16 órakor járt le. 

Visszelépett Czeglédy Csaba!

Nem indul a vasárnapi választáson.