Egy csapásra világhírű lett a magyar anya, aki meztelenül szoptatja gyermekét

ugytudjuk.hu 2018-10-02 20:47:00
Réka az Instagramon osztja meg a meztelen képeit, amik szerinte teljesen természetesek.

Nyári Réka egy csapásra világhírnevet szerzett magának azzal, hogy megosztotta a meztelen fotóit, amelyeken a lányát szoptatja. A képeket már szinte az összes nagyobb amerikai és brit lap lehozta, Rékának pedig 30 ezernél is több követője van az Instagramon. 

WORLD BREASTFEEDING MONTH! Shout out to all the ladies that define the stereotypes and feed their children past "since they can ask for it". I am an independent woman who's raising an independent child. Thank you for the amazing pediatrician and photographer @gulphoto fpr the beautiful photos! @isewhite @grisellerosarioproductions @edwinirizarrynyc @rafelynailsnyc @billy.jim @steventphoto @sofia_brunet #noshame #normakizebreastfeeding #milkmaker #pumpingmom #pumpingmama #modelmom #motherhood #workingmom #nurture #breastfeeding #breastfeedinginpublic #love #nourish #nourishing #biglatchon #global_family

3,368 kedvelés, 113 hozzászólás - Reka Nyari (@rekanyariphotography) Instagram-hozzászólása: "WORLD BREASTFEEDING MONTH! Shout out to all the ladies that define the stereotypes and feed their..."

A nő azt mondja, hogy a képekkel arra akarja felhívni a figyelmet, hogy a szoptatás teljesen normális, természetes dolog, nem kellene szégyenkeznie a nőknek miatta. Azért is oszt meg magáról olyan fotókat, amelyeken meztelenül szerepel, hogy lebontsa a szoptatás körüli stigmákat.

Viszont nem mindenki örül annak, ha megjelenik egy meztelen kebel a képernyőjén. A nyilvános szoptatással pedig egyenesen dührohamot vált ki az emberektől, habár ilyenkor legtöbbször a nők kelnek ki magukból. Elmondása szerint a legdurvább eset egy repülőn történt vele, amikor egy New York-ból Budapestre utazott. Egy előtte ülő nő azt mondta, hogy undorító amit művel, sőt, biztos azért csinálja, hogy elszeresse tőle a pasiját.

A rendszeres dührohamokra még az is rátesz egy lapáttal, hogy Réka lánya már rég elmúlt egy éves, azonban még mindig szoptatja őt. Azt mondja, hogy rendesen utánanézett a dolognak, több kutatás is azt igazolja, hogy az, hogy a hosszabb ideig tartó szoptatás megerősíti a gyermek immunrendszerét, segít az agyfejlődésben, és még a szociális fejlődésében is. A kislány mellette persze rendes ételt is eszik, nem csak az anyatejen él.

WORLD BREASTFEEDING WEEK. In honor of mothers and babies breastfeeding, this week there are thousands of events around the world supporting mothers nursing their children. Sadly we recently saw that our government yields to the pressure of the formula companies by encouraging formula over breast milk (see NYT Article). Nothing is more natural and healthy than moms breastfeeding their babies. I've been breastfeeding my daughter for 2.5 years and it has Been the most beautiful and bonding experience. Thank you for the amazing pediatrician and photographer @gulphoto fpr the beautiful photos! @isewhite @grisellerosarioproductions @edwinirizarrynyc @rafelynailsnyc @billy.jim @steventphoto @sofia_brunet #noshame #normakizebreastfeeding #milkmaker #pumpingmom #pumpingmama #modelmom #motherhood #workingmom #nurture #breastfeeding #breastfeedinginpublic #love #nourish #nourishing #biglatchon #global_family

2,175 kedvelés, 53 hozzászólás - Reka Nyari (@rekanyariphotography) Instagram-hozzászólása: "WORLD BREASTFEEDING WEEK. In honor of mothers and babies breastfeeding, this week there are..."

Réka nem érti, hogy miért kötődött össze ilyen szorosan a női mellek és a mellbimbó a szexualitással, amikor az első számú funkciója ezeknek a gyermekek táplálása lenne. Szerinte az a düh, amit a szoptatás kivált az emberekből, a tudatlanságból fakad. A jól informált embereket nem zavarja az amit csinál, inkább csak azok kelnek ki magukból, akik nem tudnak a szoptatás jótékony hatásairól.

Szólj hozzá!

Az ELTE szombathelyi Gothard Asztrofizikai Obszervatórium is csatlakozott a chilei Vera C. Rubin Obszervatórium tízéves égboltfelmérő programjához

A program az égbolt eddigi legátfogóbb és legambiciózusabb felmérését ígéri az univerzum történetének jobb megértéséhez.

Egy hétre egyetemisták lehettek az általános iskolások - saját jövőjüket fedezhették fel a Győri Gyerekegyetem résztvevői

Robotok, mesterséges intelligencia, sárkányhajózás és saját ötletek a jövő felsőoktatásáról.

Mától drágább lesz a Temu-rendelés: életbe lépett az új uniós vám

Nem csomagonként, hanem termékkategóriánként kell megfizetni az új, 3 eurós díjat az EU-n kívülről érkező, 150 euró alatti küldemények esetében.

Kiszáradó Velencei-tó: nem vízhiány van, hanem alkalmazkodási válság

A vízpótlás önmagában nem oldja meg a problémát.

Természetvédelmi fejlesztésekkel védik a mocsári teknősök élőhelyét Gyirmótnál

Holtágrekonstrukció, új pallósor és természetbarát fejlesztések segítik a fokozottan védett faj megőrzését a Holt-Rába térségében.

Fröccs, zene és jótékonyság vár mindenkit a Dunakapu téren: érkeznek a Győri Rotary Fröccsnapok

Július 17–18-án ismét a közösségé és a segítségnyújtásé lesz a főszerep Győrben, ahol koncertek, látványos programok és jótékonysági fröccskínálás várja a látogatókat.

Már Sárvár fideszes polgármestere is azon kesergett, hogy mennyi mindenre jutna pénz, ha nem kellene befizetni a városra kirótt szolidaritási adót

Például gyalogátkelőre, épület homlokzat felújításra vagy akár egy gyalogos híd építésére is.

Transzformátortűz és több egyéb meghibásodás okozták a győri áramszüneteket

Az extrém hőség miatt jelentősen megnőtt a villamosenergia-hálózat terhelése, az E.ON takarékos energiahasználatot kér a lakosságtól.

Tilos elektromos rollerrel közlekedni Győr belvárosának két legforgalmasabb utcájában

A város a gyalogosok és kerékpárosok biztonsága érdekében hívja fel a figyelmet az új szabályok betartására.

Hűsítőpont nyílt Győr belvárosában a kánikulai napokra

Klimatizált pihenőhely, ivóvíz és mosdó várja a felfrissülni vágyókat a Látogatóközpontban.

Görög Ibolya tartott protokoll-tréninget a győri GYHG munkatársainak

A szakmai fejlődés és a magabiztos kommunikáció került a középpontba a vállalat legújabb továbbképzésén.

Korlátozzák a polgármesterek és vármegyei közgyűlési elnökök javadalmazását

A jogalkotók úgy fogalmaznak, hogy a törvény célja, hogy nemzetgazdasági érdekből megakadályozza, hogy a főpolgármester, a megyei jogú városok és a fővárosi kerületi önkormányzatok élén álló polgármesterek, a vármegyei önkormányzatok közgyűlési elnökei, valamint a polgármesterek illetménye automatikusan, évről évre emelkedjen.