Egy celldömölki srác indulhat az ötnapos, 330 kilométeres kutyaszánversenyen

ugytudjuk.hu 2018-12-13 14:46:00
Úgy, hogy még soha nem hajtott kutyaszánt.

A Fjällräven Polar egy amatőröknek meghirdetett jéghideg megmérettetés, ahol csak kívülálló startolhat, és ahol öt nap alatt 330 km-t kell megtenni kutyaszánnal -20 fokban, Norvégiát és Svédországot átszelve. A verseny honlapján lehetett szavazni, hogy a világ különböző tájairól ki indulhat a versenyen, ma 10 óra volt a határidő.

A közép-európai régióból egy 27 éves celldömölki srác, Varga Dávid kapta a legtöbb szavazatot, így ő vehet részt az áprilisi viadalon. Dávid legnagyobb ellenfele egy szerb versenyző volt a szavazáson, felváltva vezettek - végül több, mint hatezer szavazattal nyert a magyar fiú.

David for Polar

Sziasztok! Kérlek támogassatok szavazással és megosztással: www.davidforpolar.com (kattints a VOTE-ra) Mostantól a szavazás végéig élőben követhetitek az eseményeket. Addig szuper a...


Dávid a Blikknek néhány hete azt mondta, még soha nem hajtott kutyaszánt, de a kalandok megszállottja. Éppen ezért reméli, hogy idén ő nyerheti meg a legkeményebbnek tartott versenyt, a Fjällräven Polar 2019-et.

Szólj hozzá!

Több pénz jut idén a kultúrára a győri költségvetésben 

Pintér Bence szerint a 2026-os büdzsé jelentős többletforrást biztosít a város kulturális intézményeinek és programjainak.

A Széchenyi téren emlékeznek március 15-re Győrben

Kósa Roland a történelmi helyszínre hívja a győrieket, ahol egész napos családi programokkal idézik fel az 1848-as eseményeket.

Küszöbön a győri Tavaszi Fesztivál 

Március közepétől koncertek, kiállítások és családi programok várják az érdeklődőket a város több pontján.

Tavalyi áron kerülhet a tojás a húsvéti asztalra

90 és 110 forint között lesz az ára.

Benzinárstop friss - az automata kutakra nem vonatkozik a védett ár ha nincs személyes ellenőrzés a helyszínen

A kutasoknak ráadásul fel kell jegyezniük a rendszámot vagy a forgalmi vonalkódját, az adatokat pedig a NAV felé is továbbítani kell.

Nyílt napok lesznek a győri bölcsődékben és óvodákban

A város több intézménye is megnyitja kapuit a szülők és a gyerekek előtt.

Várostörténeti séták Győrben - indul a Rómer Múzeum idei programsorozata

Forradalmi történetek, költészet, művészet és vallási emlékek.

Önkormányzati pénzből újulnak meg a győri iskolák

Torna- és tantermek illetve eszközök korszerűsítésére jutott támogatás több intézményben, a tavaly sikeres program idén is folytatódik. 

Magyar Péter: „Összehangolt csalások és orosz beavatkozás nélkül nem tud győzni a Fidesz”

A TISZA elnöke a választások előtt komoly lejárató kampányra számít a kormány részéről. 

Antikommunistának tartja magát a korábbi MSZP-s Czeglédy Csaba

AI orosz katonák kerültek Szombathelyre a politikus legutóbbi posztjában.

A településeken fészkelő vetési varjakat veszi számba a Magyar Madártani Egyesület

A lakosság is bekapcsolódhat, sőt, várják a segítségüket.

Buszsofőrre támadt egy férfi Győrben

Vezetés közben bántalmazta, veszélybe sodorva ezzel a többi utast is. 

Védett árat vezet be a kormány az üzemanyagoknál

A benzin 595 forint, a gázolaj 615 forint lesz fixen.

Napra pontosan tíz éve tart a válsághelyzet Magyarországon - de ne aggódj, a kormány megvéd

A különleges jogrend mára a mindennapi kormányzás eszközévé vált.

Fodor Roland pont akkor adott tanácsot havi 800 ezer forintért a Győr-Szol-nak, amikor kiürült a lakáskassza 

Kósa Roland szerint egyre több részlet derül ki abból, hogyan működött a városi cég abban az időszakban, amikor eltűnt az 1 milliárd 700 millió forint.