Az Egis Körmend nyerte a Sopron elleni szomszédvári rangadót

Vágvölgyi Bálint 2020-01-11 19:54:00
Végig kiélezett meccs volt.

A bajnokság két legjobb formában lévő csapata, a sorozatban négy-négy győzelmet számláló Egis Körmend és a Sopron KC találkozott a 15. fordulóban.

Négy perc után még nem volt pontjuk a házigazda vasiaknak, míg a Sopron Carter és Jogéla révén már hatnál járt - írja a BB1.hu, kosaras szakportál. Varnado egy triplával törte meg a hazai kosárcsendet, de a különbség gyorsan visszaállt: Kinney szintén hárompontossal felelt. Cartert nehezen tartották a házigazdák, újabb pontjaival már 11-4-re vezetett a Sopron. Viszont pillanatok alatt eltűnt a vendég fór: Varnado dupláját Ferencz toldotta meg egy távolival, Németh közelije már egyenlítést ért, Turner révén pedig a vezetést is átvette a Körmend a negyed hajrájában (13-11).

A második tíz perc elején is kimaradtak az első körmendi próbálkozások, de Edwards gyorsan javított (15-11). A Körmend 17-13-ig tartotta is a négypontos vezetést, Rivers két büntetője és Jogéla triplája viszont már a Sopron vezetését jelentette. Egy hazai kosárra Rivers most kintről felelt, nem sokkal később viszont Varnado is megmutatta: távolról is jól céloz, második tripláját is elsüllyesztette (23-23). A folytatásban is felváltva estek a kosarak, Carter akcióival egy perccel a félidő vége előtt ismét fordított a Sopron (30-31). Amire újfent volt hazai válasz: 34-32-vel mentek pihenőre a csapatok.

Rivers 5-0-s rohammal húzta a Sopront, gyorsan átvették a vendégek a vezetést. A Körmend válaszolt – ott folytatódott a meccs, ahol az első félidőben abbamaradt. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, 46-45-ös körmendi vezetésnél ismét csak egy pont volt közte, de Varnado akcióból, Turner pedig büntetőből növelte a hazai vezetést. Kicsivel több mint egy perccel a harmadik negyed vége előtt Varnado megdobta huszadik pontját is – a Sopron viszont ezt a negyedet is egálra hozta, 19-19 pont esett, így 53-51-nél fordultak az utolsó tíz percre a felek.

Gyorsan egyenlített a Sopron, de úgy tűnt, a Körmend érhet révbe: 58-55 után Ferencz dobott zsinórban két triplát, amivel először közelítette a tízpontos különbséget a házigazda. A Sopron azonban 10-0-s futással gyorsan visszavette a vezetést: Rivers triplája zárta le a gyors zárkózást. Ismét Ferencz köszönt be távolról 66-67-nél, Edwards és Turner pontjaival pedig nőtt a különbség. Az utolsó nagy körmendi rohamra már nem tudott reagálni a Sopron: 76-71-es körmendi győzelem született a végig nagyon kiélezett találkozón.

Egis Körmend – Sopron KC 76-71 (13-11, 21-21, 19-19, 23-20)

Bajnokság, 15. forduló
Körmendi Városi Sportcsarnok
Kapitány G., Farkas G., Török R. (Várhalmi Zs.)

Körmend: Turner 10/3, Edwards 12, Takács K. 3/3, Varnado 26/12, Taylor 4. Csere: Ferencz 15/15, Durázi 4, Németh Á. 2.

Sopron: Kinney 8/6, Rivers 21/9, Supola 2, Jogéla 13/6, Carter 19. Csere: Thompson 8, Werner -, Molnár M. -.

Beröffentették a Leopardokat: Zajlik a magyar harckocsizók átképzése

2023-ra, mire megérkeznek a világ legjobb harcjárműveinek számító Leopard 2A7-es tankok első példányai, már a magyar katonák átképzése is befejeződik.

Nem lesz zárt az új győri buszok vezetőfülkéje

A koronavírus-járvány miatt érdeklődött a szakszervezet.

1 éves a szombathelyi imázsfilm

4 millió 300 ezer forintba került, eddig 34 ezren látták.

A Hungast marad az SZKKA névadó szponzora

Továbbra is a klub mellett állnak.

Itt van az ősz: nyugaton kezd el esni ma az eső

A délelőtti, déli óráktól zivatarok is kialakulnak, helyenként heves zivatar is várható.

LMP: véget kell vetni a zöldfelületek pusztításának!

A párt szerint ugyanis ez a klímaváltozás megfékezésének és a levegőminőség megóvásának is elemi feltétele.

Van egy koronavírusos játékos a soproni kosárcsapatban, a szombati Falco elleni meccsük azonban nem marad el

A fiatal karanténba került, a csapattársak és a stáb tesztje negatív lett.

Kidobás helyett javítás: 100 euróig átvállalja az elromlott háztartási gépek javítását Bécs

Ezzel nemcsak a környezetet védik, hanem a koronavírus miatt bajba jutott vállalkozásokat is segítik.

Ilyen az, amikor egy internetes troll megtalál

Egyszer csak jön egy hívás, hogy az egész családod meg fog dögleni.

Körmend kosárcsapata nem megy Kecskemétre

A Pakssal játszik Váradi Kornél csapata.

Oszlopnak hajtott egy autó a Vas megyei Egervölgyben

A kámi önkéntes, a sárvári és a körmendi hivatásos tűzoltók végzik a műszaki mentést.