Győzelemmel búcsúzott az Egis Körmend a nemzetközi kupától

Vágvölgyi Bálint 2020-02-05 20:10:00
A holland Zwollét verték.

Meglepően gyér érdeklődés fogadta az Egis Körmend és a Zwolle FIBA-kupás búcsúját - írja a BB1.hu, kosaras szakportál. Eleinte kevés pont született, annál több volt a hiba. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, egészen a nyolcadik percig, amikor is 11-16-nál időt kért a Körmend. 18-18-nál ki is egyenlítettek a hazaiak, de onnantól már csak a hollandok dobtak pontot az első negyed végéig (18-23).

A tizenkettedik percben a reklamáló Varnadóra fújtak technikait, de nem kapott belőle kosarat a Körmend. Filipovic viszont a következő támadásból ziccert dobott, 24-27-nél a Zwolle kért időt. Elég hamar sikerült fordítani, így 28-27-nél megint vendég timeout következett. Megint megléptek kilenccel a kék mezesek, a félidőre picit közeledett az MTE (37-44).

Egy perc alatt öt pontot szerzett a Zwolle, ezzel máris kétszámjegyűvé vált a különbség. 2-12-es szériát követően, a huszonnegyedik percben, 39-56-nál időt kért Zollner. Durázi be is vágott egy hármast, igaz azonnal jött is rá a válasz. A harmadik felvonás krónikájához tartozik, hogy egy palánk alatti felugrást követően Varnado rosszul esett és megsérült, elővigyázatosságból nem is folytatta tovább a játékot.

62-70-ről indult a negyedik etap. Két perc után időt kért a Zwolle, de hiába, mert Kastrati kosara után már csak kettő volt közte (68-70). Érkezett Dorsey Walker harmadik és aztán rögtön utána a negyedik triplája (4/4). Zoller felmutatta a T-betűt. Ezzel egyébként nagyjából el is lőtték a puskaporukat a vendégek, a hajrát okos és céltudatos játékkal hozta le a magyar bajnoki ezüstérmes, amely ha nem is sziporkázó játékkal, de győzelemmel zárta a nemzetközi szereplését.

Egis Körmend - Landstede Hammers Zwolle 87-80 (18-23, 19-21, 25-26, 25-10)

FIBA Europe Cup, K-csoport, 6. forduló
Körmend, Városi Sportcsarnok,

Körmend: Turner 14/3, Takács -, Edwards 10, Varnado 7/3, Taylor 13. Csere: Durázi 7/3, Ferencz 16/9, Filipovic 6, Kastrati 14/6, Németh -.

Zwolle: Kherrazi 3, Schilder 3/3, D. Van Oostrum 13/9, Dorsey Walker 21/12, Dahlman 24. Csere: L. Van Oostrum -, De Pagter 10, Aarninkhof 6/6.

Közös listát állít Budapesten és az EP-választáson a DK, az MSZP és a Párbeszéd

A közös EP-lista vezetője Dobrev Klára lesz, a lista első négy helyét a DK kapta.