Kiütötte az ellenfelét az Egis Körmend

ugytudjuk.hu 2020-01-29 20:01:00
Hatalmas fölénnyel nyertek a vasiak.

Azt már korábban eldőlt, hogy a hátralévő két forduló eredményétől függetlenül az Egis Körmend már nem juthat tovább a FIBA Europe Cup második csoportköréből, írja a BBall1.hu. Ettől függetlenül a vasiak fogadkoztak, mindent megtesznek azért, hogy szépre sikerüljön a hazai búcsú. A csoportelső Dinamo Kijev ellen nem ígérkezett könnyű feladatnak.

Az első kosarat a Körmend szerezte, Turner volt eredményes a büntetővonalról. Remekül kezdték a meccset a vasiak, három perc után 15-4-re vezettek, Turner egymaga hét pontot dobott. Időt is kértek az ukránok. Nem sokat használt. A piros-feketéknél Taylor, Turner és Kastrati is betalált. 21-4 volt az eredményjelzőn. Két perccel a negyed vége előtt, Németh Ákos hintett egy triplát, majd egy duplát. Jó pillanatai voltak a fiatal magyar kosarasnak. A negyed vége 33-13 lett.

A második negyedben ott folytatta a Körmend, ahol abbahagyta. Motiváltan, jól kosárlabdázott Matthias Zollner együttese. A tréner több fiatalnak is lehetőséget adott, akik éltek is ezzel. Jól szállt be Durázi és Filipovic is. A Körmend gyorsan közé rakta a harmincat, és gyakorlatilag eldöntötte a meccset. 60-32.

A második félidő gyakorlatilag edzőmeccsé silányodott. A vasiak fantasztikus napot fogtak ki, a Kijev pedig egyre jobban elengedte a mérkőzést. Lehetőséget kapott Martinez is, de Varnado, Kastrati és Turner vitte a prímet.

A harmadik negyed végén 83-52 volt az eredményjelzőn, a végeredmény pedig 96-74 lett.

Egis Körmend - BC Kijev Basket 96-74 (33-13, 27-19, 23-20, 13-22)

FIBA Europe Cup, K-csoport, 5. forduló
Körmend Városi Sportcsarnok
Játékvezető: Vučković (szlovén), Kounelles (ciprusi), Mavisu (török)

Egis Körmend: Turner 17/9, Edwards 7/3, Kastrati 16/6, Varnado 17/15, Taylor 11. Cserék: Durázi 2, Ferencz 15/6, Filipovic 4, Németh 7/3, Takács -, Oroszi -, Martinez -.

BC Kijev Basket: Korenyuk 21, Shepherd 5/3, Bliznyuk 5/3, Hill 5/3, Pavlov 12. Cserék: Kondrakov 11/9, Zaiets 5/3, Klassen 2, Petrov 5/3, Pustozvonov -, Krutusz 3/3.

Szakadozik a felhőzet csütörtökön, de lehet zápor

A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 17 fok között valószínű.

Mire számíthat a cserbenhagyó ittas vezető?

Magyarországon a KRESZ egyértelműen tiltja a járművezetők számára az alkohol fogyasztását, illetve a járművezetést ilyen esetekben.

Elküldték Kuznyecovot az ETO-ból

Két hónapig volt vezetődedző.

Péntektől teljesen lezárják a szombathelyi Rumi utat

A Szőlős utca és a "mozaikos" kereszteződés között fognak aszfaltozni.

Nyomoz a rendőrség a csepregi önkormányzat körül

Ismeretlen tettes ellen sikkasztás vétsége miatt tettek feljelentést.

Első körben nem kapott licencet a Haladás

A zöld-fehérek április 25–től május 3-ig pótolhatják a hiányzó dokumentumokat, és bizonyíthatják a Klublicenc Szabályzatnak való megfelelésüket.

Három új gyalogátkelőhelyet terveztetnek meg Szombathelyre

Az elképzelés szerint a Markusovszky kórházzal szemben, a Dolgozók útján és a Körmendi úton is egy-egy új zebra létesül hamarosan.

LMP: minél több zöld képviselőre van szükség az EP-ben

Akik aláírásukkal az LMP-t támogatják, egyúttal nemet mondanak az akkumulátor-gyártásra - jelentette ki Tetlák Örs, az ellenzéki párt országos elnökségi tagja kedden Budapesten.

Rács mögött a győri "pikó báró"

55 éves kábítószerdílert fogtak el a Győr-Moson-Sopron vármegyei nyomozók.

Szózene est Pajor Tamással és Varga Bencével (Zaporozsec)

Április 25-én 19 órától a szombathelyi Weöres Sándor Színház Márkus Emília termében.

Hogyan alakíthatunk ki egy kis magánszférát a kertben?

Akinek nagy kertje és esetleg még medencéje is van, az tudja nagyon jól, hogy néha meglehetősen nehéz elrejtőzni a kíváncsi szemek elől.

Saját szurkolóira hívta a rendőröket a Haladás vezetősége

A hétfői futsal meccsre mentek ki a foci csapat drukkerei kinyilvánítani a véleményüket.