Egészséges tölgyfát vágtak ki a szombathelyi Nyitra utcában, fel vannak háborodva a környék lakói

Farkas Bazsi 2019-03-29 11:17:00
A területre szabadtéri fitnesz parkot terveznek, de nem értik, miért nem lehetett a fa árnyékába tervezni az eszközöket.

Olvasónk, Dóra keresett meg minket azzal, hogy tolmácsolja a Nyitra utca környékén lakók felháborodását. A Nyitra és a Kötő utca kereszteződésében több fa is áll, többek között egy tölgy fa is, illetve csak állt, ezt ugyanis a napokban kivágták. 

A területre egy szabadtéri fitness parkot terveztek, valószínű emiatt vágták ki a fát, ami úgy néz ki, a törzséről készült fotók alapján,  hogy egészséges volt. 

A lakók nem értik, hogy miért kellett kivágni a fát, amikor hely lett volna bőven a sporteszköznek úgy is, hogy közben a tölgy is megmarad. 


Valóban furcsa, hogy fákat vágnak ki, látszólag indokolatlanul Szombathelyen, akkor amikor a város mostanában rendre a legrosszabb levegőjű települések rangsorának élén tanyázik.


 

Szólj hozzá!

Kristálytiszta Facebook-profil - így tűntek el a kritikus hangok Fekete Dávid oldaláról

A Digitális Polgári Körök megjelenésével látványosan megváltozott a győri fideszes frakcióvezető közösségi oldala.

Nem elég, hogy megverte a gyereket, még meg is fenyegette élettársát egy sárvári férfi, hogyha elmondja a bántalmazást, akkor megöli

Majd a feleségét is megfenyegette, hogyha terhelőt vall rá, akkor nem kapják vissza a hatóság által nevelésbe vett gyermekeiket.

Gyermek- és fiatalkorú sértettje is volt egy rolleres balesetnek egy Sopron melletti kisvárosban

Túl gyorsan mentek, autónak ütköztek, és csak az egyikőjük viselt sisakot. 

Az etikett címke jelentősége a termékek piacán

A termékek címkézése talán sokak számára egyszerű és rutinszerű feladatnak tűnhet, de valójában jóval mélyebb jelentőséggel bír ez a tevékenység.

Bíróság mondta ki: jogsértő volt Magyar Péter „lepoloskázása”

A Mediaworks-nek bocsánatot kell kérnie a TISZA elnökétől.

Rekord adatforgalom az ünnepek alatt a magyar mobilhálózatokon

A karácsonyi és újévi időszakban ugrásszerűen nőtt az internetezés és a tévézés, több szolgáltatónál történelmi csúcsokat mértek.

Fegyverrel fenyegetőzött két férfi az Ifjúság körúton Győrben

Kivonult a TEK, lövések végül nem dördültek.

Szombathely egy új parkkal, és tisztább levegővel is gazdagodott a Just Nature projekt által

A helyi önkormányzat zöld projektje a végéhez ért, de hamarosan még nagyobb zöld felület kaphat teljesen új kinézetet a városban.

A magyar kultúra napja Győrben - ünnepi esemény a Városházán

Díjátadóval és kulturális műsorral emlékezik meg a város január 22-én a magyar kultúra napjáról.

Íme a hétvégi programok Győrben és a környéken

Sóterápia, éjszakai bevetés, Ványa bácsi, székely fonó és egy csomó minden más. 

Lejárt számláik kifizetésére nyert pályázaton pénz Kőszeg, és Csepreg

Ágh Péter nem felejtett el pózolni egyik település polgármesterével sem.

Ha kimozdulnál a hétvégén Győrből, mutatjuk mit csinálj!

Lemezbörze, power-jóga, mini disco, újjászületés - hogy csak a legjobbakat említsük. 

Magyar Péternek sikerült, amit Orbán meg sem próbált - szóra bírta Robert Ficot a Beneš-dekrétumok ügyében

A szlovák elnök nyíltan magyarellenes választ adott, a magyar kormányfő pedig hallgat.

Megölte és feldarabolta a saját édesapját egy férfi, maradványait pedig lehúzta a vécén

Röviddel az apa halála után a házaspár a közös gyermekükkel együtt beköltözött az elhunyt házába, a tulajdonában lévő tárgyakat pedig értékesíteni kezdte, zálogba adta és a személygépkocsiját is használatba vette.