Drogos szektás volt az újpesti késelő

Székely Zoárd 2020-12-29 09:47:00
Az egész utca rettegett a támadótól.

Teljesen kiszámíthatatlan volt a viselkedése, ezért az egész utca rettegett M. Pétertől, aki szenteste reggelén Újpesten egy 25 centis bajonettel támadt egy járőrre – írja a Blikk. A súlyosan megsebesített rendőrt azóta kiengedték az intenzív osztályról.

Késsel rontottak egy rendőrre Újpesten, a támadót lelőtték

Lelőtte a járőrtársa életére törő férfit egy rendőr Újpesten csütörtök reggel, a késes támadó a helyszínen meghalt, a sérült rendőrt kórházba vitték - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon. Azt írták: a rendőrségre egy IV. kerületi, Kassai utcai társasház lépcsőházában hangoskodó férfiről tettek bejelentést csütörtök reggel fél hét után.

A délegyházi M. Péterről azt írja a lap, hogy a község egyik rendezett utcájában élt egy ideig az élettársával és a kisfiával. Mivel a férfi rendszeresen drogozott, párja úgy érezte, nemcsak rá, de a kisfiukra is veszélyt jelent az apja, ezért szakított vele. A férfi ezt követően költözött édesanyja újpesti otthonába, de a gyermekét ezután is viszonylag rendszeresen látogatta.

„Szerencsére már nem lakik Délegyházán, nem bírtuk, mert hol mosolygott, hol agresszív volt. A drog mellett mostanában valami szektába is beállt, s mondogatta, hogy a Covid elől elviszi oda a gyereket"

– mondta M. Péterről egy délegyházi, aki egy utcában lakott a lelőtt férfival.

A Blikk elérte M. Péter volt élettársát is, akit megdöbbentett az eset:

„Péter nem volt rossz ember"

– mondta a nő, aki már három éve nincs együtt a férfival. Azt is elárulta, hogy „a szörnyűség óta folyamatosan retteg a kisfiuk”.

December 24-én reggel a lap szerint M. Péter egyből a kiérkező rendőrökre támadt a nála lévő bajonettel. Az egyik járőr azután lőtt rá, hogy társát súlyosan megsebesítette az őrjöngő férfi a 25 centis pengével. M. Péter két golyóval a testében követte egy emelettel feljebb a rá tüzelő járőrt, végül ott kapott halálos lövést.

„Valóban vannak olyan szerek, amelyek kifejezett agresszivitást váltanak ki, őrjöngő gyilkossá változtatva azokat, akik a rabjaivá válnak. Legfőképp az alkohol tekinthető ilyennek, de más drogok, így a speed típusúak vagy a kokain is hasonló hatást vált ki. Kizártnak tartom, hogy önmagában a felzaklatott lelkiállapot ilyen kontroll nélküli bűncselekményre késztessen valakit."

– mondta a lapnak Funk Sándor addiktológus.

 

Szólj hozzá!

Feloszlatta magát a gersekaráti képviselő-testület 

Időközi választás jön a településen.

Napóleon ismét bevonult Győrbe

Több mint száz hagyományőrző idézte fel a város 1809-es ostromának eseményeit.

Megvannak Győr-Moson-Sopron vármegye kedvenc tesitanárai

Három pedagógus kapta meg a K&H mozdulj! az év kedvenc tesitanára elismerést a vármegyei szavazás után.

Media1: A Vas Népe és a Kisalföld is megmarad napilapnak

A Magyar Nemzet napilapként megszűnik, hetilapként üzemel tovább.

Milyen kép alakult ki az emberekben a kannabiszról?

A kannabiszról sok embernek még ma is elsősorban a bódulat, a tudatmódosító hatás és a jogszabályok által korlátozott használat jut eszébe.

Sétabottal ütötte meg utastársát egy győri buszon egy férfi - vádat emeltek ellene

Egy hátizsák miatti szóváltás fajult tettlegességig, az ügyészség felfüggesztett szabadságvesztést indítványozott.

Sporttal és kulturális programokkal erősítették az elfogadást az I. Combinated Leasures rendezvényen, Győrben

A közösség erejét ünnepelték ezzel a Városház téren - Balog Farkas Renáta szerint fontos, hogy az atipikus fejlődésű gyermekek minél láthatóbbá váljanak.

Új plébános kerül a szombathelyi Kálvária templom élére

Perger Gyula atya lesz a Herényi Plébánia plébánosa. Személyi változásokat jelentett be a Szombathelyi Egyházmegye.

Széchenyi Egyetem: oktatási célokat szolgál jelenleg a vitnyéd-csermajori ingatlan

A Belügyminisztérium és az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság arról tájékoztatta az egyetemet, hogy az ott 2022 óta ideiglenesen elhelyezett ukrajnai menekültek által okozott károk helyreállítása, valamint a további állagromlás megelőzése érdekében szükséges felújítási munkálatokat kíván végezni.

A japán minimalizmus és a skandináv dizájn találkozása

A lakberendezés egyik legérdekesebb stílusa jelenleg a Japandi, ami a japán és skandináv irányzatok tökéletes uniójaként ismert.

“Rendelkezésünkre áll a klub és az ELTE közötti teljes levelezés”

SZKKA szülői munkaközössége is reagált arra, hogy az ELTE kitette az kéziseket a sportcsarnokból és az irodákból is.

Kaposvárról igazolt a címvédő Falco

Uros Rosic elhagyta a Kaposvár csapatát és a férfi kosárlabda NB I-ben címvédő Falco KC Szombathely színeiben folytatja pályafutását.

Teljesen átszerveznék a közmédia intézményrendszerét

A megszűnő Közszolgálati Közalapítvány helyett létrejönne a Független Közmédia Testület.

Magyar Péter: az illegális migráció elleni harc az Orbán-kormány egyik legnagyobb hazugsága

A miniszterelnök szerint az előző kormány hazudott a költségvetési számok, az uniós források, az orosz-ukrán háború, a rezsicsökkentés kapcsán, és az ország társadalmi helyzetéről is.

Nem vagyunk “haveri kivitelezők “-k!

Közleményben reagáltak Magyar Péter kijelentésére a hónapok óta a pénzükre váró honlapfejlesztők, akik részt vettek a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” Programba.

Polgármesteri dicséretet kaptak Győr legkiválóbb diákjai

A város először rendezte meg az Érdemes Diákok Köszöntése ünnepséget, ahol tanulmányi, sport- és közösségi teljesítményeket ismertek el.

Tóth Péter: Az olvasás ünnepe a győri könyvhét

A kabinetvezető szerint a személyes találkozások és a könyvek közös felfedezése ma talán fontosabb, mint valaha.

Hétfőtől sávbővítés és forgalomkorlátozás lesz a Fehérvári út és a Zöld utca csomópontjában

Június 15-én kezdődik az a fejlesztés, amelytől a torlódások csökkenését és a közlekedés gördülékenyebbé válását várják.

Szombathelyen tart kihelyezett ülést a Parlament Élő Környezetért Felelős Bizottsága

Jövő héten csütörtökön a Megyeházán tanácskozik a grémium. A téma az azbeszt lesz.