Drága alkoholos italokra költött közpénzből Orbán szegényügyi tanácsadója

Pintér Bence 2020-10-31 10:11:00
Whiskyk, borok, pezsgők – magas élet szegényügyi miniszterelnöki főtanácsadó-módra.

A minap kiderült – mivel a DK kiperelte –, hogy mire költötte el költségkeretét Hegedűs Zsuzsa, Orbán Viktor szegényügyi miniszterelnöki főtanácsadója. A számlák közül a párt azt emelte, ki, hogy

a szegényügyi miniszterelnöki főtanácsadó feltűnően sokat költött drága alkoholos italokra közpénzből.

A párt ugyan mintegy százezer forint értékben oborokról és pezsgőkről írt, az Azonnali szakértő szerzője azonban rámutatott, hogy a bolti blokkok alapján inkább 150 ezer forintról, és jóval többféle italról van szó. A DK által is említett Chianti borokon, az Amaronén és a Veuve Clicquot pezsgőn túl „belefért a büdzsébe egy Mumm-pezsgő, egy Martini brut pezsgő, egy Chivas Regal whisky, pár palack bordeaux-i, pár palack Marsala, és egy jó házból származó spanyol Pintia tempranillo” – írja Bukovics Martin, a lap borszakértő főszerkesztője.

Czeglédy Csaba szombathelyi önkormányzati képviselő az erről szóló posztjában kiemeli: a Miniszterelnöki Kabinetiroda most azzal védekezik, hogy a számlákon szereplő alkoholos italok üzleti ajándékok voltak, ezzel szemben a per során azzal próbálták elkerülni a számlák kiadását, hogy azokon „a miniszterelnöki megbízott személyes adatai szerepelnek, azokból következtetést lehet levonni étkezési, fogyasztási szokásaira, illetve az ételek speciális jellegéből az érintett személy egészségi állapotára is”.

Szólj hozzá!

Magyar Péter szerint Orbán Viktor belesodorhatja hazánkat az iráni háborúba

A Kormányinfón elhangzó Gulyás Gergely válaszból vonta le a következtetést.

434 millió forintos kiadással tervezi a Haladás a 2026/2027-es bajnoki szezonját

A következő idényben a bajnokság megnyerése, és az NB II-be való feljutás a cél.

Március 27-én nyit Szombathelyen a húsvéti vásár

Lesz kalandpark is, amit a a tavaszi szünet végéig látogathatnak majd a gyerekek.

Elkészült a szombathelyi vasútállomásépület felújítása

A felújítási-karbantartási munkákkal tizenkét hónap alatt végeztek. 250 millió forintot költöttek el.

Kölcsönadott szerszámok miatt önbíráskodott egy ivánci férfi

Csontozókéssel próbálta meg visszaszerezni a holmiját.

21 Kutatóközpont: a fiataloknál tarol a TISZA, az időseknél még tartja magát a Fidesz

A friss felmérés szerint erősen kettészakadt a választók tábora - kor és nem alapján is látványos különbségek rajzolódnak ki.

85 millió forint jut idén Körmenden útfelújításra

A város költségvetésében több tételt is a Változást a Városért Egyesület módosításával fogadtak el.

Fekete Dávid nem vett részt a szerdai rendkívüli győri közgyűlésen

A Meta összeesküvés-elmélet felderítése fontosabb volt.

A garázskapu mérete számít: amit érdemes tudnod

Sokan hajlamosak alábecsülni a megfelelő garázskapu méretének fontosságát. Persze, sokan csak arra gondolnak, hogy elég széles és magas legyen az autójuk számára. Azonban ennél azért jóval több tényezőt kell figyelembe venni.

Nyári, estébe nyúló futóversenyt szerveznek Szombathelyen

A város olyan pontjain is lehet majd nyargalni, ahol egyébként nem lehet futni.

Innovatív vízellátási megoldások: a szivattyúrendszerek evolúciója

Az épületek vízellátása az évek során nagy változáson esett át. A legújabb technológiáknak köszönhetően a modern szivattyúk lenyűgöző teljesítménnyel bírnak, miközben a környezet megóvására is fókuszálnak.

Esővízgyűjtőket osztanak Győrben

A Zöld lépések program keretében megkezdődött a tartályok kiosztása, a cél a fenntarthatóbb városi működés erősítése.

Toronyba is ellátogat Magyar Péter a héten

Celldömölköt és Szentgotthárdot is útba ejti.

A győri kerékpárosok segítségét kéri a városvezetés

Most bárki elmondhatja javaslatát, hogy mire költsék a bringás infrastruktúra fejlesztésére szánt 50 millió forintot.