Doppingbotrányba keveredett a Real Madrid csapatkapitánya

Vágvölgyi Bálint 2018-11-23 20:21:00
Most Sergio Ramos került a Football Leaks célkeresztjébe.

Újabb botránycikkel állt elő a Football Leaks, a német Der Spiegelben jelentette meg a legújabb sztoriját, aminek a főszereplője a Real Madrid és a spanyol válogatott ikonja, Sergio Ramos - írja a Rangadó.

A cikk szerint a madridiak csapatkapitánya a 2017-es Bajnokok Ligája-döntő után doppingvizsgálatra ment, ami után megállapították, hogy a vizeletében dexametazont találtak. A szer, ami fájdalomcsillapításra és gyulladáscsökkentésre is alkalmas -  fokozza a koncentrációképességet és a gondolkodási és észlelési folyamatokat -  szerepel a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) tiltólistáján.

Vannak azonban olyan szerek, amik használata engedélyezett és tartalmaz dexametazont is, viszont ezt előre kell jeleznie a csapatorvosnak, utólag már nem fogadják el, ekkor már gyanúsnak tekintik a mintát

– ebben az esetben azonban ezt nem jelezte előre a királyi gárda.

A Football Leaks megjegyzi, a Real Madrid csapatorvosa megerősítette, hogy Ramos kapott két injekciós tűvel is a dexametazonból a meccs előtti napon, egyet a térdébe, egyet pedig a vállába, a jelentésben viszont a Celestone Chronodose volt feltüntetve – amire ugyanaz a szabály vonatkozik, mint a dexametazonra –, így az orvos hibázott, az UEFA pedig ennyiben hagyta az ügyet.

A cikk hozzáteszi, nem ez volt az egyetlen, amikor a spanyol válogatott labdarúgó megszegte a szabályokat. 2018 áprilisában az egyik spanyol doppingellenes szervezet is tesztre várta, ami előtt Ramos lezuhanyzott, márpedig a szabályok egyértelműen kimondják, hogy sem zuhanyozni, sem wc-zni nem lehet egy ilyen vizsgálat előtt.

Szólj hozzá!

Takács Tibor lehet Vas megye új rendőr főkapitánya

Július közepén tartanak állománygyűlést, itt jelenthetik be az új főkapitányt.

Harminc év után újul meg a győri buszpályaudvar környékének egyik legrosszabb útszakasza

Július 6-án kezdődik a Zrínyi utca és a Hunyadi utca felújítása, a munkálatok idején forgalomkorlátozásokra is számítani kell.

Republikon: közel háromszoros a TISZA Párt előnye a Fidesz előtt

A június végi felmérés szerint tovább nőtt a különbség a két legnagyobb politikai erő között, miközben a kisebb pártok támogatottsága érdemben nem változott.

A víz jövőjéről tanácskoztak Győrben - jubileumi konferencia a fenntartható megoldásokért

Ötödik alkalommal rendezték meg, a „Víz, amit akarunk” konferenciát, ahol a klímaváltozás és a biztonságos vízgazdálkodás állt a középpontban.

Kedvezőbb megoldást kínál a GYHG az építési törmelék leadására Győrben

Országosan fizetőssé válik a hulladékudvari leadás, városunkban azonban továbbra is elérhető egy jóval olcsóbb lehetőség.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.

A gyűlöletnek nincs helye a közéletben – a Védvonal lépett a Kovács Ákost gyalázó kommentek miatt

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint elfogadhatatlanok azok a hozzászólások, amelyek az énekes súlyos betegségéről szóló hír alatt jelentek meg.

Átadták a 2026-os Szent László-érmeket Győr díszközgyűlésén

Négy, a város kulturális, sport- és közéleti életében kiemelkedő munkát végző személyiség vehette át az elismerést a Szent László Napok alkalmából.

Elhunyt Völler László, ismert szombathelyi vendéglátós

Jövő héten csütörtökön tartanak emlékező misét. 

Öntsünk tiszta vizet az azbesztes pohárba: szennyezett szerpentinitet találtak több győri útszakaszon, de a polgármester szerint nincs közvetlen egészségügyi veszély

A murvás utak tiszták, de több, 2020 előtt épült aszfaltos úton azonosították az osztrák eredetű kőzúzalékot, amely hosszú távon milliárdos beavatkozást tehet szükségessé.

Ha valami még hiányzott a nyárból: országjárásra indulnak Orbán digitális harcosai 

Miközben a Fidesz történeténelmi választási vereségét próbálja feldolgozni, a kampány csodafegyverének szánt Digitális Polgári Körök most épp közösségszervezésbe kezdenek.

Százezer forinttal tolja meg több százezer gyermek tanévkezdését a TISZA-kormány - éles váltás jon az iskolakezdési támogatásokban

A Fidesz-kormány éveken át az előrehozott családi pótlékot nevezte segítségnek, miközben a határon túli magyar családok ennél nagyságrendekkel nagyobb támogatást kaptak.

Az ELTE szombathelyi Gothard Asztrofizikai Obszervatórium is csatlakozott a chilei Vera C. Rubin Obszervatórium tízéves égboltfelmérő programjához

A program az égbolt eddigi legátfogóbb és legambiciózusabb felmérését ígéri az univerzum történetének jobb megértéséhez.