Donald Trump vasárnaptól bannolhatja a TikTokot

Fehér Buda 2020-09-19 11:17:53
Eztán már nem lehet letölteni az appot az Egyesült Államok területén.

Donald Trump minden valószínűség szerint vasárnap betiltja a TikTok-ot az Egyesült Államokban legalábbis erre lehet következtetni az amerikai kormány egy olyan törvényvázlatáról, amit a Kereskedelmi Minisztérium fog nyilvánosságra hozni még a mai nap folyamán. Az elnök ezt úgy akarja elérni, hogy az ország területén betiltják az app letöltési lehetőségét, így aki vasárnapig nem menti le a telefonjára az alkalmazást a Google vagy az Apple app store-jaiból, annak utána már nem is lesz rá lehetősége. De nem csak a TikTok, hanem a szintén kínai fejlesztésű WeChat is ugyanerre a sorsa fog jutni, írja a Metro.

Trump a nyár folyamán már belengette, hogy betiltja az appot, ha annak nem lesz amerikai vásárlója, mivel szerinte a Kínából származó applikáció súlyos fenyegetést jelent az amerikaiak információjának a biztonságára. Habár a tiltás valószínűleg már biztosan keresztül megy a héten, az appot ezután is használhatják azok, akik még vasárnap előtt letöltik azt. Arra viszont már nem lesz lehetőségük, hogy megkapják a fejlesztők frissítéseit, így az applikáció egy idő után használhatatlanná fog majd válni.

Az amerikai elnök azonban a jövőben még simán vissza is vonhatja a TikTok betiltását, ha a kínai tech óriás, a ByteDance eladja az applikációt egy amerikai cégnek. A vételről már több nagyobb céggel is komoly tárgyalásokat folytattak a fejlesztők, többek között a Microsofttal is, aminek jól jött volna egy olyan app, ami a fiatalokat szólítja meg. A Microsoft és a ByteDance között azonban nem jött létre az üzlet, a legfrissebb hírek szerint most éppen az Oracle nevű céggel folytatnak tárgyalásokat a fejlesztők.

A TikTok egyébkén az amerikai tinik körében iszonyúan népszerű, az USA-ban 100 millió felhasználó rendszeresen használja az appot. A WeChat pedig Kína legnépszerűbb üzenetmegosztója, amit az ország 1,4 milliárd lakosa közül több mint 1 milliárd használ. Trump szerint azonban a kínai hatóságok a TikTok-on keresztül könnyen turkálhatnak az amerikaiak infói között, ezért csapott le rá az elnök. Habár a kémkedésről a ByteDance és a kínai kormány is azt állítja, hogy nem történt meg, a WeChat esetében már többször előfordult, hogy tartalmakat, esetleg üzeneteket tiltottak le a kínai hatóságok, ami miatt akár jogos is lehet Trump félelme.

Szólj hozzá!

Plakátkészítés: hogyan legyél hatékony és jogszerű?

Gondoltál már arra, hogy a plakátkészítés mennyire kreatív és technikai kihívás lehet?

Jövő héten Körmendre érkezik Magyar Péter

Országjárára indul a TISZA-párt elnöke.

Vámos Zoltán beleszállt Rápli Róbertbe

A fideszes képviselőjelölt szerint ugyanis a tiszás jelölt hiába állítja, a Fidesz nem akar Szombathelyre akkugyárat létesíteni. 2023-ban a szombathelyi Fidesz-KDNP frakció nem szavazta meg, hogy Szombathely elutasítja az akkugyárakat.

Toscana és a Dolomitok képeken és történeteken keresztül Győrben

Diavetítéssel egybekötött útiélmény-beszámolóra várják az érdeklődőket február végén a Rómer Házban.

Buszmegállóban verekedett össze két férfi Szombathelyen

A verekedést kezdő férfi a rendőri intézkedés során más személynek adta ki magát.

„Partnerséget és válaszokat kértünk” - Kósa Roland a győri Lázárinfón több fronton szembesítette a minisztert

Vasútállomás, zajvédelem, szolidaritási hozzájárulás és átláthatóság - az alpolgármester szerint Győrben túl sok a kérdés és túl kevés a konkrét válasz.

Programajánló a hétvégére Győr környékén

Valentin nap, kolbásztöltés, koncert hegyek, zsibvásár, és még rengeteg minden más. 

Kósa Roland: Szeles Szabolcs nem mondott igazat

Az alpolgármester szerint a Fidesz korábbi megszorításai után most épp azok beszélnek támogatáshiányról, akik elvették a pénzt a győri sporttól.

2026 év lepkéje - a nagy tűzlepke

A faj három alfajából egy kipusztult, egyet pedig a kipusztulás veszélye fenyegeti.

Tanúként hallgatták ki Pintér Bencét a Győr-Szol-nál eltűnt 1milliárd 700 millió forint ügyében

A polgármester szerint nem könyvvizsgálatra, hanem végre konkrét pénzügyi adatokra lenne szükség.

A NAV a gépjárműadó-mentesség bejelentésére figyelmezteti a jogosultakat

Egyszerűen, online intézhető - a 2026-os díjat be sem kell már fizetni.

„Két éve ott álltam a Partizán stúdiója előtt” - Magyar Péter szerint ma már a győzelem kapujában állnak

Hatvan nap van hátra a választásokig, a TISZA elnöke szerint most már nem elképzelhetetlen a kormányváltás.

Mézes élet - fűszerezve: morzsák a mézeskalács történetéből a győri Esterházy-palotában

Időszaki kiállítás, tárlatvezetések és húsvéti mézesbábos programok várják az érdeklődőket 2026. május 3-ig Győr belvárosában.

Újrakezdés a randizásban: 6 praktikus tanács

A hosszú szünet utáni visszatérés a randizás világába izgalommal és némi aggódással is járhat. Sokunk kerül abba a helyzetbe, hogy évek múltán újra próbálkozik a párkereséssel.