Donald Trump most éppen azzal dicsekszik, hogy megnyert egy díjat, amiről kiderült, hogy nem is létezik

Fehér Buda 2020-09-15 06:45:58
Úgynevezett tehetség.

Donald Trumptól nem áll messze, hogy a Twitteren hencegjen az eredményeitől. Vasárnap viszont egy olyat sikerült tweetelnie, amitől a fél világ a fejét vakargatja. Az amerikai elnök ugyanis azt mondja, nemrég elnyerte a Bay of Pigs nevű díjat, amit a kubai származású amerikaiak ítéltek neki, írja az Independent. Trump azért volt jó kedvében a díj miatt, mert a jelenlegi adatok szerint a riválisa, Joe Biden nem igazán tudja megmozgatni a latin amerikai szavazókat, egyes felmérések szerint a jelenlegi elnöknek jobban örülnének a dél-amerikai származásúak.

Trump tweetjével viszont van egy kis probléma, 

a Bay of Pigs-díjról ugyanis kiderült, hogy nem is létezik. 

A Bay of Pigst, magyar nevén a Disznó-öbölbeli inváziót az olyan kubaiak hajtották végre 1961-ben, akiket kitoloncoltak az országból. A CIA segítségével előkészített invázió célja az volt, hogy megdöntsék Fidel Castro hatalmát, de ez végül nem sikerült. Az invázió viszont akkora árkot robbantott Kuba és az USA között, aminek még ma is érezhetik a negatív hatásait. 

A hadműveletről Miamiban nyílt is egy kiállítás, amit Trump 2016 októberében meglátogatott. A látogatása során az elnöknek ajándékba adtak egy kézzel festett pajzsot, ami a 2506-os brigád, az  invázió végrehajtói előtt tiszteleg. Az elnök valószínűleg erre a pajzsra hitte azt, hogy egy díj, amit a latin amerikai közösségtől vehetett át. Emellett a Disznó-öbölbeli invázió veteránjai 2016-ban nyilvánosan is Trumpot támogatták az elnökválasztáskor, ám ehhez sem járt semmilyen díj.

Trump egyébként vasárnap egy gyűlést is tartott, a kampánya során először mutatkozott a közönség előtt egy zárt térben, ami szembe ment a jelenlegi koronavírus miatt hozott szabályokkal. A republikánusok gyűlésén aztán Trump nemrég azzal is hencegett, hogy jelölték a Nobel-békedíjra, majd azt mondta, hogy nem érti, Joe Biden hogyan nyerhette meg ugyanezt a kitüntetést néhány éve. Pár pillanattal később végül kijavította magát, hiszen a békedíjat nem Biden, hanem az egykori amerikai elnök, Barack Obama nyerte el.

Szólj hozzá!

Japánná változik szombaton Győr belvárosa – anime, ramen és lampionúsztatás is várja az érdeklődőket

Egész napos kulturális kavalkáddal érkezik a Japán Nap, ahol a tradicionális művészetektől a modern popkultúráig szinte minden helyet kap.

A győriek véleményére is számítanak: készül a város új sportstratégiája

Az önkormányzat kérdőívvel méri fel, hogyan sportolnak a helyiek és milyen fejlesztéseket tartanak fontosnak.

Vágányzár jön a Győr–Celldömölk vasútvonalon

Június első hetében Pápa és Celldömölk között több járat helyett pótlóbusz közlekedik majd.

Megújulás: V.Németh Zsolt lett a vasi Fidesz választmányi elnöke

Alelnöknek Ágh Pétert és Illés Károlyt választották.

Az új generáció kiemelkedése a privát egészségügyi szektorban

A privát egészségügyi szektor jelentős növekedése figyelhető meg Magyarországon, ahol a változás élén a fiatalok állnak. Felmerülhet benned is, miért választják sokan közülük a magánellátást?

Több mint 1 milliárd 200 millió forintos távhőfejlesztés indulhat Szombathelyen

A Szomtáv szerint a beruházás csökkentheti a hálózati hőveszteséget és a földgázfelhasználást is

Tizenkilenc győri iskola kaphat támogatást állagmegóvási és karbantartási munkákra

A városhoz idén 39 pályázat érkezett be mintegy 123 millió forint értékben.

Levendula, brunch és bütykölde a szombathelyi belvárosban

Május utolsó vasárnapján rendezik meg a Mártírok téri levendula napot.

Nehéz örökség: az éves költségvetési hiány több mint 91 százalékát már áprilisra összehozta az Orbán-kabinet

Az új kormány szerint átláthatatlan állapotban vették át a büdzsét a leköszönő kormánytól.

Visszalép az egyetem: mégsem nyúlnak a győri Kiskút liget melletti területhez

Kósa Roland szerint meghallották a győriek véleményét, ezért módosítják a februári előterjesztést.

Kreatív pólónyomtatás: hogyan készíts egyedi darabokat?

Egyedi pólókra van szükséged, vagy a céges csapat ruházatát dobnád fel néhány logózott darabbal?

Gajdos László: leáll az azbesztes kövek Magyarországra szállítása

Az élő környezetért felelős miniszter szerint az osztrák üzem tulajdonosával sikerült megállapodni a szállítások azonnali leállításáról.

Lezárások jönnek az M1-es győri lehajtójánál, terelőutakra kell készülni

Május végén és június elején is forgalomkorlátozások lesznek a Győr-Kelet csomópontnál az országhatár felé vezető oldalon.

Egyedi ajándékötletek, amikor az idő szorít

Előfordult már Önnel, hogy fontos alkalmak előtt hirtelen időhiánnyal küzdött az ajándékvásárlás terén? Ahogy közeledik egy különleges nap, például születésnap, évforduló vagy karácsony, gyakran eszmélünk rá, hogy a tökéletes ajándék még mindig nincs meg.

Győr környéki bringaút is versenyben van az Év Kerékpárútja 2026 szavazáson

A Győr–Pannonhalma–Tényő útvonalra június 2-ig lehet voksolni az Aktív Kalandor oldalán.

Nyárias idővel érkezik a pünkösdi hosszú hétvége

Napfényből nem lesz hiány, a hőmérséklet helyenként a 30 fokot is megközelítheti.

Egy napra mesebeli filmstúdióvá változik az Aranypart – jön a Győri Gyermek Piknik

Koncertek, bábszínház, játékparkok, kézműves foglalkozások és rengeteg családi program várja a gyerekeket május 31-én az Aranypart II.-n.