Donald Trump megesküdött arra, hogy nem adja át a Fehér Házat Joe Bidennek

Fehér Buda 2021-01-05 19:16:18
Az Egyesült Államok következő elnökét viszont bő két hét múlva beiktatják.

Habár az amerikai elnökválasztásnak már vége van, a november harmadika óta tartó szavazás viszont egy esetben még nem dőlt el. Georgia államban ugyanis újból szavazhatnak a választók arról, hogy kiket küldenek be a szenátusba, hiszen a novemberi eredmény az államban olyan közel volt, hogy meg kell ismételni a voksolást. 

A szenátusi székek pedig azt is eldönthetik, hogy melyik párt kerülhet többségbe majd a szenátusban. Ha a demokratáknak sikerül megszerezni a maradék két széket, amelyért éppen Georgiában küzdenek, azzal megkönnyíthetik Biden dolgát. Ha viszont a republikánusok megtartják a helyüket, azzal kemény éveknek néz elébe az USA következő elnöke.

A székekért persze kemény harc zajlik mindkét párt, és a következő, valamint a jelenlegi elnök is komoly kampányt folytat a győzelemért, írja a Metro. Az egyik ilyen kampányrendezvényen Trump pedig azt kiabálta a közönségnek, hogy 

Biden már pedig nem fogja átvenni a Fehér Házat.

Így tisztává vált, hogy két hónappal a veresége után Trump továbbra sem hajlandó lemondani arról, hogy valamilyen csoda folytán megfordítja majd az elnökválasztás eredményét. Trump makacssága nem csak a választókat, de még a republikánus pártot is megosztja, többségük viszont elfogadja a választás eredményét.

 

 

A georgiai választások után az új kongresszus szerdán fog először ülésezni. A kongresszus képviselői ezen az ülésen fogják hivatalosan is elfogadni a novemberi választások eredményét, ami tulajdonképpen már csak formalitás, hiszen az elektorok már rég leadták a szavazatukat, melyek alapján Biden lett a befutó. Az USA elnökválasztása egyébként azért ennyire macerás, mert az országban ragaszkodnak a tradíciókhoz, amelyek még a 18. századból származnak. És mivel ebben az időben hosszú hetekig tartott, mire az elektorok levelei beérkeztek, így januárig vártak azok elfogadásával. 

Szólj hozzá!

Nyakunkon a Black Friday - erre figyeljünk, hogy ne verjenek át!

Az őrült akciók időszakában a tudatosság a legjobb védelem a csalódások ellen.

Advent első vasárnapján Székesfehérváron tart gyűlést a Tisza, a polgármester nyugalomra int

Cser-Palkovics András és Magyar Péter nyílt levelezéssel hangolódott a vasárnapra. 

Advent Győrben - fények, zene és ünnepi hangulat a belvárosban

Idén is varázslatos programokkal készül a város az adventi időszakra.

Miért fontos a matracvédő használata?

Akadnak olyan dolgok az otthonunkban, amik kezdetben jelentéktelennek tűnhetnek, de valójában mégis fontosak. Tudtad, hogy alvás közben akár egy liter izzadság is beleivódhat a matracba?

Pornográf képeket csalt ki kiskorú lányoktól egy győri férfi

Az ügyészség gyermekpornográfia bűntette és más bűncselekmények elkövetése miatt vádolja.

Elhunyt Mészáros Tibor 

Az erőemelő 58 éves volt.

Teljes körű adventi élelmiszer-ellenőrzés indul – jönek a fokozott vizsgálatok a karácsonyi vásárokban

Az NKFH országos razziát rendelt el a szezonális árusoknál, vendéglátóknál és boltokban.

A Bajnokok Ligájába repítené a Haladást a DSM Football!

Na nem most, hanem egy éveken át tartó építkezés eredményeképpen. 2031-re célozták meg az NB 1-et.

Mától megszűnt a Szabad Európa magyar kiadása

A szabadeuropa.hu sem frissül már.

Ingyenes hétvégi programok Győrben

Koncertek, filmklub, mosolyhajtás, lesz itt minden!

Két szombathelyi parkolóőrt támadtak meg

Nem tetszett az autó tulajdonosainak, hogy pótdíjazzák a kocsit.

Forró teával indulnak útnak a győri kukások

A GYHG igyekszik komfortossá tenni a munkavégzést kollégáinak. 

Magyar Péter - Túl sok év telt el az életünkből kishitűséggel, keserűségben

A Tisza vezére közös rendszerváltásra készül, aki változást szeretne, most regisztrálhat és dönthet a párt jelöltjeiről. 

10 millió forintra bírságolta az NMHH Balázsékat

A rádióműsorral szemben egy újabb eljárást is indítottak.