Donald Trump azt mondja, pozitívan negatív lett a koronavírus tesztje

Fehér Buda 2020-05-23 08:49:00
Még saját magát is sikerült összezavarnia.

Donald Trumpnak megint sikerült összezavarnia a fél világot, miután kiderült, az amerikai elnököt letesztelték koronavírusra. Trump a teszt után a Fehér Ház előtt tartott egy rövid sajtótájékoztatót, amelyben azt mondta, hogy nagyon pozitív lett az eredménye.

Trump érezhette, hogy elég kétértelmű lett a mondat, ezért kijavította magát arra, hogy pozitívan negatívak lettek az eredmények, majd azt mondta, hogy tökéletesen átment a teszten. Végül még egyszer megerősítette, hogy az eredménye negatív lett, tehát nem kapta el a vírust.

 

 

Az amerikai elnök ezután helikopterre ült, hogy meglátogassa a detroiti Ford-gyárat. Ez sem ment zökkenőmentesen, a gyárban ugyanis kötelező maszkot viselnie a dolgozóknak és a látogatóknak egyaránt. Trump azonban azt mondta, hogy ő nem hajlandó maszkban végigjárni az épületet, így a Ford vezetőinek meg kellett változtatnia a gyár szabályait, hogy beengedhessék az elnököt.

Trump és az alelnöke, Mike Pence egyébként naponta átesik a koronavírus teszten, a Fehér Házban olyan teszteket alkalmaznak, amelyek 15 perc után kimutatják az eredményt. A rendszeres tesztelést azután vezették be, hogy Trump-kormány több magasbeosztású hivatalnoka is megbetegedett, félő volt, hogy az ország fejét is eléri a járvány.

Az Egyesült Államokban eddig 1,6 millió ember fertőződött meg a vírussal, amely 93 ezer emberéletet követelt az országban. 

Forrás: Metro

Szólj hozzá!

A háborús hősökre emlékeznek a hétvégén Győrben

Kulturális programokkal, kiállítással, tematikus sétával várják az emlékezőket. 

Elstartolt Győrben a 17. ‘Aludj Máskor’

Több száz diák vesz részt a 24 órás vetélkedőn. 

Kitettek magukért a magyar fekvenyomók a norvég világbajnokságon

Minden színű éremből jutott, és született új magyar csúcs is. 

Hamisan vádolta bántalmazással a rendőrt egy Vas vármegyei férfi

Kiderült, hogy nem bántották, simán elesett a biciklivel. 

A szombathelyi önkormányzat segíti ki az eredménytelen állami pályázat után a Savaria Karnevált

Továbbra is rejtély, hogy végül miért nem kapott állami támogatást a meghívásos pályázaton résztvevő Karnevál.

Meghalt az ismert vasi fotóművész

Dallos László 79 éves volt.

Egyre több fiatal halogatja a pályaválasztást érettségi után

Rövid, célzott képzések segíthetnek a fiataloknak a tudatos indulásban.

A Tottenham nyerte az Európa Ligát

Szerencsés góllal, 41 éves átkot tört meg a londoni csapat.

Tízből nyolc magyar felnőttnek már nincs meg az összes foga

A modern fogpótlási megoldások pedig segíthetnének legyőzni a szégyenérzetet.

Ma van a magyar honvédelem napja 

Az igazi honvédő hősökre emlékezünk.

Egyeztetés indul Győrben a távhő szabályzás ügyében

A polgármester szeretne egy élhetőbb rendszert kialakítani. 

Nemény András a Facebook-on bíztatja a Falco szurkolóit a döntő második veresége után

Szerinte nemcsak a győztes pillanatokban kell a csapat mellett állni.

Győrben járt a japán nagykövet

Pintér Bence erősítené a távol-keleti ország és Győr kapcsolatát.