Demeter Márta: Európa vagy zöld lesz vagy nem lesz

Farkas Bazsi 2019-04-25 19:40:00
Holnap lesz 33 éve, hogy a csernobili atomkatasztrófa megtörtént.

A szombathelyi Fő téren tartott sajtótájékoztatót az LMP EP-listájának második helyén álló Demeter Márta. A párt országgyűlési képviselője emlékeztetett, hogy április 26-án, vagyis holnap lesz a csernobili atomkatasztrófa 33 éves évfordulója. A politikus elmondta, hogy az örökké kell, hogy emlékeztessen az atomenergia veszélyeire. Éppen azért, amint alkalmuk lesz rá, leállítják a “döglött” Paks 2 beruházást.

0% atom, 100% megújuló energia - vázolta címszavakban programjukat a képviselő, aki hozzátette, hogy a Paks 2 beruházás költségeiből minden magyar háztartásra 1 millió forintos EU-s forrást lehetne fordítani korszerűsítésre. Ez összességében 30%-os rezsicsökkentést eredményezhet. 

Demeter elmondta, hogy egyik legfontosabb feladatuknak az energiabiztonság megteremtését tartják, amihez hozzátartozik a gazdasági biztonság is. Ebben a szektorban a kis és középvállalkozásokat segítenék adókedvezményekkel a multikkal szemben. Hiszen, ahogy azt a képviselő elmondta, összességében ebben a szektorban dolgozik a legtöbb ember. 

Az EP-választással kapcsolatban azt mondta még el, hogy az Európai Parlamentbe kerülésük esetén azon lesznek, hogy ne csökkenjen Magyarország EU-s pénzügyi támogatása. 
 

Szólj hozzá!

Zavarkeltésről beszél a Győr Projekt, a több száz milliós hiányról viszont hallgat

A városi cég szerint a kérdések veszélyeztetik a működést.

Hétvégi programok Győr környékén

Kopogtat a farsang, nyakunkon a báli szezon.

A Vas Népe újságírója szerint Magyar Péterék visszahoznák azt a Magyarországot, amikor fegyverrel lőtték a romákat

Ezt az alá a videó alá sikerült kommentelnie, amely súlyos személyiségi jogokat sértve, állítólagos bűnöket sorol fel egy Lázárinfón résztvevő demonstrálókkal kapcsolatban.

Ingyenes hétvégi programok Győrben 

Ha péntek, akkor győri programajánló.

Péntektől érkezik a februári dupla nyugdíj és a 14. havi első negyede

Korábban kezdi a kézbesítést a Magyar Posta, a kifizetések egy utalványon érkeznek.

Bírósági szakaszba lépett a győri GYHG-mutyi - a vád szerint 758 millió forint tűnt el a város cégéből

Éveken át a veszteséges önkormányzati vállalkozást használták fel túlárazott és indokolatlan szerződésekhez.

Ideiglenesen lezárták a marcalvárosi futópálya egy szakaszát Győrben

Garanciális javítás miatt mintegy 40 méteren nem használható a körpálya, a sportolóknak átmeneti megoldást alakítottak ki.

A Fidesz el akarja hallgattatni az Ugytudjuk.hu-t!

Van számukra egy rossz hírünk: nem hagyjuk!

Február végéig érdemes kihelyezni a méhecskehoteleket

Sokat segíthettek a beporzók esélyein.

442 alkalommal csalt hamis aranylapokkal két győri férfi

Webáruházon keresztül csapták be amerikai vevőiket, a kár több mint kétszázmillió forint. 

Nem oszlatta fel magát a győri közgyűlés

Csupán a Tiszta Szívvel A Városért frakció szavazott az oszlatás mellett.

Fekete Dávid már a közgyűlés közben is a háborúval kampányol a Facebookon

Hallomásokra épített riogatás, miközben a város ügyei épp az ülésteremben vannak  napirenden.

Parkolási botrány Győr - bűncselekmény nem történt, Borsi Róbert mégis feljelentést tesz

A Fidesz az ügy kapcsán eljutott odáig, hogy Pintér Bence szerelmes Magyar Péterbe. 

8 milliárd 300 millió a propagandára - ennyiből szórta tele a médiát a kormány a hamis „TISZA-adós” nemzeti konzultációval

Az aHang szerint a kabinet ezúttal is teljes hadrendbe állította a komplett médiabirodalmát.